Polonya Vizesi İstanbul Vize Merkezi - Schengenvize.net
Polonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Polonya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Polonya Vizesi İstanbul Vize Merkezleri

İstanbul’ da Polonya Vizesi Merkezi

Polonya vizesine ihtiyacı olan kişilerin İstanbul da hizmet veren vize merkezimizi ziyaret etmesi ve gerekli belgeler ile başvuru sağlaması gerekmektedir.

Polonya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Polonya vizesi İstanbul merkezimizde siz değerli misafirlerimizin sorunsuz bir şekilde vize sahibi olması için temsilcilerimiz ile destek vermeyiz. Polonya vizesi için mesleki durumunuz ve seyahat amacınıza göre gerekli belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Polonya vizesi için talep eden kişilerin öncelikle seyahat amacını netleştirmesi gerekir. Ülkeye seyahat amacınızı netleştirdikten sonra vize işlemleri kısmını inceleyerek başvuru için gerekli belgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer sunulması gereken bir belgeyi hazırlayamadıysanız alternatif olarak başka bir belge sunmanız gerekecektir. Aynı zamanda sunamadığınız belge için bir sebep öne sürmelisiniz. Bu alternatif belgeler hakkında vize merkezimizi arayarak temsilcilerimiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Seyahat Tarihini Netleştirin!

Polonya’ ya seyahat planı için tarihinizi belirlemelisiniz. İstanbul vize merkezimize sunacağınız belgelerde hangi tarihte seyahat edeceğinizi yazmanız gerekiyor. Polonya konsolosluğuna yazacağınız vize başvuru dilekçesinde belirttiğiniz tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyon tarihleri aynı olmak zorundadır.

Polonya Vizesi İstanbul Vize Merkezi
Polonya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Başvuru Belgeleriniz Eksiksiz Olmalıdır!

Polonya vizesi için başvuru belgelerinizi eksiksiz sunmanız gerekir. Vize başvurusu için gerekli belgeleri mailde belirttiğimiz gibi düzenlemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda eksik veya hatalı sunulan belgeler de vize başvuru sürecinin uzaması ve vize başvurunuzun reddedilmesi söz konusu olabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya gelmemek için listede sunulan gerekli belgeleri doğru ve tam bir şekilde vize merkezimize sunmanız gerekmektedir.

Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu Yaptırın!

Polonya vize başvurusu için otel ve uçak rezervasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca rezervasyon kanıtlarınızı belgeleyerek sunmanız gerekmektedir. Eğer vize başvurusunda satın alınmış otel ve uçak bileti sunarsanız vize başvurunuz kabul edilmeyebilir. Bu nedenle satın almak yerine rezervasyon yaptırmalısınız.

Polonya vizesi için bazı gerekçeler ile konsolosluklar gidiş-dönüş uçak biletinin ödenmesini isteyebilir. Ancak bu durum oldukça nadir karşımıza çıkar. Bu durum sadece konsolosluğun belirlediği vize başvuru sahibi için geçerlidir. Konu hakkında bilgi almak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bize merkezimizi arayabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Polonya ülkesi, Schengen vize bölgesi sınırları kapsamı içinde bulunan 26 ülke arasında bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı Hizmet, Hususi ve Diplomatik bir pasaporta sahip olan kişilerin vize almak gibi bir yükümlülükleri bulunmamaktadır. 180 günlük bir periyot içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile, başvuruda bulunan kişiler diledikleri süre boyunca Polonya seyahatlerini yapabilmektedirler.

Ancak, tüm bu belirtilen bilgilerin yanında Bordo bir pasaporta sahip olan ve Polonya için seyahat planlayan şahısların ise, seyahatlerinin gerçekleştirmeden önce geçerli bir Polonya vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Polonya İçin Gerekli Olan Belgeler ve Evraklar Nelerdir? İstanbul

Polonya vizesi için geçerli olan evraklar, aşağıda belirtilmiş olan kategoriler dahilinde Polonya Schengen vize müracaatı gerçekleştirebilmektedir.

·         Polonya Ticari Vize Müracaatı Polonya Turistik Vize MüracaatıPolonya Aile ve Akraba/Arkadaş Vize Müracaatı

Seyahat adına gerekli olan belge listelerinin türlerine merkez ile iletişime geçerek ya da sayfamız içerisinde ulaşabilirsiniz. Seyahat nedenine uygun bir kategori bulunamaz ve seyahat nedeninin hangi kategori ile eşleştiğini bilemiyor iseniz, kesinlikle vize başvuru merkezi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Polonya Vize Başvuru Formu İstanbul

Polonya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen vize başvuru sahiplerinin doldurması zorunlu ve seyahat nedenlerini açıklamak için gerekli olan belge Polonya vize başvuru formu, başvuru sahibinin dosyaları ile hazırlık aşamasında, bu vize başvuru formu da doldurularak dosya içerisine eklenmesi gerekmektedir.

Vize başvuru merkezinin yetkili vize uzmanları kişiye gereken desteği sağlayarak, gerekli olan tüm girişleri şahsın adına yaparak formu hazırlar ve vize başvuru sahibini bu zahmetten kurtarmaktadır.

Polonya Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? İstanbul

İstanbul ili içerisinde yapılan Polonya vize sonuçlanma süresi, kişinin başvuruda bulunduğu seyahat nedeninin kategorisine göre değişkenlikler gösterse de en az 15 iş günü içerisinde bir karara varılmaktadır.

Polonya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Polonya Schengen vizesi ile tüm Schengen ülkelerine giriş yapma hakkı bulunmaktadır. Ancak ulusal vize kategorisinde alınan vize sadece Polonya için geçerlidir.

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya vize randevusu İstanbul’da bulunan Polonya Başkonsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Randevu alınmadan vize müracaatlarını gerçekleşmesi söz konusu değildir.

Polonya Türkiye Vize Var Mı?

Polonya tarafından Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlardan vize talep edilmektedir. Hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 gün koşuluyla vizeden muaftır.

Polonya Vizesi İstanbul Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×