Gaziantep Polonya Vize Başvurusu - Schengenvize.net
Polonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Polonya Vize Başvurusu

Gaziantep Polonya Vize Başvuru İşlemleri 2023

Gaziantep Polonya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Polonya Fahri Konsolosluğu, vize işlemleri için hizmet vermediğinden Gaziantep Polonya vize merkezimiz T.C. vatandaşlarına vize başvurusu hizmeti sağlıyor. Polonya için vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız vize merkezimiz vasıtasıyla gerekli başvuruları yapabiliyor. Vize başvurusundan takip sürecine dek Polonya vizesi aşamalarını vize merkezimiz ile işbirliği içerisinde sonuçlandırabilirsiniz.

Gaziantep Kanada Vize İşlemleri

Gaziantep Polonya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Polonya vize merkezi ile online vize başvurusunda bulunmanız mümkündür. Online başvuru sonrasında vize merkezimiz tarafından size verilen belge listesini baz alarak gerekli belgelerin ibrazını yapabilirsiniz.

İlk kez bir vize başvurusunda bulunuyorsanız bu işlemi mutlaka Polonya Konsolosluğu üzerinden yürütmeniz gerekecektir. Bu yüzden de Ankara ya da İstanbul konsoloslukları ile vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Biyometrik verilerinizi konsolosluğa sunmadan vize işlemi yapmanız mümkün kılınmıyor.

Gaziantep Polonya Vize Başvurusu
Gaziantep Polonya Vize Başvurusu

Polonya Konsoloslukları İstanbul ve Ankara olmak üzere ülkemizde iki şubede bulunmaktadır. Vize için bazı kentler İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden başvuru yapabilirken bazıları ise Ankara Konsolosluğu ile bu işlemi yapabiliyor. Konsolosluklar hakkında bilgi sahibi olmak için Gaziantep vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Gaziantep Polonya Vize İşlemleri

Gaziantep Polonya vize merkezimiz, gerekli başvurunun yapılmasından sonraki süreçte de sizlere takip hizmeti sunuyor. Gerekli belgelerin ibraz edilmesinden sonra sıra Polonya için Schengen Vizesi’nin onaylanmasına geliyor.

Bu süre genellikle 7 gün ila 10 gün arasında değişebiliyor. Elbette bazı özel durumlarda bu süre daha uzun sürebiliyor. Dolayısıyla Polonya seyahatinizden en az 1 ay evvel vize başvurusu yapmanız önerilmektedir. Gaziantep Polonya vize işlemleri sürecinizin her aşamasında vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Polonya Ticari vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/polonya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Polonya Vize Çeşitleri

Gaziantep Polonya vize merkezimizde çeşitli Polonya vizeleri için başvuru hizmetleri mevcuttur. Gerek kısa süreli turistik Schengen vizesi gerekse de uzun dönem Polonya vizeleri Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile yapılabilmektedir.

  • Polonya Schengen Vizesi ile ülkeye kısa süreli bir seyahat planı oluşturabilirsiniz.
  • Uzun süreli Polonya vizeleri ise içerisinde oturma vizesi ve çalışma vizesi gibi çeşitleri barındırmaktadır. Bu vizelerin kuralları ve maddeleri Polonya Hükümeti tarafından belirlenmektedir.

Gaziantep Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Polonya vize merkezimiz vize başvurusu türüne göre talep edilen evrakları tarafınıza bildirmektedir. Kısa süreli Polonya vizeleri için talep edilen evraklar Avrupa Birliği Schengen Vizesi kapsamında oluşturulmuştur. Özellikle kısa süreli belge talebinde standart prosedür uygulanır.

Schengen Vizesi için talep edilen standart evraklar arasında kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, biyometrik fotoğraf, pasaport, konaklama ve uçak rezervasyon bilgileri ve vize başvuru ücretinin ödendiğini kanıtlayan dekont yer almaktadır.

Uzun süreli Polonya vizelerinde ise talep edilen belgeler daha kapsamlıdır. Polonya vizesi için gerekli olan tüm belgelerin listesini Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizden talep edebilirsiniz.

Polonya Vize Ücretleri:

  • Polonya Schengen Vizesi Ücreti: 71 Dolar
  • Uzun Süreli Vize (Ulusal Vize) için talep edilen meblağ değişiklik göstermektedir.

Polonya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Polonya vize merkezimiz online vize başvuru hizmeti vermektedir. Daha evvel vize talebinde bulunmadıysanız Polonya Konsolosluğu üzerinden de bir randevu talebinde bulunmanız gerekecektir. Polonya vize randevusu için vize merkezimiz ile iletişime geçerek en uygun randevu tarihini belirleyebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Polonya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep Polonya vize merkezimiz reddedilen başvurular üzerinde olumlu ya da olumsuz herhangi bir etki sahibi değildir. Polonya Konsolosluğu bazı sebeplerden ötürü vize başvurunuza olumsuz yanıt verebilir. Böyle bir durumda Gaziantep vize merkezimizin bu durumu olumlu yöne çevirmek gibi bir yaptırımı ne yazık ki bulunmamaktadır.

Polonya vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/polonya-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya vize randevusu, Polonya Konsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği vize talebinde bulunarak alınır. Burada ilk olarak başvuru formu doldurulur. Ardından vize evraklarının teslim edilmesiyle, vize randevusu alınabilir.

Polonya Kimlere Vize Veriyor?

Polonya belirli ülkeler için vizeyi muaf tutar. Belirli ülkelerde ise kesinlikle vize şartı bulunur. Polonya vize şartı, Schengen ülkeleri için geçerlidir.

Polonya Öğrenci Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Polonya’da eğitim amacıyla bulunacak olan bireylerin banka hesabında yaklaşık, 10 ile 12 bin TL arasında para bulunmalı. Bu miktar Polonya öğrenci vizesindeki ek hizmetlere göre farklılık gözetir.

Gaziantep Polonya Vize Başvurusu Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×