Norveç Schengen Vize İşlemleri

Norveç Schengen Vize İşlemleri

    Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerden oluşan alana Schengen bölgesi denilmektedir ve bu bölgeden herhangi bir ülkeye herhangi bir amaçla giriş yapılabilmesi için Schengen vizesi alınmalıdır. Schengen vizesi, alındığı ülkenin adına göre adlandırılmaktadır ve Norveç için alınan Schengen vizesi Norveç Schengen vizesi olarak anılır. Norveç Schengen vize alındıktan sonra birçok farklı hakka sahip olunmaktadır ve bu hakları herkes alamayacağı için ve alacak olan kişiler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek için Konsolosluk tarafından başvurularda istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar tamamlandıktan sonra Konsolosluk tarafından görevli yerlerde başvuru tamamlanabilir. Schengenvize.net ile iletişim kurarak hem detaylı bilgiler hem de profesyonel destekler alabilirsiniz. Norveç Schengen vize ile Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler arasında vizesiz olarak dolaşma hakkına sahip olursunuz. Ancak bunun için tek bir şart vardır o da  başlangıç noktasının Norveç olması gereklidir. Schengen vizesi en fazla 90 gün kalma hakkı tanır ve isterseniz daha uzun süre kalabilmek için uzun süreli vize türlerine başvuru yapabilirsiniz.

Norveç Schengen Vize Gerekli Evraklar

      Norveç Schengen vize alabilmek için Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak tamamlanıp Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilmeli ve başvuru tamamlanmalıdır.

  • Eksiksiz olarak hazırlanmış olan ve başvuru yapacak olan kişinin el yazısı ile yazılan Norveç Schengen vize başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan pasaport, kimlik bilgileri ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Gidilme amacının açıkça belirtildiği Norveç Schengen vize dilekçe ve sebebi destekleyici evraklar,
  • Seyahat boyunca geçerli olan ve 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
  • Norveç’te olunacak süre boyunca gerekecek masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağını gösteren belgeler,
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Eğer başvuru yapan kişi 18 yaşından daha küçükse, ailesi tarafından imzalanan izin dilekçesi,
  • Varsa eğer son üç yıl içerisinde alınan vizelerin fotokopisi,
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye