Polonya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Polonya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Polonya Vize Merkezi, Hatay

Polonya Vize Merkezi, Hatay ili sınırları içerisinde ikamet eden ve aynı zamanda da Polonya Schengen vizesi müracaatında bulunacak olan kişilere en gerekli olan hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile devamlılığını sürdüren bir kurumdur.

Vize başvuru sahiplerinin seyahat nedenini belirlemesi ve müşteri temsilcileri ile paylaşması başvuru için gerekli olan en büyük adımlardan sadece bir tanesidir. Bu nedenle, gerekli olarak talep edilen tüm evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmesi için başvuru sahiplerinin vize başvuru merkezinin yetkili ve deneyimli müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Polonya Schengen Vizesi Hakkında Bilgiler – Hatay

Polonya Schengen vizesi, Polonya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarının başvuruda bulunması gereken bir vizedir. Schengen vizesinin kendi prosedürleri bulunmaktadır ve Polonya ülkesi de Schengen sınırları içerisinde yer al 26 ülkeden sadece bir tanesidir.

Schengen vizesi, 180 günlük bir süre zarfında 90 günü aşmamak kaydı ile yapılacak olan seyahatlere verilen bir onay vizesidir. Ancak, 180 günlük bir periyot içerisinde 90 günü aşmamak en önemli hususlardan sadece bir tanesidir.

Polonya Schengen Vizesinden Kimler Muaf? – Hatay

Polonya Schengen vizesinden muaf olanlar diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlardır. Ancak, bu pasaport türlerine/renklerine sahip olan vatandaşların 6 aylık bir süre zarfı içerisinde mevcut bulunan 90 günü aşmamaları gerekmektedir.

Yine aynı şekilde Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan hamiller ise 6 aylık süre içerisindeki 90 günlük seyahatleri kapsamı nedenince Polonya Schengen vizesinin başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ancak 90 günlük süreyi aşmamak ile birlikte vize harç ücretinin de ödenmesi gerekmektedir.

Polonya Schengen Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler – Hatay

Polonya Schengen vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli evrak pasaporttur. Başvuru sahibinin pasaportunun 10 yıldan eski olmaması ile birlikte, içerisinde de yırtık ya da deforme olmuş bölmelerin olmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda pasaportun içerisinde de Polonya Schengen vizesinin işlenebilir olması nedeni ile 2 adet sayfanın kesinlikle boş bulundurulması gerekmektedir. Yanı sıra başvuru formunun da eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye