Norveç Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Norveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Norveç Çalışma İzni Vize İşlemleri

Norveç Çalışma İzni Vize Başvurusu

Schengen ülkelerinden biri olan Norveç, her sene çok sayıda ve farklı amaçlarla ziyaretçi almaktadır. Ziyaret eden kişiler, Norveç’e giriş yapabilmek için, giriş amaçlarına uygun olan vize türünü belirlemeli ve bu vizeyi alabilmek için vize başvurusu yapmalıdır.

Norveç Vatandaşlık Vize İşlemleri

Vize başvuruları sırasında, vize türüne uygun olarak istenen evraklar, Norveç Konsolosluğu tarafından başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek amacıyla istenmektedir. Evrakların eksiksiz olması bu nedenle önemli bir husustur ve evrak eksikliği sebebiyle vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. 

Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler ve işlemler sırasında profesyonel destek alabilirsiniz.  Norveç’e gidiş amacı eğer orada bir şirkette çalışmak, şirkete ortak olmak ya da şirket sahibi olmak gibi sebepler ise, alınması gereken vize türü Norveç çalışma izni vizedir.

Norveç çalışma izni vize alınabilmesi için istenen evraklar başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişmektedir. Ayrıca başvurular Norveç Konsolosluğu üzerinden değil görevli merkezler tarafından gerçekleştirilir. 

Norveç Çalışma İzni Vize Gerekli Evraklar

Norveç Çalışma İzni Vize İşlemleri
Norveç Çalışma İzni Vize İşlemleri

Norveç’e çalışmak, şirkete ortak olmak ya da şirket sahibi olmak gibi amaçlarla gidileceği zamana alınması gereken vize türü olan Norveç çalışma izni vize başvurularında gerekli olan evrakların hazırlanıp Norveç konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek başvuru tamamlanabilir.

Başvurular merkez tarafından kabul edilir ancak sonuçlandırmayı yine Norveç Konsolosluğu gerçekleştirir. İstenilen evraklar mesleki duruma göre farklılık göstermektedir.

  • Eksiksiz olarak hazırlanmış olan ve başvuru yapacak olan kişinin el yazısı ile yazılan Norveç çalışma izni vize başvuru formu,
  • Tam tekmil vukuatlı nufus kayıt örneği
  • İngilizce adli sicil kaydı, doğum belgesi ve sağlık belgesi,
  • Gidilme amacının açıkça belirtildiği Norveç çalışma izni vize dilekçe ve sebebi destekleyici evraklar,
  • Norveç’te çalışılacak olan şirket bilgileri ve görüşme sağlanan kişi hakkında, şirketteki görevi hakkında detaylı bilgiler veren belge,
  • Seyehat gidiş dönüş tarihlerini kapsayacak seyehat sağlık sigortası(30,000 Euro teminatlı)
  • Sponsor kişi kim ise onun evrakları
  • Arka fonu beyaz daha önce kullanılmamış biometrik fotoğraf,,

Norveç vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/norvec-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kapsamlı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Norveçte Çalışmak İçin Ne Gerekli?

Avrupa birliği ile Avrupa Ekonomik Topluluğu Ülkesi vatandaşlarının Norveç’te kalması ya da çalışması için herhangi bir şekilde bize ihtiyacı yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Norveç’te çalışabilmesi için oturma iznini çalışma vizesine müracaat etmesi gerekmektedir.

Norveç'te Oturma Ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Norveç çalışma izni için konsolosluk tarafından talep edilen gerekli evraklar hazırlandıktan sonra başvuru gerçekleştirilir. Çalışma izni için verilecek olan vize başvuru formu Schengen başvuru formudur.

Norveç Oturum İzni Nasıl Alınır?

Norveç oturum izni için çalışma eğitim amacı ile Türk vatandaşları başvuru yapabilir. 90 günden daha uzun süre ülkede kalmak isteyenlerin oturum izni başvurusu yapması zorunludur.

Norveç Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×