Polonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Polonya Vize İşlemleri Ücreti 2021

Polonya Vize Ücretleri

İş veya başka amaçla Polonya `ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız vize almalısınız. Polonya ziyareti için Schengen vizesine sahip olmalısınız. Schengen vizesi almak için talep edilen dokümanları ibraz etmelisiniz. Sonrasında ise vize ücretini ödeyerek işlemi tamamlamalısınız.

Polonya vize ücretleri Konsolosluğa veya çalıştığınız vize firmasına ödenmelidir. Normal vize ücretinin yanı sıra servis ücreti de ödemelisiniz.

Vize ücreti ile beraber sağlık sigortası için ücret ödemeniz gerekmektedir. Sağlık sigortası ücreti yaşa bağlı olarak değişmektedir.

Polonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Polonya seyahati için ödemeniz gereken ücretler aşağıdaki gibidir.

  • Standart vize ücreti – 90 Dolar
  • 0 ila 6 Yaş arası çocuk vize ücreti – Ücretsiz
  • 6 ila 12 Yaş arası çocuk vize ücreti – 45 Dolar
  • Belarus Pasaport sahipleri için vize ücreti – 40 Dolar
  • Servis hizmet bedeli – 13.50 Euro

Belirten tutarı başvuru merkezine giderken tam ve nakit olarak getirmelisiniz. Ayrıca vize ücretlerine ekstra olarak her başvuru işlemi için hizmet bedeli ödemelisiniz. Ödemeni Merkez Banka kuruna uygun olarak hesaplamalı ve TL şeklinde ödemelisiniz.

NOT: Vize başvuru merkezi 500 Euro banknot parası kabul etmemektedir.

Polonya vize başvurusu için mutlaka https://schengenvize.net/polonya-vizesi/ adresini ziyaret ediniz.

Vize ücretini ödedikten sonra geri iade talep etmeniz mümkün değildir. Aynı zamanda vize başvurusu reddedildikten sonra hizmet bedelini geri alamazsınız. Ödediğiniz vize ücreti de herhangi şekilde iade edilmemektedir.

Vize ücretini başvuru yaptıktan hemen sonra nakit olarak ödemelisiniz. Ödemeni yaptıktan sonra başvuru talebiniz işleme alınacaktır.

Polonya vizesine sahip olmak için ücret ödemeden önce istenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Belgelerdeki bilgilerin yanlış olmamasına ve sadece gerçek bilgiler sunulmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış bilgiler verilmesi vize sürecini olumsuz etkileyecektir. Aynı zamanda ödediğiniz vize ücreti ve hizmet bedelini yitirmiş olacaksınız.

Polonya Vize Ücreti

Hangi vize türüne başvurursanız başvurun mutlaka vize harcı ödemeniz gerekecektir. Polonya vizesi değerlendirilebilmesi için öncelikle vize harcının ödenip ödenmediğine bakılmaktadır. Ödeme yapılmamışsa hiçbir evrak incelenmeden başvuru ret edilecektir. Vize türüne ve seyahat süresine göre ödenmesi gereken vize harç tutarları değişiklik gösterebilir. 

Polonya vize harç ücreti 0 – 6 yaş arasında ki çocuklar için alınmamaktadır. 6 – 12 yaş grubunda ki çocuklar için alınan harç ücreti de indirimli olarak uygulanmaktadır. Vize ödemelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus vize türüne göre ödeme yapılmasıdır. Farklı vize türüne yapacağınız Polonya vize ücreti geri iade edilmediği gibi başvurunuzda ret edilecektir. Bu hususa çok dikkat etmeli ve dekontu kontrol etmelisiniz.

 

    Polonya’ya hangi amaçla olursa olsun, giriş için vize alınması gereklidir ve vize başvurusu yapabilmek için Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak tamamlanması ve Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerine giderek başvuruların tamamlanması gereklidir. Başvuru evraklarının eksiksiz olması çok önemlidir ve bu evraklardan birisi de Polonya vize türüne göre ödenmesi gereken tutarın ödendiğine dair dekonttur. Vize harç ücreti ödendiğini gösteren dekont ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Ödemesi yapılmamış vizelere başvuru yapılamaz. Polonya vize ücreti, başvuru yapılacak vize türüne ve başvuru yapacak olan kişinin mesleki durumuna göre değişmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

Polonya Vize Ücretleri Hakkında

  • Vize başvurusu ret aldıysa eğer ödenen ücretler iade edilmez,
  • Ödenen vize harç ücretleri sadece Polonya vize ücreti içindir,
  • Polonya vize ücretleri başkasına devredilemez.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×