Hollanda Ticari Vize İşlemleri

Hollanda Ticari Vize İşlemleri

Ticari nedenler ile Hollanda’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hollanda ticari vize almakla yükümlüdürler. Seyahatin amacı; ticari nedenler, fuarlar ya da organizasyonlara gitmek olmalıdır. Farklı bir seyahat amacı söz konusu ise, şahıslar turistik, aile ziyareti vizesi, aile birleşimi vizesi gibi diğer vizelere başvurmalıdır. Hollanda vize başvurularında seyahatin amacını doğru bir şekilde belirlemek oldukça önemlidir. Seyahatin amacına göre, başvurusu yapılacak olan vize tipi belirlenmelidir. Belirlenen vize tipine göre evraklar hazırlanmalı ve vize ücreti yatırılmalıdır. Yanlış başvurular, Hollanda Konsolosluğu tarafından direkt olarak reddedilmektedir. Yatırılan Hollanda vize ücreti, başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Tekrar başvuru yapılması halinde vize ücreti tekrar yatırılmalıdır.

Hollanda Ticari Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Ticari sebepler ile yapılacak olan Hollanda vize başvuruları, Hollanda Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan merkezlere yapılmalıdır. Kısa süreli vizelerin başvuruları, vize merkezlerine yapılırken; uzun süreli Hollanda vize başvuruları, Hollanda Konsolosluğu’na yapılmalıdır. Evrakların doğru bir şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Hollanda ticari vize başvurusu yapan şahıslar, evrakların inceleme işlemine başlamadan önce konsolosluğa parmak izi vermek zorundadır.

Hollanda Ticari Vize Kaç Günlük Alınabilir?

Ticari vize başvuruları, 90 günü aşmayan ziyaretler nedeniyle alınmaktadır. Ancak söz konusu olan fuar, toplantı ya da organizasyonların süresine göre bu süreç ilerlemektedir. Hollanda’da bulunan şirketten ya da fuardan alınacak olan davetiye mektubu oldukça önemlidir.

Hollanda Ticari Vize Başvuruları Ne Kadar Zamanda Onaylanır?

Hollanda ticari vize başvuruları için Hollanda Konsolosluğu tarafından talep edilen evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlandığı takdirde en fazla 15 iş günü içinde vize başvuruları onaylanmaktadır. Konsolosluğun ek belge talep etmesi söz konusu olduğunda vize onaylanma sürecinde değişiklikler olabilir.

Hollanda Ticari Vize Başvuruları İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport / Pasaport Fotokopisi

  Başvuru sahiplerinin var ise eski ve tarihi geçmiş olan pasaportlarının fotokopisi ibraz edilmelidir. Seyahat için kullanılacak olan pasaportlar ise en fazla 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve seyahatten önce en az 2 boş sayfası olan pasaportlar olmalıdır.

 • Hollanda Vize Başvuru Formu

  Vize başvuru formu, Schengen vize başvurularında önemli bir yerdedir. Formun yanlış doldurulması tüm vize sürecini etkilemektedir. Bu nedenle form doldururken, sunulacak olan evraklar ile arasında bilgilerde çelişkiler olmamalıdır. Eksiksiz ve hatasız bir şekilde Hollanda vize başvuru formu hazırlanmalıdır. Forma imza atılmadan önce tekrar kontrol edilmelidir.

 • Vize Talep Dilekçesi

  Vize talep dilekçesi, Hollanda Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Dilekçede seyahate dair tüm bilgiler yer almalı ve doğru bir şekilde bu bilgiler sunulmalıdır.

 • Biometrik Fotoğraf

  Hollanda ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişinin yüzünün tam anlamıyla görüldüğü, beyaz fonda çekilmiş, 3,5×4,5 ölçülerinde biometrik fotoğraflar kullanılmalıdır.

 • Finansal Durum Kanıtlayıcı Belgeler

  Ticari nedenler ile yapılan vize başvurularında şahısların ve Türkiye’de çalışmakta oldukları firmanın finansal durum belgeleri sunmaları gerekmektedir. Şahıslar Banka Hesap Özeti ibraz ederken çalıştıkları şirket ya da kurumlar ise Şirket Banka Hesap Dökümünü sunmalıdır.

 • Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları

  Seyahat tarihlerine göre alınmış olan uçak bileti rezervasyon belgeleri ile şahısların Hollanda’da konaklama yapacağı oteller için rezervasyon belgeleri olmalıdır.

 • Meslek Detayları İçeren Belgeler

  Hollanda ticari vize başvurularında bulunacak olan kişiler, çalıştıkları kurumdan yetkili kişi tarafından oluşturulmuş meslek detayı belgesi sunmalıdır. Çalışılan iş ve pozisyon hakkında bilgiler verilmelidir. Aynı zamanda bu belgede kurum yetkilisinin imzası ve şirket imza sirküleri bulunmalıdır.

 • Seyahat Sağlık Sigortası0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye