polonya-aile-birlesimi-vize-evraklari-ucreti

Polonya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

    Schengen ülkelerinden olan Polonya, yıl içerisinde birçok farklı sebeplerle çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu ziyaretçilerin giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir ve alınacak olan vize türü de bu giriş amacına göre belirlenmektedir. Vize türü belirlendikten sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından istenen ve Schengen yasalarına göre düzenlenmiş olan evraklar istenmektedir. Bu evraklar sayesinde Polonya Konsolosluğu, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmaktadır ve vize başvurusunu değerlendirirken doğru kararlar verebilmektedir. Bu evrakların eksiksiz hazırlanması önemli konu olduğundan profesyonel destek almakta fayda vardır ve schengenvize.net ile iletişime geçerek hem detaylı bilgilere sahip olabilir hem de profesyonel destek alabilirsiniz.

      Polonya’ya gidiş amacı Polonya vatandaşı olan biri ile evlenmek isteyip, sonrasında da Polonya’da birlikte yaşamak olan kişilerin başvuru yapması gereken vize türü aile birleşimi vizedir. Polonya aile birleşimi vize alınabilmesi için yapılacak olan başvuru sırasında, Polonya Konsolosluğu tarafından seyahate yönelik istenen bazı evraklar vardır. İstenen evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerin gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra değerlendirmeler Konsolosluk tarafından yapılır ve sonuçlandırmayı da onlar gerçekleştirir. Polonya aile birleşimi vize, uzun süreli vize türlerindendir. Uzun süreli vize başvuruları en az 2, kısa süreli vize başvuruları da 10 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Polonya Aile Birleşimi Vize Gerekli Evraklar

      Polonya aile birleşimi vize başvurusu sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvuruları tamamlanabilir. Aile birleşimi vize başvurularında kullanılacak olan evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişebilmektedir.

 • Doğru bilgiler içeren ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Polonya aile birleşimi vize başvuru formu,
 • Polonyalı olan eş tarafından gönderilen ve belediye onaylı olan davetiye,
 • Uluslararası evlilik kayıt örneği,
 • Her iki eş tarafın da doğum kayıt örnekleri,
 • İngilizce yazılmış olan adli sicil kaydı ve sağlık belgesi,
 • Polonyalı olan eş hakkında ve ikamet bilgileri ile alakalı belgeler,
 • Polonya’ya gidiş amacını açıkça belirten Polonya aile birleşimi vize talep dilekçesi,
 • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan ve seyahat dönüşünden sonraki üç ay da geçerli olan pasaport,
 • Nüfus cüzdanın fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat sürecinde geçerli olacak 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
 • Başvuru yapacak olan kişi eğer 18 yaşından küçükse, anne veya baba tarafından verilecek olan izin dilekçesi,
 • Polonya’da olunacak süre boyunca oluşacak olan masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağının ve nasıl karşılayacağını belirten belgeler; karşılanabileceğini kanıtlayan gelir belgeleri, banka hesap dökümü vs.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye