Hollanda Erasmus Vize İşlemleri

Hollanda Erasmus Vize İşlemleri

Hollanda Erasmus vizesi, Hollanda’da eğitim görmek isteyen ya da eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler tarafından alınan bir öğrenci vizesidir. Hollanda eğitim farklılığı ve kalitesiyle öğrenciler için her dönem cazibesini korumaya devam etmektedir. Avrupa ülkeler arasında İngilizce eğitim veren ilk ülke Hollanda’dır. Resmi dili olan Felemenkçe’yi eğitimde zorunlu kılmadığı için de dünyanın her yerinden öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Farklı dillerde eğitim vermesi, Türkiye Cumhuriyeti’nde eğitim görmekte olan öğrenciler için büyük avantajlar sağlamaktadır. Avrupa Birliği programı olan Erasmus, öğrencilere farklı kültürlere tanık olma, projelere dahil olma ve meslek hayatında deneyimler kazandırmayı amaçlamaktadır. Hollanda’dan öğrenci vizesi almak için belirli şartlar ve koşullar vardır. Bu şartlara uyum sağlandığı takdirde kişiler burada eğitim alabilirler.

Hollanda Erasmus Vizesi Başvuruları Nereye Yapılır?

Uluslararası binlerce programa ve eğitime sahip olan Hollanda, Erasmus programında tercih edilen ilk ülkeler arasında yer almaktadır. Hollanda Erasmus vizesi için gerekli olan evraklar ve başvuru şartları tamamlandıktan sonra başvurular, Hollanda Konsolosluğu’na yapılmalıdır. Sunulan evrakların tam ve güncel olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvuruları, seyahat tarihinden yaklaşık olarak 20 gün önce yapılmalıdır. 20 günden daha az sürede yapılan vize başvuruları, seyahat tarihine yetişmeyebilir. Ek evrak talep hakkı bulunan Hollanda Konsolosluğu, eksik gördüğü belgeleri isteyebilir. Bu durumda da vize onaylanma süresi, seyahat tarihinden sonrasına denk gelebilir.

Hollanda Erasmus Vizesi Kaç Günde Onaylanır?

Hollanda’ya gitmek ve eğitimine orda devam etmek isteyen kişilerin başvuru süreçleri kısa bir zaman dilimidir. Tüm evraklar Hollanda Konsolosluğu’na sunulduktan sonra vize inceleme süresi 5 – 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Hollanda Erasmus vizesi başvuruları da bu süreye göre belirlenmelidir.

Hollanda Erasmus Vizesi Evrakları

 • Oturum İzni Başvuru Formu

  Erasmus programı için alınacak olan vize, uzun süreli vize kategorisine girmektedir. Bu nedenle de başvuru sahipleri öncelikle oturum izni almalıdır. Hollanda vize başvuru formu, İngilizce olarak doldurulmalıdır.

 • Fotoğraf


3 adet 3,5×4,5 mm ölçülerinde beyaz fon önünde çekilmiş olan ve başvuru sahiplerinin yüzlerinin net bir şekilde görüldüğü fotoğraflar kabul edilmektedir.

 • Pasaport

  Hollanda’da eğitim almak için başvuru yapan kişilerin, kullanacağı pasaportların zarar görmemiş olması gerekmektir. Eğer yeniletme işlemi gerekiyor ise; başvuru yapılmadan önce pasaportlar yeniletilmelidir. Başvuruda kullanılacak olan pasaportların Hollanda seyahati öncesinde en az 2 adet boş sayfası olmalıdır. Vize bitiş tarihinden sonra da en az 3 ay daha geçerliliğini korumalıdır. Pasaport aslı ile fotokopisi bir arada ibraz edilmelidir.

 • Hollanda’da Bulunan Okuldan Kabul Belgesi

  Hollanda Erasmus vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin, Hollanda’da bulunan okuldan kabul edildiklerine dair bir belge alması gerekmektedir. Hollanda’dan kabul almayan öğrencilerin Erasmus vize başvuruları reddedilmektedir.

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

  Öğrenciler; aile bilgileri ve iletişim adreslerinin olduğu Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ibrazı yapmalıdır. Hollanda Konsolosluğu’na verilecek olan bu belgede, kurum imzası bulunmalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

  Vize başvurularında kullanılacak olan fotokopilerin net olması önemlidir.

 • Türkiye’de Bulunan Eğitim Kurumundan Alınan Belge

  Öğrencinin, Erasmus vize programına kabulünü gösteren belgelerdir.

 • Eğitim Prgoramı Sertifikası
 • Konaklama ve Ulaşım Rezervasyonları

  Başvuru sahiplerinin gerçekleştireceği seyahat için uçak bileti ve konaklama rezervasyon belgeleri sunulmalıdır.

 • Sponsor Evraklar

  Erasmus programına dahil olan kişinin, Hollanda’da bulunduğu süreç içerisinde masraflarının karşılanacağına dair ailesine ait maddi durum gösteren belgeler sunulmalıdır. Alacağı herhangi bir burs var ise bu bursu da kişiler belgelemelidir.

 • Muvafakatname

  Hollanda Erasmus vizesi başvurusunda bulunacak olan öğrenciler, 18 yaşından küçük ise anne ve baba imzalı, noter onaylı muvafakatname sunmalıdır.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye