Avusturya Vizesi İzmir Vize Merkezi - Schengenvize.net
Avusturya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Avusturya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Avusturya Vizesi İzmir Vize Merkezi Başvuru

İzmir’de Avusturya Vizesi Merkezi

İzmir Avusturya vize merkezi hizmeti veren merkezimiz ile irtibata geçerek yapılması gereken tüm konularda yardım alabilirsiniz.

İzmir Avusturya vize merkezi hizmet veren firmamız ile irtibata geçerek kısa sürede işlemlerinizin başlamasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken firmamız ile irtibata geçmek. Geri kalan tüm işlemler hakkında çalışanlarımız sizleri yönlendireceklerdir.

Vize İçin Ne Tür Evraklar Gerekmektedir?

Avusturya vizesi gerekli evraklar konusunda çalışanlarımız sizlere gerekli tüm açıklamaları yapacaklardır. Ancak dikkat edilmesi gereken konulardan birincisi evrakların tam ve eksiksiz olmasıdır. Çünkü herhangi bir belgenin eksik olması vize işlemleri için sıkıntıya sebebiyet verecektir.

Vize başvurularında gelen az sayıda ki ret cevabın en büyük nedenleri arasında doğru bilgi içermeyen evraklar gelmektedir. Bu nedenle istenen evrakların eksiksiz ve doğru bilgiler ile olması oldukça önemlidir.

Nelere Dikkat Etmek Gerek?

İzmir Avusturya vizesi dikkat edilecek konular oldukça önemlidir. Çünkü yapılacak herhangi bir yanlış işlem tüm işlemlerin iptal olmasına ve vizenin ret olmasına sebep olacaktır.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken konuların başında vize için yeterli sürenin olup olmadığıdır. Her ne kadar vize başvuruları hızlı sonuçlansa da yine de herhangi olumsuz bir durumun yaşanmaması için olabildiğince erken başvuru yapmak en doğrusu olacaktır.

Avusturya Vizesi İzmir Vize Merkezi
Avusturya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Yine en doğru vize başvurusu için ihtiyaç olan vizeye başvurmak gerekmektedir. Örneğin iş amaçlı yapılacak bir seyahat için yapılacak başvuruda istenen belgeler diğer vizelere göre daha farkı olmaktadır. Merkezimiz çalışanları bu konuda sizlere yardımcı olacaklardır.

Diğer dikkat edilecek durum ise başvuru sırasında yaşanan gelişmeler karşısında paniklememektir. Bazen elçilik çalışanları sizler ile irtibata geçebilir ve sizlerden yeni belgeler isteyebilir. Bu durum her vize isteyene yapılabilir bir uygulamadır. Bunun amacı hem vize verilecek insanı denemek hem de olası bir sıkıntıyı gidermektir.

Ret Geldiğinde Uygulanacak Yollar

Avusturya vizesi reddedilirse bu noktada yasal olarak yapılabilecek yollar araştırılmalıdır. Birçok ülke ret cevabına yanıt alırken, diğer ülkeler ret ettikleri başvurular için hiçbir işlem yapmamaktadırlar. Merkezimiz vizenizin ret edilmemesi için gerekli tüm çalışmaları yaparken, ret edilen vizelere için herhangi bir işlem yapamamaktadır. Bu noktada genel olarak merkezimiz kaynaklı herhangi bir ret yanıtı gelmemektedir. Gelen az miktardaki ret cevapları kişinin kanuni durumlarından kaynaklı olmaktadır.

Avusturya Turistik Vize İşlemleri

Avusturya’ya turistik gezi için gitmek isterseniz Avusturya turistik vize almanız gerekir. Bunun için Avusturya vizesi İzmir vize merkezi ile irtibat kurarak yardım alabilirsiniz.

En fazla 90 gün süresi olan bu vizeyi almak için doldurmanız gereken formu ofisimizde bizlere danışarak doldurabilirsiniz. Bu sayede başvurunuzda olumlu cevap almanız daha kolay olur. Ofisimize başvuru formlarını kendiniz temin ederek gelebileceğiniz gibi temin etmeden gelip ofisimizden de temin edebilirsiniz.

Vize konusunda bize ulaşmadan önce yapacağınız gezi için vize başvurunuzun en fazla 14 gün içerisinde sonuçlanacağını unutmamanız gerekir. Aksi takdirde planladığınız geziye yakın bir tarihte başvuruda bulunmanız durumunda vize başvurunuz o tarihe kadar sonuçlanmayabilir.

Avusturya vizesi en kolay şekilde nasıl alınır; >> schengenvize.net/avusturya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Avusturya Erasmus Vizesi İşlemleri

Avusturya’da erasmus aracılığıyla eğitim görecekseniz ülkeye gidebilmeniz için Avusturya erasmus vizesine sahip olmanız gerekir. Bu vize öğrenci adaylarına 90 için verilen bir vizedir. Vizeyi almak için sizden istenilen belgeleri hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir.

Bu belgeler;

  • Vize başvuru formu (eksiksiz doldurulmuş, ıslak imzalı)
  • Biyometrik fotoğraf (3,5×4,5 boyutlarında)
  • Vize talep dilekçesi
  • Pasaport (10 yıl içinde alınmış ve 3 ay geçerliliği olan)
  • Arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi

Bu belgeleri eksiksiz olarak doğru bir şekilde hazırlamak için Avusturya vizesi İzmir vize merkezi ofisimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz. Böylelikle eğitim programlarına gitmeniz gereken tarihte gidebilmek için vizenizin ilk başvuruda onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Avusturya Ticari Vize İşlemleri

Gezi ve eğitim dışında ticari amaçlarla Avusturya’ya gitmek içinde vize alabilirsiniz. Ticari nedenle ülkede bulunmak isterseniz Avusturya ticari vizesine başvurmalısınız. Başvuru içinse planladığınız seyahatten en az bir ay önce başvuru yapmanız gerekir.

Daha kısa süre kaldığında yaptığınız başvurunuz onaylanmadığı durumlarda planlarınız bozulabilir. Bunun için zamanında başvuru yapabilir ayrıca vize başvuruları için yardımcı olduğumuz ofisimizden yardım alabilirsiniz. Böylelikle belgelerin toplanması ve vize başvuru formunun doldurulmasında alacağınız yardımla ilk başvurunuzda vize almaya hak kazanabilirsiniz.

Avusturya Çalışma İzni Vize İşlemleri

Avusturya vizesi İzmir vize merkezi aracılığıyla çalışma izni vizesi alabilmek için hazırladığınız belgelerin kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz. Bize teslim ettiğiniz belgeleri titizlikle inceleyerek belgelerdeki hataları sizlere göstererek belgeler üzerinde değişiklik yapmanızı isteriz.

Çalışma izni vizesi için ikametgah belgesi, başvuru formu, pasaport ve fotokopisi, doğum belgesi (uluslar arası geçerli), sağlık sigortası ve finansal evraklardan eksiğiniz varsa onları sizlere belirtiriz. Böylece eksik olan belgelerinizi tamamlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanmasıyla da en fazla 2 yıl boyunca Avusturya’da çalışma imkanı bulabilirsiniz.

avusturya çalışma vizesi için yeni belirlenen koşular >> schengenvize.net/Avusturya-calisma-izni adresinde açıklanmıştır.

Avusturya Vize İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Avusturya vize işlemlerinizi seyahatinizden önce en erken 2 ay önce başlatmanız gerekir. Değerlendirme sürecini de göz önünde bulundurarak en geç son 15 içerisinde başvurunuzu tamamlamalısınız.

Avusturya D Tipi Vize Nedir?

D tipi vize 90 günden daha uzun konaklama gerçekleştirilmesini sağlayan, oturma izninin sağlandığı vize türüdür.

Avusturya Turist Vizesi Veriyor Mu?

Avusturya’ya gerçekleştirilecek turistik seyahatlerde yalnızca umuma mahsus pasaporta sahip kişiler vizeye tabiidir.

Avusturya Vizesi İzmir Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×