Hollanda Vatandaşlık Vize İşlemleri

Hollanda Vatandaşlık Vize İşlemleri

Yaşamlarında Hollanda’da devam etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hollanda oturum izni almakla yükümlüdür. Oturum izni olmadan ülke içerisinde yaşamaları mümkün değildir. Oturum için başvurular Hollanda ve Türkiye’den yapılabilir. Oturum izni verilirken, başvuru sahiplerinin sunduğu evraklar oldukça büyük önem taşımaktadır. Evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması da önemlidir. Eksik ve hata olan evraklar ile başvuru yapıldığında, başvurular direkt olarak reddedilmektedir.

Hollanda Oturum İzni İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport

  Hollanda oturum izni başvurularında pasaportların 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan güncel pasaportlar olması gerekmektedir.

 • Vize Başvuru Formu

  Vize başvuru formunda yer verilecek olan bilgiler büyük önem taşımaktadır. Form dikkatli bir şekilde, başvuru sahipleri tarafından doldurulmalıdır. Son olarak imza atılmadan önce form kontrol edilmelidir. Teslim işlemi olduktan sonra form üzerinde herhangi bir oynama yapılamamaktadır.

 • Biometrik Fotoğraf

  3,5×4,5 ölçülerine sahip, beyaz fonda çekilmiş olan güncel fotoğraflar kullanılmalıdır.

 • Uluslararası Doğum Kayıt Belgesi
 • Eş Pasaport Fotokopisi

  Fotokopisine yer verilen belgelerde fotokopilerin netliği oldukça önemlidir.

 • Evlilik Cüzdanı / Boşanma Belgesi

  Başvuruda bulunacak kişiler arasında bir evlilik var ise; uluslararası evlilik cüzdanı vize başvurusunda ibraz edilmelidir. Eğer eşlerden bir tanesinin geçmişte bir evliliği olmuş ise; boşanmaya dair belgeler de vize başvurusunda yer almalıdır.

 • Dil Yeterlilik Sınavı

  Hollanda’da yaşayacak olan kişiler, Dil Yeterlilik Sınavına girmekle yükümlüdür. Oturum izni almak isteyenlerin, Hollanda resmi diline hakim olmaları gerekmektedir. Özellikle Hollanda içerisinde yaşamaya başladıktan sonra ülke içinde sosyal hayata uyum sağlayabilmesi adına dil sınavından geçerli not almak önemlidir. Geçerli not alınmadığı durumlarda ise tekrar sınava girme hakkı bulunmaktadır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye