Polonya Vizesi: Polonya Schengen Vizesi

Polonya Schengen Vize İşlemleri

Polonya Vizesi kararı, vize başvuru tarihinden sonra ortalama 3 iş günü içinde verilir. Bazı durumlarda başvuru değerlendirme süresi 15 güne uzatılabilir. Polonya  Schengen vizesi almış olmak Polonya Cumhuriyeti sınırlarına girişi garanti etmemektedir. Ülkeye giriş yapma izni her seyahatte Sınır Güvenliğine bağlıdır. Başvuru sahibi tarafından seçilen Vize Kategorisi, Polonya’ya seyahat amacına uygun olmalı ve karar başvuru sahibinin kendisi tarafından verilmelidir. Eğer vize başvuru türleri hakkında bilgiye sahip değilseniz vize danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Polonya Vize Reddi Nedenleri

Polonya Vizesi Başvurusu için seyahatin planlandığı başlangıç tarihine 15 takvim gününden daha az bir süre kalmasına rağmen yapılan başvurular kabul edilebilir ama başvurunun değerlendirilmesi 15 günü bulabildiği için vize kararı  planlanan seyahatten sonraya kalabilir. 

Randevu sisteminin uygulandığı yerlerde tespit edilmiş olan zaman sınırlamalarına uymak gereken tedbirleri almak, başvuru sahibinin kendi sorumluluğudur.

En az altı ay geçerliliği olan çoklu giriş vizesi bulunan bir kişi, elindeki vize geçerliliğini yitirmeden yeni bir vize için başvuru yapabilir. Ancak verilecek yeni vizenin geçerlilik süresi, mevcut vizenin geçerlilik süresinin dolmasını müteakip başlatılır: bir bireye, geçerlilik tarihleri aynı olan iki ayrı vize verilemez.

Polonya Schengen Vize İşlemleri
Polonya Schengen Vize İşlemleri

Polonya vizesi başvurusunda gerekli vesikalık resimler ise Biyometrik özelliklere uygun resimler olmalı, yani resimler 6 aydan eski olmamalı ve 45 milimetre X 35 milimetre ebadında olmalı.

Başvuruda bulunan kişinin başörtüsüz ve gözlerini kapatacak her hangi bir şey olmadan tam karşısından resmi çekilmelidir.

Dini gerekçelerle istisnalar yapılabilir, ancak bu durumda da gözlerin önü kapatılmamalı. Polonya vizesi başvurusu için gerekli olan fotoğraf; 6 ay içinde çekilmiş çerçevesiz, yüzü tam olarak gösteren, renkli 2 adet fotoğraf olmalıdır. Polonya vizesi başvurusu için gerekli olan fotoğraf boyutu;

Polonya Kimlere Vize Veriyor?

Polonya tarafından belirlenen şartlara haiz her Türk vatandaşı için vize ile ülkeye giriş yapılmasına izin verilmektedir.

Polonya Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Polonya’ya yapılacak olan kısa süreli turistik vize başvuruları için uçak bileti ve konaklama giderlerinden sonra banka hesabında en az 4 ila 5 bin lira arasında para olmalıdır.

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya Başkonsolosluğu vize müracaatında bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Randevu almadan başvuru gerçekleştiremez. Randevular Başkonsolosluğu resmi internet sistemi üzerinden alınmaktadır.

Polonya Kimlere Vize Veriyor?

Bordo umuma mahsus pasaport sahibi olan Türk vatandaşları vize alırken; diğer yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri, vizeden muaf tutulur.

Polonya Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Uçak ve otel rezervasyonu yapılmış 3-5 günlük turistik vizelerde, bankada en az 4bin-5bin TL para olmalıdır. Rezervasyon yoksa, en az 7bin TL-8bin TL olmalıdır. 7-10 gün arası turistik seyahatlerde rezervasyon varsa, en az 10bin-12TL olurken, rezervasyon olmadığı durumlarda en az 12bin TL ve üzeri para olmalıdır.

Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvurusu, seyahat tarihinden en az 15-20 gün önce yapılır. Gerek şahsen gerekse vize başvuru ofisleri aracılığıyla başvuru yapılabilir.

Polonya Schengen Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye