Hollanda Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Hollanda Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Hollanda’da yaşayan akraba, aile ya da arkadaş ziyaretlerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Hollanda aile ziyareti vizesi alarak ülkeye giriş yapabilirler. Aile ve arkadaş vizesi 90 günü aşmayan kısa süreli vize kategorisine girmektedir. Başvurular da bu seyahatin amacına göre evraklar hazırlanmalıdır. Schengen ülkeleri arasında olan Hollanda, evraklar hazırlanmış olduğunda başvuru sahiplerinden parmak izi verisi talep etmektedir. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi başvurusunda parmak izi vermiş olan kişiler bu uygulamadan muaf olabilirler. Ancak bu duruma Hollanda Konsolosluğu karar vermektedir. Hollanda seyahati amacına göre vize başvuruları ve evraklar şekillenmektedir.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi İçin Nereye Başvurulmaktadır?

Kısa süreli Hollanda vizesi başvuruları, Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenen ve yetkilendirilen merkezlere yapılmaktadır. Aile ziyareti vizesi de kısa süreli vize grubunda yer alması nedeniyle başvurular vize merkezlerine yapılmalıdır. Evrakların teslimin ardından Hollanda Konsolosluğu’ndan parmak izi uygulaması için randevu alınmalıdır. Önceden verilmiş olan parmak izlerinin geçerlilik süresi 5 yıldır. Hollanda Konsolosluğu talep ettiği sürece başvuru sahipleri, parmak izi vermekle yükümlüdür.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günlük Alınır?

Hollanda aile ziyareti vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer almakta olup 180 gün içerisinde 90 gün seyahat hakkı tanımaktadır. 90 günden uzun bir seyahat için uzun süreli Hollanda Vizesi başvurusu yapılmalıdır.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Evrakları

Hollanda vize başvuruları için konsolosluk tarafından talep edilen belgeler, titiz ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Vize başvuru formunda yer alacak bilgiler ile ibraz edilecek olan evraklar birbirini desteklemelidir. Aksi durumda yanlış bilgi verildiği düşünülere vize başvurusu reddedilecektir. Hollanda aile ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar, diğer vize tiplerine göre farklıdır.

 • Pasaport

  Hollanda’da yaşayan arkadaş ya da ailesini ziyaret etmek isteyen kişiler, en fazla 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan ve seyahat tarihinden sonra da 3 ay geçerliliğini devam ettiren pasaporta sahip olmalıdır. Hollanda seyahati öncesinde pasaportlar içerisinde en az 2 adet boş sayfa olmalıdır.

 • Biometrik Fotoğraf

  Kişilerin net bir şekilde yüzlerinin göründüğü, beyaz fonda çekilmiş biometrik fotoğraflar kullanılmalıdır. Kullanılacak olan fotoğraf ilk defa Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında ibraz edilmelidir. Daha önce farklı bir vize başvurusunda kullanılmış olan biometrik fotoğraflar kabul edilmemektedir.

 • Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

  Eksik olmadan doldurulmuş olan vize başvuru formu, vizenin onaylanma sürecini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Form içerisinde yer verilecek olan her detay, Hollanda Konsolosluğu’na ibraz edilecek olan belgeler ile uyumlu olmalıdır. Verilen bilgilerde bir çelişki söz konusu olursa, vize başvurusu direkt olarak reddedilmektedir.
 • Maddi Durum Kanıtlayıcı Belgeler

  Seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin Banka Hesap Dökümünü içeren belge sunması zorunludur. Tüm seyahatin masraflarının karşılanacağına dair bir kanıt niteliği taşımaktadır.

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi

  Türkiye Cumhuriyeti’nden alınacak olan Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi de vize başvuru evrakları ile beraber ibraz edilmelidir. Belgenin ıslak imzalı olmasına dikkat edilmelidir. Aile ve iletişim bilgileri de belge üzerinde olmalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

  Ön ve arka yüzü net bir şekilde çekilmiş olmalıdır.

 • Vize Talep Dilekçesi


Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında bulunacak olan kişiler tarafından Hollanda Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Seyahatin amacı, detayları hakkında bilgi içermelidir. Vize başvuru formu ve vize dilekçesi sayesinde Hollanda Konsolosluğu kişiler hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye