Polonya Vizesi İzmir Vize Merkezi - Schengenvize.net
Polonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Polonya Vizesi İzmir Vize Merkezi

 

Polonya Vize Merkezi, İzmir

Polonya Vize Merkezi, İzmir ili içerisinde ikamet eden ve Schengen Polonya vizesi başvuruda bulunacak olan tüm vatandaşlara gerekli olan desteği ve hizmeti sağlamak ile yükümlü olan bir kurumdur.

Polonya Vizesi Adana Vize Merkezi

İzmir Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

İzmir Polonya vizesi için gerekli olan evraklar, başvuru sahibinin Polonya ülkesi sınırları içerisinde gerçekleştirecek olduğu seyahat nedenine göre değişkenlikler sergilemektedir. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunmadan önce vatandaşın ilk adıma Polonya ülkesine gerçekleştirecek olduğu seyahat amacını net bir şekilde belirlemesi ve ardında da vize başvuru merkezinin görevli yetkilileri ile paylaşması gerekmektedir.

Ardından, başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıllık olması gerekmektedir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlar ile ne yazık ki işlem yapılmamaktadır. Pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın vizenin işlenebilir olması açısından boş bulundurulması gerekmektedir.

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra yırtık veyahut deforme olmuş pasaportlar ile de başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Direkt olarak reddedilmektedir. Bu durumda ise başvuru sahibinin her halükârda pasaportunu yetkili makam aracılığı ile yenilmesi gerekmektedir.

Daha sonra ise seyahat sağlık sigortasının alınması gerekmektedir. En gerekli evraklar içerisinde yer alan seyahat sağlık sigortasının belgesi, İzmir vize başvuru merkezi aracılığı ile 20 Euro bedelli olacak şekilde başvuru sahibine temin edilmektedir. Başvuru sahibi diler ise başka yerden de seyahat sağlık sigortasını temin edebilmektedir.

Biyometrik fotoğraf. Biyometrik fotoğraf, başvuru sahibinin en günce halini yansıtması ile beraber aynı zamanda da en son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Polonya Schengen vize başvuru formunun ise net ve tutarlı bilgiler ile doldurulup beyan edilmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibinin tüm bu belirtilen evrak bilgilerinin yanında, finansal durumunun da seyahat masraflarını karşılayacak kadar iyi olması gerekmektedir. Aksi takdirde evrakların her ne kadar tam ve doğru olsa da finansal durum masrafları karşılayamayacak kadar ise ne yazık ki vize başvurusunun değerlendirme süreci ret kararı ile sonuçlanır.

En son, mesleki pozisyonunu bildiren veyahut öğrenci ise öğrenci belgesinin belirten bir evrakın beyan edilmesi gerekmektedir. Kişi öğrenci ise finansal sponsorunu, çalışan bir kişi ise işse giriş bildirgesini beyan etmelidir.

Polonya Vizesi İle Nereye Gidilir?

Polonya Schengen vizesi ile anlaşma gereği tüm Schengen ülkelerine vizesiz geçiş ve serbest dolaşım hakkı verilmektedir.

Polonya Schengen Ülkesi Mi?

Polonya Schengen bölgesi ülkelerindendir. Schengen anlaşması çerçevesinde vize işlemleri gerçekleştirilmektedir, alınan vize ile serbest dolaşım ve ikamet hakkı sağlanır.

Polonya Vizesi Kaç Günde Alınır?

Polonya vizesi için çıkış süresi 15 ile 30 gün arasıdır. Ancak bazı durumlarda başvuru süresi 30 güne kadar ulaşmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×