Norveç Vizesi Adana Vize Merkezi

Norveç Vizesi Adana Vize Merkezi

Norveç Vize Merkezi, Adana

Norveç Vize Merkezi, Adana ili ve çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri adına konsolosluk veyahut büyükelçilik tarafınca görevlendirilmiş bir kurumdur. Başvuruda bulunan kişiye süreç içerisinde gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak ile yükümlüdür.

Norveç Vize Merkezi Adana Aracılığı ile Norveç Vize Başvurusu

Başvuru sahibinin aşağıdaki adımları takip ederek Norveç vizesini hızlı, kolay ve oldukça güvenilir bir şekilde Norveç Schengen Vize başvurularını yapabilmektedirler. Adana Norveç Vize Başvuru Merkezi müracaat sürecinde yetkili temsilcileri ve asistanları ile beraber başvuru sahibine destek olmaktadır.

Bunun yanı sıra unutulmamalıdır ki Norveç vize başvurusunun sonucu ve vize işleminin süreç değerlendirmesi sadece konsolosluğa ya da büyükelçiliğe aittir. Vize başvuru merkezleri veyahut vize başvuru seyahat acenteleri başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu sürecine ve süreç değerlendirmesine herhangi bir müdahale hakkına sahip değildir.

1.    Adım

Norveç Schengen vizesi başvurusunda bulunacak olan kişileri, ilk adım olarak vize müracaat merkezlerinin yetkili ve profesyonel olan müşteri temsilcileri ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

Daha sonra, seyahat amacını net ve doğru bir şekilde belirledikten sonra seyahat amacına göre temsilcilerden vize başvurusunun güncel evrak listesini talep etmektedir. Bunun nedeni ise her başvuru sahibinin vize başvuru evraklarının birbiri ile değişkenlikler sergilemesidir.

Seyahat amacına ve seyahat tarih aralıklarına göre konsolosluğun ya da büyükelçiliğin talep ettiği evrak listesi bir başka başvuruda bulunan kişinin evrak listesine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

2.    Adım

Bir diğer adım da ise, vize başvuru merkezinin yetkili müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibinin e-mail adresine gönderilen evrak listesinin tüm gerekli evraklarını vize başvuru merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.

Ardından biyometrik verilerini ibraz etme amacı ile merkeze gelmesi talep edilmektedir. Ancak, belirtilmesi gereken bir nokta ise başvuru sahibi son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesine sahip olmuş ise biyometrik bilgilerini ibraz etmesine gerek yoktur.

Norveç Vizesi Sonuçlanma Süresi – Adana

Adana ili içerisinden yapılacak olan Norveç Schengen vizesinin sonuçlanma süresi 15 ila 20 iş günü içerisinde olmaktadır.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye