Norveç Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Norveç Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Norveç Vize Merkezi, Gaziantep

Norveç Vize Merkezi, Gaziantep ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Norveç sınırları içerisine seyahat etmek isteyen, bu nedenden dolayı müracaatta bulunan başvuru sahiplerine gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile yükümlü olan bir kurumdur.

Konsolosluk ve büyükelçilik tarafınca aracılık konumda yetki sahibi edilen vize başvuru merkezleri sadece turistik, ticari, aile veyahut arkadaş ziyaretleri için vize başvurularını kabul etmek ile görevlendirilmişlerdir.

Bu nedenle, Schengen sınırları kapsamı içerisinde yer alan Norveç gibi diğer 25 ülke için seyahat planlayan başvuru sahipleri müracaat işlemlerinin vize başvuru merkezlerine ya da akredite edilen vize başvuru seyahat acentelerine yapmaları gerekmektedir.

Norveç Gaziantep Vize Merkezi

Gaziantep ilinde Norveç sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve bu neden doğrultusunda vize başvurusunda bulunacak olan tüm vatandaşların sırası ile izlemesi gereken konular mevcuttur. Bu adımlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Başvuru sahibi, ilk adım olarak Norveç vize merkezi Gaziantep ile iletişime geçerek gerekli olan tüm evrakların listesini talep etmesi gerekmektedir.
  • İkinci adımda ise vize başvuru merkezinin yetkili müşteri temsilcileri başvuru sahibinin aktif ve güncel olarak kullandığı e-posta adresine gereken tüm evrak listesini göndermektedir. Ancak ilk adım için unutulmaması gereken bir konu vardır ki, seyahat amacı. Başvuru sahibi seyahat amacını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise yetkili vize uzmanları bu neden doğrultusunda başvuru sahibine gerekli evrak listesinin gönderiminde bulunacaktır.
  • Daha sonra hazırlanan evraklar merkeze teslim edilmelidir.
  • Başvuru sahibinin onayladığı randevu tarihi kapsamı içerisinde vize başvuru merkezine gelerek biyometrik bilgilerin ibrazında bulunması gerekmektedir.
  • Akabinde, başvuru sahibi vize başvuru merkezi yetkilileri ile irtibat haline geçerek son durum hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Son durum öğrenildikten sonra da pasaportun başvuru sahibi tarafından teslim alınması gerekmektedir.

Ancak, önemli bir husus vardır. Bu önemli husus, başvuru sahibi son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesine sahip olmuş ve biyometrik bilgileri VIS veri tabanı içerisinde kayıtlı ise tekrardan vize başvuru merkezine gelerek parmak izi (biyometrik bilgi) beyanında bulunmasına gerek yoktur.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye