Norveç Vizesi Ankara Vize Merkezi

Norveç Vizesi Ankara Vize Merkezi

Norveç Vize Merkezi, Ankara

Norveç Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden ve aynı zamanda da Norveç Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilere gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı koşulu ile konsolosluklar ve büyükelçilikler tarafından görevlendirilmiştir.

Bunun yanı sıra sadece Ankara ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil, Ankara ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan Norveç Schengen vize başvuru sahipleri Ankara ili içerisindeki yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine müracaatta bulunabilme hakkına sahiptir.

Norveç Vizesi Gerekli Evraklar – Ankara

Norveç vizesi gerekli evraklar, seyahat edecek olan başvuru sahibinin Norveç seyahati amacına göre gerekli olan evraklarda değişkenlikler mevcuttur. Her başvuru sahibinin beyan ettiği evraklar aynı olmamak ile birlikte her başvuru sahibinin de seyahat amaçları bu doğrultuda aynı değildir.

Ancak, Schengen vizesinin her başvuru sahibinden ortak olarak talep ettiği evrak listesi ise şu şekildedir:

Pasaport

Vize başvuru sahibinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması mecburidir. Ayrıca, Schengen vizesinin pasaport içerisine işlenebilir olması amacı ile 2 adet sayfasının da boş bulundurulması gerekmektedir. Başvuruda kullanılacak olan pasaportun ise deforme ve yıpranmış olmamasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

Başvuruda bulunacak olan kişinin başvuru evraklarının bulunduğu dosya içerisine 2 adet, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan güncel halini yansıtan biyometrik fotoğraflarını bulundurması şarttır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin, Norveç Schengen sınırları içerisinde ve diğer Schengen üye ülke devletlerinin sınırları içerisinde geçerli olan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru sahibi diler ise, vize başvuru merkezi tarafından 20 Euro karşılığında seyahat sağlık sigortasına da sahip olabilmektedir.

Norveç Schengen Vize Başvuru Formu

Norveç Schengen vize başvuru formu içerisinde başvuru sahibi tarafında verilecek olan tüm bilgilerin eksiksiz ve tutarlı bir şekilde olması vize başvurusunun değerlendirme süresinin sağlıklı geçmesi adına büyük bir referans olacaktır.

Finansal Dokümanlar

Başvuru sahibinin, Schengen sınırları içerisinde seyahat masraflarını karşılayacağı kadar bir maddi duruma sahip olması gerekmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye