Gaziantep Norveç Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Norveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Norveç Vize İşlemleri

Gaziantep Norveç Vize Başvuru İşlemi 2021

Gaziantep Norveç Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Norveç Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Norveç Vizesi başvuru hizmetlerini vermekle yetkili değildir. Bu yüzden de Norveç Konsolosluğu tarafından vize merkezleri yetkilendirilmiştir. Gaziantep Norveç vize merkezimiz de vasıtası ile Norveç için her türlü vize çeşidine başvuru yapılabilmektedir.

Gaziantep Nijer Vize İşlemleri

Gaziantep Norveç Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Norveç vize merkezimizde online başvuru formunu doldurarak vize başvurusu için ilk adımı atabilirsiniz. Vize merkezimiz, belge ibrazı ve takip süreci gibi hizmetleri de başvuru yapan vatandaşlarımıza sunmaktadır.

Daha ince Norveç Schengen Vizesi başvurusunda bulunmayanların ise Ankara Norveç Konsolosluğu vasıtası ile başvuru yapmaları zorunludur. Ankara Norveç Konsolosluğu’na başvuru yapan kişilerin biyometrik verilerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Gaziantep Norveç Vizesi Hakkında

Gaziantep Norveç vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler dahilinde gerekli vize başvurularını eksiksiz bir biçimde yapmak mümkün kılınıyor. Online başvuru sonrasında belge ibrazı ve bekleme süreci geliyor. Norveç için Schengen Vizesi’nin onaylanma süresi yaklaşık 1 hafta ile 10 gün arasında değişebiliyor.

Bazı durumlarda diplomatik ya da bürokratik sebeplerden mütevellit sürecin uzaması da mümkündür. 10 gün içerisinde beklenen sonuç 1 – 2 ayı bulabilir. İşte bu sebepten dolayı Norveç seyahat planınızdan en az 1,5 ay önce vize başvurusu yapmanız önerilmektedir.

Gaziantep Norveç Vize Çeşitleri

Gaziantep Norveç vize merkezimiz, farklı amaçlar doğrultusunda talep edilen Norveç vizelerinin başvuru işlemlerini gerçekleştirmektedir. Norveç için oluşturduğunuz seyahat planınız ve amacınız vize çeşidine de etki etmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı da vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı belirtmenizde fayda olacaktır.

Gaziantep Norveç Vize İşlemleri
Gaziantep Norveç Vize İşlemleri

  • Norveç Schengen Vizesi: Bu vize ile Norveç’te 90 gün konaklama hakkında sahip olabilirsiniz. Bunun yanında Norveç Ticari, Eğitim, Aile Ziyareti ya da Kültürel Vizeleri’ne de başvuru yapabilirsiniz.
  • Norveç Uzun Süreli Vize Çeşitleri: Uzun süreli vizelerin içerisinde çalışma ve oturma izinleri de yer almaktadır. Bu vize çeşitleri Norveç Hükümeti tarafından düzenlenen prosedürlere dayanmaktadır.

Gaziantep Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Norveç vize merkezimiz tarafından başvuru yapan vatandaşlarımıza gerekli belgelerin kapsamlı listesi verilmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin listede yer alan belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde iletmesi beklenmektedir.

Talep edilen belgelerde herhangi bir eksiklik varsa bu durum vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Ayrıca talep edilen vize çeşidine göre de belgelerde değişiklik olabilir. Bazı durumlarda ekstra belge talep edilmesi durumu ile de rastlanabilir.

Standart bir Schengen Vizesi için gerekli olan belgelerden bazıları kimlik fotokopisi, en az 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaport (eski ve yeni), vize harcının yatırıldığına dair banka dekontu, konaklama ve uçuş rezervasyonlarıdır.

Norveç Uzun Süreli Vize için istenen belgeler ise geniş kapsamlı olup Gaziantep vize merkezimiz tarafından bu konuda detaylı bilgiler verilmektedir.

Norveç Vize Ücretleri:

  • Norveç Schengen Vizesi: 60 Euro (Bu meblağ güncellemeler ve ekstra işlemler ile değişim gösterebilir.)
  • Uzun Süreli Norveç Vizesi ücreti de Norveç Hükümeti tarafından dönemlik olarak belirlenir.>> schengenvize.net/schengen-vize-ucretleri

Norveç Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep vize merkezimizden birebir randevu talep ederek belge ibrazını gerçekleştirebilir ve Norveç vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bunun için temsilcimizden size en uygun tarihlere randevu almanız gerekmektedir.

İlk kez Schengen Vizesi başvurusu yapan kişilerin de Ankara Norveç Konsolosluğu’ndan vize randevusu almaları gerekmektedir. Konsolosluk aracılığı ile yapılması gereken vize başvuruları hakkında Gaziantep vize merkezimiz tarafından hizmet sağlanmaktadır.

Norveç vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/norvec-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Norveç Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Vize merkezimiz tarafından takip edilen başvuru süreci çoğunlukla olumlu sonuçlansa da bazı sebeplerden ötürü Norveç Konsolosluğu tarafından vize başvurusunun reddedilmesi de olasıdır. Olumsuz sonuçlanan vize başvuruları için kişilerin itiraz hakkı da bulunmaktadır. Ancak Gaziantep Norveç vize merkezimizin vize başvuru sonucuna müdahale etme şansı bulunmamaktadır. Gaziantep Norveç vize başvurusunun reddedilmesi durumunda ödenen vize ücretleri de Norveç Konsolosluğu tarafından iade edilmemektedir.

Norveç vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/norvec-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Norveç Vize Gerekli Mi?

Norveç vizesi için vize gereklidir. Norveç, belirli ülkelerden vizeyi muaf tutabilir.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç vizesi, Norveç’te bulunma amacına göre değişkenlik gözetir. Norveç vize işlemleri, Norveç Konsolosluğu tarafından yapılır.

Norveç Turist Vizesi Zor Mu?

Norveç Konsolosluğundan, turizm amaçlı seyahat doğrultusunda turist vizesi alınır. Turist vizesinin evrakları istenilen doğrultuda hazırlanırsa, herhangi bir zor yanı bulunmaz.

Gaziantep Norveç Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×