İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vizesi Adana Vize Merkezi

Adanada İngiltere Vizesi Merkezi 

Adanada ingiltere vizesi almak isteyenler için aşamaları takip edeceğiniz bir süreçte size uygun bilgilendirme ve hazırlık hizmeti verilmektedir.

İngiltere Vizesi Adana Başvuru 

İngiltere vizesinde Türkiye’den diplomatik pasaport dışında her pasaport Schengen vizesi olsa bile vize başvurusu yapmalıdır. İngiltere Schengen vizesi dışında vize talep ediyor.

Bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport türleri içerisinden;

  • Siyah pasaport diplomatik
  • Bordo pasaport umumi
  • Yeşil pasaport hususi
  • Gri pasaport hizmet seçeneklerinden hangisi varsa bu doğrultuda gidiş amacına göre de vize merkezimiz işlemleri yürütmektedir.

Evraklarınızı hazırlamanız için tarafımıza başvuru yapılmasının ardından size mail ile yönlendirme işlemleri yapılmaktadır. İstenen tüm belgeleri eksiksiz şekilde toplamalı ve tarafımıza kurya ya da doğrudan iletmelisiniz. İngiltere vize başvuru Adana ilinden yapılacaksa, bu ilde konsolosluk olmadığı için vize merkezimiz yönlendirmeleri yapacaktır.

İngiltere Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Genel bir süre verilmesi gerekirse İngiltere vizesi 2-3 hafta içerisinde çıkar. Bazı uluslararası etkileri olan durumlarda, örneğin salgın gibi, sürede uzama olabilir. Ülkeye giriş çıkışlar bazı dönemler yasaklanıyorsa vize kabulleri de ertelenebilir. Dolayısıyla güncel süreçle alakalı vize merkezimizi arayabilirsiniz.

  • Vize başvurusu bazı hallerde konsolosluk ek bilgi – belge talepleri nedeniyle uzayabilir.
  • Kişiye sorulmak istenen sorular varsa vize başvuru süreci uzayabilir.
  • Mülakat isteniyorsa, mülakat tarihine göre süre uzayabilir.

Vize Başvurusu Olumsuz Çıkar mı?

İngiltere vize başvurusu merkezimiz üzerinden yapılan başvuruların kesin olumlu olacağının garantisi bunmamaktadır. Çünkü konsolosluk bünyesinde karar veriliyor. Vize merkezimizin amacı, gerekken doğru bilgileri vererek hazırlık aşamasında destek olmaktır. Bunu profesyonel şekilde yapıyoruz.

Vize Retti Gelince Ne Yapılır?

İngiltere vizesi reddedilmesi nedenlerini iyi okumalı ve hataları düzelterek dilekçe ile itiraz yazısı yazmalısınız. Vize reddi nedenleri ne göre oluşturulan vize reddi itiraz mektubunda açık ve net şekilde eksik yanlara açıklama getirilmelidir. Belge eksikliği, evrak güncel olmaması,  fotoğraf vs. bilgi hataları konuları düzeltilmelidir.

Mülakat Her Vizede Var mı?

İngiltere vizesi ve genel olarak birçok vize başvurusu yapılırken mülakata önem veriliyor. Konsolosluk, özellikle uzun vadeli vizelerde konaklama amacı konusunda daha fazla detayı doğrudan kişinin kendisinden öğrenmek istemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×