Polonya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Polonya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Polonya Vize Merkezi, İstanbul

Polonya Vize Merkezi, İstanbul şehri içerisinde ikamet eden ve sadece İstanbul şehrinde ikamet eden değil, çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için gereken tüm desteği ve hizmeti profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Polonya ülkesi, Schengen sınırları kapsamı içinde bulunan 26 ülke arasında bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı Hizmet, Hususi ve Diplomatik bir pasaporta sahip olan kişilerin vize almak gibi bir yükümlülükleri yoktur. 180 günlük bir periyot içerisinde yer alan 90 günü aşmamak koşulu ile, başvuruda bulunan kişiler diledikleri kadar Polonya seyahatlerini yapabilmektedirler.

Ancak, tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra Bordo bir pasaporta sahip olan ve Polonya için seyahat planlayan kişiler ise, seyahatlerinin gerçekleştirmeden önce geçerli bir Polonya vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Polonya İçin Gerekli Olan Belgeler ve Evraklar Nelerdir? İstanbul

Polonya vizesi için geçerli olan belgeler, aşağıda belirtilmiş olan kategoriler için Polonya Schengen vize müracaatı gerçekleştirebilmektedir.

·         Polonya Ticari Vize Müracaatı

·         Polonya Turistik Vize Müracaatı

·         Polonya Aile ve Akraba/Arkadaş Vize Müracaatı

 

Seyahat adına gerekli olan belge listelerinin türlerine merkez ile iletişime geçerek ya da sayfamız içerisinde ulaşabilirsiniz. Seyahat nedenine uygun bir kategori bulunamaz ve seyahat nedeninin hangi kategori ile eşleştiğini bilemiyor iseniz, kesinlikle vize başvuru merkezi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Polonya Vize Başvuru Formu İstanbul

Polonya ülkesi sınırları içerisine seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin doldurması zorunlu ve seyahat nedenleri için gerekli olan belge Polonya vize başvuru formu, başvuru sahibinin dosyaları ile hazırlık aşamasında olunur iken bu form da doldurularak dosya içerisine eklenmesi gerekmektedir.

Vize başvuru merkezinin yetkili uzmanları kişiye gereken desteği sağlayarak, gerekli olan tüm girişleri kişinin adına yaparak formu hazırlar ve kişiyi bu zahmetten kurtarmaktadır.

Polonya Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? İstanbul

İstanbul ili içerisinde yapılan Polonya vize sonuçlanma süresi, kişinin başvuruda bulunduğu seyahat nedeninin kategorisine göre değişkenlikler gösterse de en az 15 iş günü içerisinde bir karara varılmaktadır.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye