hollanda-oturum-vize-evraklari-ucreti

Hollanda Oturum İzni için gerekli evraklar

Hollanda’da çalışmak ya da yaşamak isteyen vatandaşların başvurması gereken Hollanda Oturum İzni için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda’da çalışmak ya da oturmak için kişinin Hollanda Konsolosluklarına oturum izni vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Hollanda Oturum izni için gerekli evraklar da kişinin çalışmak istediği sektöre ya da Hollanda’da hizmet veren bir şirketten davetiye alıp almadığına göre değişmektedir. Başvuru yapan kişi Hollanda’da hizmet veren bir şirketten davetiye almışsa, kişinin Hollanda Göçmen ve Vatandaşlık Dairesi’ne başvuru yapması ve aldığı davetiye mektubunu da iletmesi gerekmektedir. Göçmen ve Vatandaşlık dairesi, kişinin davetiye mektubunu inceleyerek eksiklik ya da başvuran kişinin işe olan uygunluğunu denetlemekle yükümlüdür. Davetiye mektubunun incelenmesinde herhangi bir sorunla karşılaşılmamışsa, kişi Hollanda Konsolosluklarına oturum izni vizesi için başvuru yapabilir.

Hollanda oturum izni için başvuran kişi, herhangi bir şirketten davetiye almadan başvuru yapıyorsa vize başvurusu direkt olarak Hollanda Konsolosluklarına yapılmalıdır. Başvuru yapan kişi Hollanda oturum izni için gereken evraklar ile birlikte çalışmak istediği sektör ve eğitim düzeyini belirten evrakları ve bunların Felemenkçe tercümesini de konsolosluğa iletmelidir. Konsolosluk, kişinin vize başvurusunu Hollanda Göçmen ve Vatandaşlık Dairesine iletir ve onaylanması halinde kişiye geri dönüş yapılır. Onaylanma süreci yoğunluğa bağlı olarak 15 gün ile 3 ay arasında değişmektedir.

Hollanda oturum izni için gereken evraklar arasında başvuru formunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken birkaç evrak da bulunuyor. Evraklarda eksikler bulunması halinde kişi vize reddi gibi durumlarla da karşılaşabiliyor. Başvurusu reddedilen kişinin yeniden başvuru yaparken, başvuru ücretini de yeniden ödemesi gerekiyor.

Başvuruda kullanılacak pasaportun, istenilen vizenin geçerlilik tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerliliği olması gereklidir. Başvuru formu ve diğer teslim edilen evrakların ise hem Türkçe hem de Felemenkçeye tercümesi ile birlikte teslim edilmesi gerekiyor. Evli olan kişilerin, evlilik cüzdanı ile başvuru yapması gerekirken, boşanmış kişilerin ise boşanma kararının orijinali ve tercümesi ile başvuru yapması gereklidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye