Polonya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Polonya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Polonya Vize Merkezi, Mersin

Polonya Vize Merkezi, Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlara gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen vize başvuru merkezidir. Vize başvurusunda bulunacak olan vize başvuru sahiplerinin, ilk adımda Polonya ülkesinin sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahatin amacını belirlemesi gerekmektedir.

Polonya Vize Merkezi Mersin’in Çalışma Saatleri

Polonya vize başvurusunda bulunmak isteyen ve Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmek olan kişiler Polonya vize başvurusunu Mersin merkezinden yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra Polonya Vize Merkezi, sadece Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil aynı zamanda da Mersin ili çevresinde bulunan illerde ikamet eden kişilere de gereken tüm desteği vize hizmeti sağlamaktadırlar.

Polonya Vize Merkezi Mersin’in ise çalışma saatleri şu şekildedir:

  • Hafta içi 08.30 ve 18.30 saatleri içerisinde,
  • Hafta sonu sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ve 14.00 saat dilimleri kapsamı içerisinde gerekli talep edilen desteği ve hizmeti başvuru sahiplerine sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilen çalışma saatleri güncel saatleri yansıtmaktadır. Başvuruda bulunacak olan vatandaşların vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunulmadan önce gerekli bilgiler doğrultusunda müracaat işlemlerinin başlatılmasında fayda vardır. Bunun yanı sıra Mersin ve diğer illerde bulunan vize başvuru merkezleri pazar günü hizmet vermemektedir.

Polonya Vize Başvurusunda Pasaport

Polonya vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların en gerekli evrakları pasaportlarıdır. Bu nedenle başvuru sahibinin pasaportunu kontrol ederek gerekli tüm hususları sağladığından emin olması gerekmektedir. Mevcut pasaportu ile başvuru yapacak olan başvuru sahibi, ilk adımda pasaportunun kaç yıllık olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir.

Polonya vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportun en fazla 10 yıllı olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun içerisinde herhangi bir sayfanın eksik olması ya da deforme olması durumunda başvuru işlemi yapılmamaktadır. Bunun beraberinde, pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın Polonya Schengen vizesinin konsolosluk tarafından basılabilmesi için boş bulundurulması gerekmektedir. Polonya sınırları içerisinden dönüş yapar iken, kişinin pasaportunun talep edilen ay doğrultusunda da geçerli olması gerekmektedir.

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye