Norveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Norveç Vize işlemleri Ücreti

Norveç Vize Ücretleri

Norveç seyahati planlayanlar öncesinde vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvuru işlemi sırasında gerekli evraklar takdim edilmelidir. Aynı zamanda Norveç Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücreti ödenmelidir.

Norveç vize ücretleri Euro cinsinden ödenmelidir. Bu ücretin ödenmesi zorunludur. Ödeme işlemini ise başvuru merkezinde yapmalısınız.

Vize ücretleri zaman zaman güncellenmektedir. Euro – TRY kur değişimi sebebiyle ücretlerde ufak değişikler yaşanmaktadır. Dolayısıyla en güncel fiyat bilgisi için vize şirketinden bilgi almalısınız.

Norveç Vize Ücreti Ne Kadar?

Norveç Başvuru Portalı`na üye olarak vize ücretini online bir şekilde ödeyebilirsiniz. Yaş ve diğer etkenlere bağlı olarak ödemeniz gereken ücretler ise aşağıdaki şekildedir.

 • 12 Yaş altında çocuklar için vize – Ücretsiz (Schengen vizesi)
 • 12 Yaş üstünde çocuklar için vize – 80 Euro (Schengen vizesi)
 • Diğer Schengen vizesi – 35 Euro

Diğer Schengen vizesi kategorisine ait olan ülkeler aşağıdakilerdir.

 1. Gürcistan
 2. Ermenistan
 3. Bosna Hersek
 4. Rusya
 5. Ukrayna
 6. Azerbaycan
 7. Arnavutluk
 8. Karadağ
 9. Sırbistan
 10. Makedonya

Schengen vize başvuru işleminde vize ücreti ödemekten muaf olanlar aşağıdakilerdir. 

 • 12 Yaş altı çocuklar
 • Öğrenci veya eğitim amaçlı ziyaret edenler
 • Bilimsel araştırma amaçlı seyahat edenler
 • Kar amacı olmayan spor, seminer tarzı katılım yapan kişiler
 • Norveç`te dolaşım iznine sahip olan EEA ve EU vatandaşlarını ziyaret eden aile bireyleri

Eğer Schengen vize ücreti ödemekten muafsanız, bu durumu öncesinde vize şirketine belirtmelisiniz.

Vize ücreti dışında her başvuru işlemi için 21 Euro servis ücreti ödenmelidir. Ayrıca kurye servisinden de yararlanabilirsiniz. Kurye servisi için 60 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

NOT: Servis ücreti sadece Türk Lirasıyla ve nakit olarak ödenmelidir. Vize ücretini ise Başvuru Portalı üzerinden kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Norveç vizesi için güncel evrak listesine https://schengenvize.net/norvec-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Schengen ülkelerinden olan Norveç vize başvurularının gerçekleşmesi için evrakların eksiksiz olarak hazırlanması yanı sıra ödenmesi gereken tutarın da ödenmesi önemli bir husustur. Başvuruların tamamlanabilmesi için vize harç ücretleri ödenmeli ve dekontu da Konsolosluk tarafından istenen evraklar arasına eklenmelidir. 

Norveç vize ücretleri için net olarak bir şey söylenemez. Çünkü başvurulacak olan vize türü, vize süresi, başvuru yapacak olan kişinin yaşı ve mesleki durumu vize ücretlerinde değişikliğe sebep olur. Schengenvize.net ile iletişime geçerek bilgiler alabilir ve ayrıca profesyonel destek ile de işlem sürelerini kısaltabilirsiniz. Bir de vize harç ücretleri yanı sıra yardım alınan vize merkezine, kargo ücretlerine vs. de ücret ödenmektedir.

Norveç Vize Ücretleri Hakkında

 • Norveç vize ücretleri iade edilemez veya bir başkasına devredilemez,
 • Norveç vize başvurusu ret ile sonuçlandığı zaman ödenen tutar geri iade edilmez, çünkü ödenen o tutar ile vize başvuruları sonuçlandırıldı,
 • Norveç vize başvurusu için ödenen tutar yalnızca tek bir vize içindir ve ayrıca başka bir vize için kullanılamaz sadece Norveç vizesine özgüdür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×