Polonya Vize İşlemleri Ücreti 2023 - Schengenvize.net
Polonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Polonya Vize İşlemleri Ücreti 2023

Polonya Vize Başvuru Ücretleri 2023

Polonya Vize Ücretleri

İş veya başka amaçla Polonya `ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız vize almalısınız. Polonya ziyareti için Schengen vizesine sahip olmalısınız. Schengen vizesi almak için talep edilen dokümanları ibraz etmelisiniz. Sonrasında ise vize ücretini ödeyerek işlemi tamamlamalısınız.

Polonya Konsolosluk Bilgileri

Polonya vize ücretleri Konsolosluğa veya çalıştığınız vize firmasına ödenmelidir. Normal vize ücretinin yanı sıra servis ücreti de ödemelisiniz.

Vize ücreti ile beraber sağlık sigortası için ücret ödemeniz gerekmektedir. Sağlık sigortası ücreti yaşa bağlı olarak değişmektedir.

Polonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Polonya seyahati için ödemeniz gereken ücretler aşağıdaki gibidir.

  • Standart vize ücreti – 90 Dolar
  • 0 ila 6 Yaş arası çocuk vize ücreti – Ücretsiz
  • 6 ila 12 Yaş arası çocuk vize ücreti – 45 Dolar
  • Belarus Pasaport sahipleri için vize ücreti – 40 Dolar
  • Servis hizmet bedeli – 13.50 Euro
Polonya Vize İşlemleri Ücreti 2021
Polonya Vize İşlemleri Ücreti

Belirten tutarı başvuru merkezine giderken tam ve nakit olarak getirmelisiniz. Ayrıca vize ücretlerine ekstra olarak her başvuru işlemi için hizmet bedeli ödemelisiniz. Ödemeni Merkez Banka kuruna uygun olarak hesaplamalı ve TL şeklinde ödemelisiniz.

NOT: Vize başvuru merkezi 500 Euro banknot parası kabul etmemektedir.

Polonya vize başvurusu için mutlaka https://www.schengenvize.net/polonya-vizesi/ adresini ziyaret ediniz.

Vize ücretini ödedikten sonra geri iade talep etmeniz mümkün değildir. Aynı zamanda vize başvurusu reddedildikten sonra hizmet bedelini geri alamazsınız. Ödediğiniz vize ücreti de herhangi şekilde iade edilmemektedir.

Vize ücretini başvuru yaptıktan hemen sonra nakit olarak ödemelisiniz. Ödemeni yaptıktan sonra başvuru talebiniz işleme alınacaktır.

Polonya vizesine sahip olmak için ücret ödemeden önce istenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Belgelerdeki bilgilerin yanlış olmamasına ve sadece gerçek bilgiler sunulmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış bilgiler verilmesi vize sürecini olumsuz etkileyecektir. Aynı zamanda ödediğiniz vize ücreti ve hizmet bedelini yitirmiş olacaksınız.

Polonya Vize Ücreti

Hangi vize türüne başvurursanız başvurun mutlaka vize harcı ödemeniz gerekecektir. Polonya vizesi değerlendirilebilmesi için öncelikle vize harcının ödenip ödenmediğine bakılmaktadır. Ödeme yapılmamışsa hiçbir evrak incelenmeden başvuru ret edilecektir. Vize türüne ve seyahat süresine göre ödenmesi gereken vize harç tutarları değişiklik gösterebilir. 

Polonya vize harç ücreti 0 – 6 yaş arasında ki çocuklar için alınmamaktadır. 6 – 12 yaş grubunda ki çocuklar için alınan harç ücreti de indirimli olarak uygulanmaktadır. Vize ödemelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus vize türüne göre ödeme yapılmasıdır.

Farklı vize türüne yapacağınız Polonya vize ücreti geri iade edilmediği gibi başvurunuzda ret edilecektir. Bu hususa çok dikkat etmeli ve dekontu kontrol etmelisiniz.

Polonya’ya hangi amaçla olursa olsun, giriş için vize alınması gereklidir ve vize başvurusu yapabilmek için Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak tamamlanması ve Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerine giderek başvuruların tamamlanması gereklidir.

Başvuru evraklarının eksiksiz olması çok önemlidir ve bu evraklardan birisi de Polonya vize türüne göre ödenmesi gereken tutarın ödendiğine dair dekonttur. Vize harç ücreti ödendiğini gösteren dekont ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Ödemesi yapılmamış vizelere başvuru yapılamaz. Polonya vize ücreti, başvuru yapılacak vize türüne ve başvuru yapacak olan kişinin mesleki durumuna göre değişmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vize Ücretleri Hakkında

  • Vize başvurusu ret aldıysa eğer ödenen ücretler iade edilmez,
  • Ödenen vize harç ücretleri sadece Polonya vize ücreti içindir,
  • Polonya vize ücretleri başkasına devredilemez.

Polonya Vize Ücreti

Polonya vizesi, gitme amacına göre farklı türlere ayrılmıştır. Bu nedenle vize ücretleri de vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Polonya turistik vize ücreti 80 Euro’dur. Vize başvuru merkezi ücreti ise 30 Euro’dur.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sonucu 15-30 iş günü içinde açıklanır. Ancak vize türü veya detaylı inceleme yapılmasını gerektiren durumlara göre bu süre değişiklik gösterebilir.

Polonya D-Tipi Vize Ücreti

D tipi vize, ulusal vize olarak kabul edilen ve 1 yıl geçerliliği olan vize türüdür. Polonya vize ücretleri D tipi vize ücretlerinden farklı şekilde ödenir. D tipi vize ücreti ise 99 ABD doları olarak nakit ödenmelidir.

Polonya D Tipi Vize İçin Gerekli Evraklar

Polonya’da uzun süre kalmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği vize türlerinden biri D tipi vizedir. D tipi vize almak için gereken evraklar, gitme amacını gösteren belgeler, geçimini sağlayabileceğini kanıtlayan gelir belgeleri, yabancı dil bilgisi ve pasaport gibi belgelerdir.

Polonya Erasmus Vize Ücreti

Polonya, Erasmus ile ülkesine yabancı uyruklu öğrencileri kabul eden ülkelerden biridir. Erasmus ile gidecek kişilerin eğitim vizesi başvurusunda bulunması gerekir. Bu vizenin ücreti öğrenciler için ortalama 65 Euro’dur.

Schengen Vize Ücreti

Schengen vizesi, Avrupa’da farklı ülkeleri seyahat etmeyi amaçlayan kişilerin alabileceği vize türüdür. Schengen bölgesini kapsayan ülkelere kontrolsüz bir şekilde geçilmesini sağlar. Polonya’ya giderek Schengen bölgesinde yer alan farklı ülkelere geçiş yapmak isteyen kişiler bu vizeye başvuru yapabilir. Vize ücreti 80 Euro’dur. Başvuru merkezi ücreti ise 30 Euro’dur.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya, AB üyesi ülkelerden birinde yaşamayan kişilerin ülkeye girmesi için vize almasını zorunlu tutmuştur. Vize alacak kişiler, gitme amaçlarına göre vize başvurusunda bulunabilir. Eğitim, Polonya çalışma, aile birleşimi, turistik vize ve uzun süreli geçerliliği olan D tipi vize türleri vardır. Vize almak için gerekli şartların sağlanması ve istenen evrakların tamamlanması ardından Polonya konsolosluğuna müracaat edilmesi gerekir.

Polonya Vize Başvurusu

Polonya vize başvurusu için Polonya konsolosluğundan vize başvuru formu doldurarak randevu alınması gerekir. Randevu tarihinde ise istenen evrakların tümünün konsolosluğa teslim edilmesi zorunludur.

Polonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Polonya vize müracaatında 6 yaşından küçük çocuklar için vize harç ücreti alınmaz. Yetişkinler için ödenecek olan vize ücreti konsolosluk tarafından her yıl güncellenmektedir.

Polonya Şuan Vize Veriyor Mu?

Gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi halinde vize başvurusunda bulunanlar için Polonya tarafından vize verilmektedir.

Polonya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Polonya vizesi almak normal şartlarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonra 15 ve 30 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Polonya Vize İşlemleri Ücreti 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×