Norveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Norveç Vize Dilekçe

Norveç Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Norveç`e seyahat amacınız ne olursa olsun vize dilekçesi yazmalısınız. Ancak vize dilekçesinin seyahat amacınızla uyumlu olması gereklidir.

Eğer Norveç`e turistik amaçla seyahat etmek istiyorsanız turistik vizeye sahip olmalısınız. Turistik vizeye sahip olmak için hazırlamanız gereken evraklar bulunuyor. Bu evraklardan biri de vize dilekçesidir.

Norveç vize dilekçesi hazırlamak için dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Dilekçede tüm bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır.

Vize dilekçesinde dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıdaki şekildedir.

  • Norveç seyahat sebebi açıkça belirtilmelidir. (Turistik tur veya diğer planlamalar hakkında detaylı bilgi verilmelidir)
  • Seyahat tarihleri hakkında detaylı bilgi sunulmalıdır. (Seyahat süresinde farklı ülkelere seyahat edilecekse ülkelerin isimleri belirtilmelidir)
  • Seyahat sırasında tüm masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı hakkında bilgi verilmelidir.

Bazı durumlarda iki vize dilekçesi hazırlanması gerekebilir. İki vize dilekçesi gerektiren durumlar ise şu şekildedir.

  • Başvuru sahibi SGK çalışanıysa şirket tarafından dilekçe hazırlanmalıdır. Dilekçe içeriğinde başvuru sahibinin seyahat süresi boyunca izinli olduğu belirtilmelidir. (Dilekçe şirket yetkilisi tarafından imzalanmalıdır)
  • Başvuru sahibi öğrenci ve ev hanımı olması durumunda ikinci dilekçe yazılmalıdır. Bu dilekçede masrafların sponsor tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.

Dilekçeleri yazacağınız zaman resmi bir dil kullanmalısınız. Aynı zamanda fikirlerini net ve açık bir dil ile ifade etmelisiniz.

Norveç vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/norvec-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×