Norveç Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Norveç Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Norveç Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Norveç Vize merkezi, Kahramanmaraş ili sınırları kapsamı içerisinden başvuruda bulunacak olan her vatandaş için eşit şartlarda gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görevlendirilen kurumlardır.

Ancak, vize başvuru merkezleri sadece Schengen vizesi gibi kısa süreli (C tipi) vize başvuruları ile yapılacak olan vize müracaatlarını kabul etmektedir. Uzun süreli, yani 90 takvim gününü geçecek olan seyahatler için başvuru sahipleri direkt olarak müracaatlarını konsolosluk ya da büyükelçilik makamına yapması gerekmektedir.

Norveç Schengen vize müracaatları sırasında kullanılacak olan ve yetkili makam konsolosluk tarafınca talep edilen belgeler bazı dönemlerde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu gibi durumlar sebebi ile ret cevabı almamak adına işlemleri her daim takip eden ve vize işlemleri adına profesyonelce bir yaklaşım sağlayan schengenvize.net ile gerekli olan tüm iletişim sağlanabilmektedir.

Gerekeli olan tüm işlemler hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilir, bunun yanı sıra Norveç vize başvurusu ret kararı ile sonuçlandığında vize ücreti başvuru sahibine iade edilmediği için bu gibi maddi zarar boyutu olan hususlardan uzak durulmuş olacaktır.

Norveç Vizesi Gerekli Evraklar – Kahramanmaraş 

Norveç vizesi gerekli evraklar, seyahat edecek olan başvuru sahibinin Norveç seyahati amacına göre gerekli olan evraklarda değişkenlikler mevcuttur.

Pasaport

Vize başvuru sahibinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması mecburidir. Ayrıca, Schengen vizesinin pasaport içerisine işlenebilir olması amacı ile 2 adet sayfasının da boş bulundurulması gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

Başvuruda bulunacak olan kişinin başvuru evraklarının bulunduğu dosya içerisine 2 adet, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan güncel halini yansıtan biyometrik fotoğraflarını bulundurması şarttır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin, Norveç Schengen sınırları içerisinde ve diğer Schengen üye ülke devletlerinin sınırları içerisinde geçerli olan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir.

Norveç Schengen Vize Başvuru Formu

Norveç Schengen vize başvuru formu içerisinde başvuru sahibi tarafında verilecek olan tüm bilgilerin eksiksiz ve tutarlı bir şekilde olması vize başvurusunun değerlendirme süresinin sağlıklı geçmesi adına büyük bir referans olacaktır.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye