hollanda-vize-ucretleri

Hollanda vize ücreti

Konsolosluk harçlarına yapılan yeni zam ile birlikte Hollanda vize ücreti de arttı. Peki Hollanda Vize başvurusu için ne kadar ödenmesi gerekiyor?

Hollanda’ya seyahat planı olanların, öncelikle Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliğine başvuru yaparak vize randevusu alması gerekiyor. Vize randevusu alan kişilerin ise konsolosluk tarafından verilen evrakları randevu süresine kadar doldurması ve başvurularını bu tarihte gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvuru sırasında istenilen evraklarda herhangi bir eksik olması durumunda ise kişinin başvurusu konsolosluk tarafından reddediliyor ve Hollanda vize ücreti kişiye geri ödenmiyor.

Başvurunun reddedilmesi gibi durumlarda Hollanda vize ücreti kişiye geri ödenmediği için, başvuru formu ve yanında istenilen evrakların iyi incelenmesi gerekiyor. Ayrıca teslim edilen evrakların Türkçe, İngilizce ve Felemenkçe olarak düzenlenmesi de kabul edilme ihtimalini arttırıyor. Başvurunun reddedilme ihtimalini azaltmak ve onaylanma sürecini hızlandırmak için konu üzerine profesyonel hizmet veren firmalardan da destek alınabiliyor.

3 Şubat 2020 tarihinde düzenlenen yeni yasa ile konsolosluk harçlarında da zamma gidildi. Yeni düzenleme ile birlikte konsolosluk harç ücretlerine de 20 Euro zam yapıldı. Hollanda turistik, aile ve akraba ziyareti, ticari, gemici ve şoför vizeleri için ödenmesi gereken Hollanda Vize ücreti de böylelikle 80 Euro’dan 100 Euro’ya çıkartıldı. Başvuru sürecini hızlandırmak için çeşitli şirketlerden hizmet alan kişilerin ise başvuru ücretlerine ek, danışmanlık hizmet ücreti de ödemesi gerekiyor. 6-12 yaş arası çocukların vize ücreti ise 40 Euro’dan 60 Euro’ya çıkartıldı.

Eğitim için Hollanda’ya gitmek isteyenlerin ise konsolosluklara müracaat edip Hollanda vize ücreti hakkında detaylı bilgi alması gerekiyor. Yapılan vize başvurularının kabul edilmesi için kişinin en az 30 bin Euro değerinde seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekiyor. Seyahat sağlık sigortasını, sigorta kuruluşlarından yapabileceğiniz gibi vize ve pasaport işlemlerinde hizmet veren firmalar ile iletişime geçerek de seyahat sigortası yaptırılabiliyor. Vize başvurusunun reddedilmesi gibi durumlarda ise kişinin ret kararına itiraz etme hakkı bulunuyor. İtiraz için verilen 28 günlük süre içerisinde ret kararına itiraz etmeyen kişilerin ise vize almak için tekrar başvuru yapması gerekiyor. Ancak reddedilen vize başvuruları için başvuru ücreti kişiye geri ödenmiyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye