hollanda-turistik-vize-evraklari-ucreti

Hollanda Turistik vize için gerekli evraklar

Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar

Hollanda’ya turistik seyahat ya da gezi düzenlemek isteyen kişilerin başvurması gereken Hollanda Turistik vize için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda’ya turistik gezi düzenlemek isteyen vatandaşların, öncelikle seyahat süresini ve amacını belirlemesi gerekiyor. 90 günden daha az sürecek seyahatler için kişinin Hollanda Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Hollanda Turistik vize için gerekli evraklar arasında kişinin vize talebini belirten dilekçe yer alıyor. Vize başvurusu yapacak kişinin öncelikle vize için randevu alması gerekiyor. Randevu dilekçesinde kişinin seyahat amacını ve süresini belirtmesi gerekiyor.

Kişi, Hollanda Konsolosluklarından kendine vize randevusu aldıktan sonra bu süre içerisinde kendisinden istenilen Hollanda turistik vize için gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Belirlenen randevu tarihine kadar kişinin konsolosluk tarafından kendisine verilen başvuru formunu ve formla birlikte kişiden istenilen evrakların tamamlanması gerekiyor. Başvuru formu ve formla birlikte istenilen evrakların Türkçe ve Felemenkçe olmak üzere iki kopya olarak teslim edilmesi ve tercümesi yapılan evrakların ise yeminli tercüman tarafından yapılması gereklidir.

Vize başvurusunun kabul edilmesi için kişinin seyahat sırasınca yapacağı harcamalara maddi gücünün yeteceğine dair belgeleri de başvuru formu ile birlikte teslim etmesi gerekiyor. Son 3 aya dair maaş bordrosu ile birlikte harcamaların yapılacağı kredi kartı ya da banka hesabı gibi bilgilerinin de eklenmesi gereklidir. Kişinin maddi gücü, yapacağı seyahat için yeterli değilse kişiye birinci dereceden yakın akrabalarından birinin, seyahatin masraflarını karşılayacağına dair dilekçe vermesi gerekiyor. Ödeme bilgilerinin yanı sıra seyahat için planlanan otel rezervasyonları ve uçak biletleri gibi seyahatin detaylarını içeren bilgilerin de başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Hollanda turistik vize için gerekli evraklar kişinin yapacağı başvuru türüne göre de değişiyor. 90 günden daha uzun seyahatler için kişinin turistik vize için başvuru yapması gerekiyor. Seyahat aile olarak planlanıyorsa, evrakların da seyahat edecek her birey için ayrı olarak düzenlenmesi gereklidir. Seyahati yapacak 18 yaşından küçük çocuklar için hazırlanan evraklara ebeveynlerden birinin imza atması gerekirken, ebeveynlerinden sadece birisi ile seyahat edecek çocuklar için yolculuk yapmayacak ebeveynden muvafakatname alınması gerekmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye