Norveç Vizesi İzmir Vize Merkezi

Norveç Vizesi İzmir Vize Merkezi

Norveç Vize Merkezi, İzmir

Norveç Vize Merkezi, İzmir ilinde ikamet etmekte olan ve Norveç sınırları içerisine ziyaret planı yapan kişiler için gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görev yapan bir kurumdur. Bunun yanı sıra sadece İzmir ili sınırları içerisinde ikamet eden değil, İzmir’in çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görev yapmaktadır.

Norveç Vize Merkezi Çalışma Saatleri – İzmir

Norveç vize merkezinin İzmir ili sınırları içerisindeki çalışma saatleri şu şekildedir:

  • Hafta içi 08.30 ve 18.30 saatleri,
  • Hafta sonu ise sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ve 14.00 saatleri kapsamı içerisinde başvuru sahiplerine hizmet ve destek sağlamaktadır.

İzmir ili sınırları içerisinde yapılacak olan Norveç vize başvurularında parmak izinin beyan edilmesi gerekçesi ile konsolosluk tarafınca randevu alınması zorunlu bir işlemdir. Vize randevu alımı ise vize başvuru merkezlerinin temsilcilerinin çalışma alanı kapsamı içerisinde yer almaktadır. Başvuru sahibinin evrakları vize başvuru merkezinin temsilcilerine ulaştıktan daha sonra başvuru sahibinin planına uygun bir saat dilimi içerisinde başvuru yapan kişinin randevusu hemen alınmaktadır.

Başvuru sahipleri Norveç randevusu ile ilgili bir aksaklık yaşamaması ve aynı zamanda da zaman kaybetmemesi adına uygun olduğu tarihleri ve saat dilimlerini vize başvuru merkezinin temsilcileri ile paylaşarak randevu adına gereken tüm prosedürleri temsilcilere bırakabilmektedir.

İzmir Norveç Vizesi Sonuçlanma Süresi

İzmir ilinin sınırları içerisinde yapılacak olan Norveç Schengen vizesi başvuruları, ortalama olarak 7 ila 10 iş günü kapsamı içerisindedir. Bunun yanı sıra, bu süre kesinlik taşımamaktadır. Bunun sebebi ise konsolosluğun veyahut büyükelçiliğin yoğun olduğu dönemlerde ve resmi olarak geçen tatiller nedeni ile sonuç alma süresinde değişkenlikler olağandır.

Bu durumda ise başvuru sahibinin bu gibi ayrıntılı bilgilere dikkat ederek başvuruda bulunması tavsiye edilmektedir. Norveç Schengen vizesine İzmir ilinden yapılacak olan başvurularda başvuru sahibi, yeterli bir vaktinin olup ya da olmadığından emin olması gerekmektedir. İzmir dışından evrak gönderimi yapan başvuru sahiplerinin ise kargo sürecini takip etmeleri önemlidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye