Polonya Vizesi Mersin Vize Merkezi - Schengenvize.net
Polonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Polonya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Polonya Vize Başvurusu Mersin Vize Merkezleri

Mersin’ de Polonya Vizesi Merkezi

Mersin de bulunan Polonya vizesi merkezimiz de Türkiye geneline Polonya vizesi hizmeti vermekteyiz.

Polonya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Polonya vize başvurusu için gerekli belgeleri vize merkezimize sunmanız gerekmektedir. Vize için gerekli belgelere sitemiz üzerinden vize işlemleri kısmını, vize başvuru formunu ve vize işlem takip formunu inceleyerek bilgi edinebilirsiniz. Polonya vizesi başvurunuzun kabul edilmesi için vize kurallarına uygun olmanız gerekmektedir.

Vize merkezimizde hizmet veren temsilcilerimiz ile konsolosluk yetkilileri sizden bazı ek belgeler isteyebilir. Bu ek belgeler Polonya’ya seyahat amacına göre değişmektedir. Vize türüne uygun bir şekilde başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer ülkeye seyahat amacınıza uygun bir vize türüne başvuru yapmazsanız vizeniz reddedilebilir.

Polonya Vizesi için Seyahat Tarihini Belirleyin!

Polonya’ ya seyahat etmek için belirlemiş olduğunuz tarihi vize belgelerinde belirtmeniz geriyor. Aynı zamanda Polonya konsolosluğuna hitaben yazacağınız dilekçe de ülkeye giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtmeniz gerekmektedir. Polonya yetkilileri ülkeye giriş ve çıkış tarihinizi bilmek istemektedir. Ayrıca Polonya’ya giriş ve çıkış tarihinizi uçak bileti rezervasyonu ile destekleyerek kanıtlamanız gerekmektedir.

Polonya Vizesi Mersin Vize Merkezi
Polonya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Polonya Vizesi İçin Belgelerinizin Tam Olduğuna Emin Olun!

Polonya vizesi için hangi belgeleri sunacağınızı bilmiyorsanız sitemiz üzerinden veya Mersin de hizmet veren vize merkezimizi arayarak sunmanız gereken belgeleri öğrenebilirsiniz.

Vize belgelerini eksiksiz sunmanız vize süreci için önemli bir detaydır. Eksik veya hatalı sunulan belgelerden dolayı vize başvuru sürecinin uzaması veya vizenizin reddedilmesi ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizi Tekrar Vermeniz Gerekebilir!

Polonya vizesi için biyometrik veri bilginizi yeniden vermeniz gerekebilir. Konsolosluk tarafından vermeniz gereken biyometrik verileriniz de yaşanan aksilik dolayısı ile başvurunuz geçersiz sayılabilir. Biyometrik veride parmak izi beyanını yeniden konsolosluğa giderek vermeniz gerekecektir. Bu bilginin eksik olması ile vize başvurunuz kabul edilmez.

Vize İşlemleri Ne Kadar Sürüyor?

Polonya vizesi işlemleri 7-15 gün arasında sonuçlanır. Yabancı pasaport ile başvuru yapan kişilerin vize işlemleri daha uzun sürebilir. Aynı zamanda vize merkezimize sunduğunuz belgelerde eksiklik ya da hata tespit edilir ise vize başvuru süreci uzayabilir. Bu nedenle vize başvuru belgeleri özenli bir şekilde hazırlayarak sunmanız gerekir.

Polonya Vize Merkezi, Mersin

Polonya Vize Merkezi, Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlara gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen vize başvuru merkezidir. Vize başvurusunda bulunacak olan vize başvuru sahiplerinin, ilk adımda Polonya ülkesinin sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahatin amacını belirlemesi gerekmektedir.

Polonya Vize Merkezi Mersin’in Çalışma Saatleri

Polonya vize başvurusunda bulunmak isteyen ve Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmek olan kişiler Polonya vize başvurusunu Mersin merkezinden yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra Polonya Vize Merkezi, sadece Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil aynı zamanda da Mersin ili çevresinde bulunan illerde ikamet eden kişilere de gereken tüm desteği vize hizmeti sağlamaktadırlar.

Polonya Vize Merkezi Mersin’in ise çalışma saatleri şu şekildedir:

  • Hafta içi 08.30 ve 18.30 saatleri içerisinde,
  • Hafta sonu sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ve 14.00 saat dilimleri kapsamı içerisinde gerekli talep edilen desteği ve hizmeti başvuru sahiplerine sağlamaktadır.
Yukarıda belirtilen çalışma saatleri güncel saatleri yansıtmaktadır. Başvuruda bulunacak olan vatandaşların vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Bu nedenle, vize başvurusunda bulunulmadan önce gerekli bilgiler doğrultusunda müracaat işlemlerinin başlatılmasında fayda vardır. Bunun yanı sıra Mersin ve diğer illerde bulunan vize başvuru merkezleri pazar günü hizmet vermemektedir.

Polonya Vize Başvurusunda Pasaport

Polonya vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların en gerekli evrakları pasaportlarıdır. Bu nedenle başvuru sahibinin pasaportunu kontrol ederek gerekli tüm hususları sağladığından emin olması gerekmektedir. Mevcut pasaportu ile başvuru yapacak olan başvuru sahibi, ilk adımda pasaportunun kaç yıllık olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir.

Polonya vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportun en fazla 10 yıllı olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun içerisinde herhangi bir sayfanın eksik olması ya da deforme olması durumunda başvuru işlemi yapılmamaktadır. Bunun beraberinde, pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın Polonya Schengen vizesinin konsolosluk tarafından basılabilmesi için boş bulundurulması gerekmektedir. Polonya sınırları içerisinden dönüş yapar iken, kişinin pasaportunun talep edilen ay doğrultusunda da geçerli olması gerekmektedir.

Polonya'da Çalışmak İçin Ne Yapmalıyım?

Polonya’da çalışmak için öncelikle çalışma izni ve çalışma vizesi başvurularının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Avrupa Birliği ve AEA ülkeleri ile İsviçre vatandaşlarının Polonya’da çalışabilmesi için izin olmasına gerek yoktur.

Polonya Çalışma İzni Ne Kadar Sürede Çıkar?

Polonya çalışma izni 15 gün ile 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır, başvuru sürecinin daha fazla uzamaması için prosedürlerin doğru ve eksiksiz şekilde uygulanması büyük öneme sahiptir.

Polonyaya İşçi Olarak Gitmek İçin Ne Gerekli?

Polonya’ya işçi olarak gidebilmek için öncelikle çalışma izni almak ve çalışma vizesi başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Vize başvurusunu sonuçlanması her şeyi Normal şartlar altında olması durumunda 5 gündür.

Polonya Vizesi Mersin Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×