Gaziantep Avusturya Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Avusturya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Avusturya Vize İşlemleri

Gaziantep Avusturya Vize Başvuru İşlemi 2021

Gaziantep Avusturya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Avusturya Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler ülkemizde ikamet etmekte olan Avusturya vatandaşlarını kapsar. Bunun haricinde fahri konsolosluk şubeleri T.C. vatandaşlarının vize başvurularını alma yetkisine sahip değildir. Bu yüzden de Avusturya Konsolosluğu tarafından vize merkezimize resmi görevle vize başvurusu alabilme hakkı atanmıştır. Avusturya vize başvuruları Gaziantep vize merkezimiz vasıtası ile gerçekleşmektedir.

Gaziantep Özbekistan Vize İşlemleri

Gaziantep Avusturya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Avusturya vize merkezimiz, online ilk başvuru hizmetinden vize takip sürecine kadar kapsamlı bir hizmet alanına sahiptir. Avusturya Konsolosluğu tarafından vize başvurusu için yetkilendirilen Gaziantep vize merkezimizde vize başvuru işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Gaziantep Avusturya Vize İşlemleri
Gaziantep Avusturya Vize İşlemleri

Schengen Vizesi için ilk kez başvuruda bulunacakların ise bizzat Avusturya Konsolosluğu ile bağlantı kurması gerekmektedir. İlk başvurularda biyometrik verilerin ibraz edilmesi şarttır. Bunun için de İstanbul ve Ankara illerimizde bulunan Avusturya Konsolosluk şubelerine başvuru yapılabilmektedir.

Gaziantep Avusturya Vizesi Hakkında

Gaziantep Avusturya vize merkezimiz ile online başvuru formunu doldurduktan sonra belge ibrazını da gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ardında da vize onay sürecinin bekleme aşaması gelmektedir. Ortalama bekleme süresi 1 hafta ila 10 gün arasındadır. Fakat bazı durumlar sebebiyle bu süre 2 aya dek çıkabilmektedir.

Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin, onay süresini hesaba katarak seyahat planı yapmalarında fayda vardır.

Avusturya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/avusturya-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Avusturya Vize Çeşitleri

Gaziantep Vize merkezimiz vasıtası ile Avusturya için gerekli olan her vize çeşidine başvuru yapmanız mümkün kılınıyor. Vize çeşitleri Avusturya vizesi için başvuru yapan kişinin seyahat amacına göre farklılık gösterebiliyor.

  • Avusturya Schengen Vizesi
  • Avusturya Ticari Vize
  • Avusturya Eğitim Vizesi
  • Avusturya Sağlık Vizesi
  • Avusturya Aile Ziyareti Vizesi
  • Avusturya Ulusal Vize

Gaziantep Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Avusturya vize merkezimizden alacağınız bir diğer hizmet belge listesinin tarafınıza sunulmasıdır. Belge listesinde sizin başvuruda bulunduğunuz vize çeşidine uygun belgelerin detaylı açıklamaları yer almaktadır.

Vize çeşitlerinin belge listesinde etkisi büyüktür. Örneğin Avusturya Ticari Vize başvurusunda bulunan kişilerin iş yerleri ile ilgili belgeleri ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun yanında Eğitim Vizesi için de öğrenci belgesi ve transkript gibi belgeler talep edilmektedir.

Avusturya Ulusal Vize için talep edilen belgeler ise diğer vize türlerine göre daha geniş kapsamlıdır. Ulusal Vize kavramı çalışma ve oturma iznini de içerisinde barındırdığından çok çeşitli belge talebinde bulunulabilir. Ulusal Vize için oluşturulan kriterlerin her biri Avusturya Hükümeti tarafından yürürlüğe konulmuştur.

Avusturya vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/avusturya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vize Ücretleri:

  • Avusturya Schengen Vizesi için talep edilen ücret 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bu meblağ gelen yeni güncellemeler ve ekstra bedeller ile değişiklik göstermektedir.
  • Avusturya Ulusal Vize için de talep edilen harç bedeli Avusturya Hükümeti tarafından dönemsel olarak belirlenir.>> schengenvize.net/schengen-vize-ucretleri

Avusturya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Avusturya vize merkezimizden vize başvurularınız için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için de çağrı merkezimizi arayarak temsilcimiz ile görüşmeniz mümkündür. İlk kez Avusturya Schengen vizesi için başvuru yapacak olanların da Avusturya Konsolosluğundan vize randevusu alıp şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Konsolosluk üzerinden işlemlerini yürütmek zorunda olanlara Gaziantep vize merkezimiz, vize randevusu, istenen belgeler ve işleyiş konusunda hizmet vermektedir.

Avusturya Gaziantep Vize Başvuru Reddi

Gaziantep Avusturya vize merkezimizde yapılan başvuruların pek çoğu olumlu cevap alırken bazıları olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda kişilerin itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Vize merkezimizin başvuru onay sürecinde herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır. Merkezimiz, sürecin sağlıklı ve en iyi şekilde geçmesi adına kapsamlı çalışmalar yapmaktadır.

Avusturya vize reddi kararı verilen dosyalar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/avusturya-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturya vize randevusu, bölgede bulunan Avusturya konsolosluğuna müracaat edildiğinde randevu alınabilir.

Avusturya Vize Kaç Para?

Avusturya vize işleminde ödenen ücret, 150 Euro.

Avusturya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Avusturya vize başvuruları ile ilgili detaylı güncel hizmet bilgileri, Avusturya konsolosluğuna müracaat gerçekleştirilerek öğrenilir.

Gaziantep Avusturya Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×