Polonya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Polonya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Polonya Vize merkezi, Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlara Polonya vizesi için gerekli talep edilen tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile yükümlü olan kurumlardır. Vize başvuru sahipleri, seyahat amacını net ve doğru bir şekilde belirledikten daha sonra Kahramanmaraş vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Kahramanmaraş Polonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kahramanmaraş ili sınırları içerisinden yapılacak olan Polonya Schengen vize başvurularının ortalama olarak sonuçlanma/karara bağlanma süresi 15 takvim günüdür. Ancak, bu bilgi net olmamak ile birlikte konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluğuna/resmî tatillerine denk gelmesinin akabinde uzamasına da yol açacaktır.

Bu nedenle Polonya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu gibi ince ayrıntılara da dikkat etmesi yetkili vize başvuru uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca, vize başvurusunda bulunan vize başvuru sahiplerinin de beyan ettiği dosya içerisindeki tüm bilgilerinin doğru olmasının yanı sıra vize başvuru evraklarının da eksik olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvuru değerlendirme süreci uzayabilmektedir.

Kahramanmaraş Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Kahramanmaraş Polonya vizesi için gerekli olan evraklar, başvuru sahibinin Polonya ülkesi sınırları içerisinde gerçekleştirecek olduğu seyahat nedenine göre değişkenlikler sergilemektedir. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunmadan önce vatandaşın ilk adıma Polonya ülkesine gerçekleştirecek olduğu seyahat amacını net bir şekilde belirlemesi ve ardında da vize başvuru merkezinin görevli yetkilileri ile paylaşması gerekmektedir.

  • Başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıllık olması gerekmektedir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlar ile ne yazık ki işlem yapılmamaktadır. Pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın vizenin işlenebilir olması açısından boş bulundurulması gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra yırtık veyahut deforme olmuş pasaportlar ile de başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Direkt olarak reddedilmektedir. Bu durumda ise başvuru sahibinin her halükârda pasaportunu yetkili makam aracılığı ile yenilmesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının alınması gerekmektedir. En önemli olan evraklar içerisinde yer alan seyahat sağlık sigortasının belgesi, Kahramanmaraş vize başvuru merkezi aracılığı ile 20 Euro bedelli olacak şekilde başvuru sahibine temin edilmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye