Avusturya Vize Reddi - Schengenvize.net
Avusturya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Avusturya Vize Reddi

Avusturya Vize Reddi Nedenleri

Avusturya vize reddi, başvuru sahibinin Schengen vize başvurusunda bulunur iken eksik evrak ya da hatalı bilgi beyan etmesi üzerine gerçekleşmektedir. Başvuru sahibi bu nedenle ilk adımda Avusturya için yapacak olduğu seyahat amacını doğru bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Avusturya Konsolosluk Bilgileri

Ancak, Avusturya vize reddi pek çok sebepten kaynaklanıyor olabilmektedir:

Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Ret

Başvuru sahibinin Avusturya Schengen vizesinde beyan edecek olduğu belgelerin günce, orijinal ve geçerliliğini devam ettiren niteliğe sahip olan belgelerden oluşması gerekmektedir.

Konsolosluğa ya da büyükelçiliğe sunulacak olan seyahat belgelerinin sahte, geçersiz bulunan veyahut tahrip edilmiş evraklar ile birlikte yapılacak olan vize müracaatları

Avusturya vize reddi kararı ile sonuç bulmaktadır. Başvuru sahibi bu gibi durumlar yaşamamak adına başvuru esnasında oldukça dikkatli ve titiz olması, akabinde de vize merkezlerinin yetkili uzmanları ile birlikte danışma içerisinde Avusturya Schengen vize başvurusunda bulunması tavsiye edilmektedir.

Avusturya Vize Reddi
Avusturya Vize Reddi

Seyahat Amacından Kaynaklı

Başvuru sahibi, hazırlaması gereken güncel evrak listesine ulaşır iken seyahat nedeni doğrultusunda bir evrak dosyası hazırlamaz ise yapmış olduğu ya da yapacak olduğu Avusturya Schengen vize başvurusu ret kararı ile sonuç bulmaktadır.

Başvuru sahibinin bu gibi durumları yaşamaması adına Schengen vize prosedürü kapsamı içerisinde bulunan mevcut vize türlerinden, hangisinin seyahat etme nedenine uygun olduğunu bularak veyahut danışmanlık alarak vize başvuru evraklarını hazırlaması gerekmektedir.

Ekonomik Durum Belgesi

Başvuru sahibi, Avusturya sınırları içerisinde yapacak olduğu seyahatin masraflarını karşılayabilecek bir nitelikte değil ise konsolosluk veyahut büyükelçilik başvuru sahibinin yapmış olduğu ya da yapacak olduğu Avusturya Schengen vizesinin reddine karar verebilmektedir.

Eğer ki başvuru sahibi, Avusturya sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatte seyahat masraflarını karşılayabilecek bir sponsor bulamaz ise, yine yapmış ya da yapacak olduğu Avusturya Schengen vize başvurusu yetkili makamlarca olumsuz bir süreç ile değerlendirilerek ret kararına varılacaktır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin herhangi bir ülkenin Schengen vizesine sahip olmak istiyor ise muhakkak 30.000 Euro teminatlı bir seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Kişi eğer seyahat sağlık sigortası yaptırmamış ise başvurusu direkt olarak ret kararı ile sonuçlanabilmektedir veyahut ek evrak talebi ile süreç uzamaya gitmektedir.>> schengenvize.net/schengen-vizesi-seyahat-sigortasi            

Avusturya Vizesi Nereden Alınıyor?

Avusturya vizesi Ankara’da bulunan büyükelçilik ya da İstanbul’daki başkonsolosluk tarafından verilmektedir. Vize başvuruları yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Istanbul Avusturya Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu koronavirüs nedeniyle geçici bir süre sadece Avusturya vatandaşlarının pasaport ve acil işlemlerini alınan randevu ile gerçekleştirmektedir.

Avusturya D Tipi Vize Nedir?

Avusturya D tipi vizesi 6 aydan uzun süreli seyahatler için verilmektedir. Aile birleşimi çalışmaya da öğrenci vizeleri Avusturya ulusal D tipi vize kategorisine girmektedir.

Avusturya Vize Reddi Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×