Avusturya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Avusturya Vize Dilekçe

Avusturya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Avusturya vize dilekçesi seyahat etmeden önce yazılması gereken önemli belgelerdendir. Vize dilekçesinin hatalı veya yanlış yazılması başvuru sürecinin olumsuz sonuçlanmasına yol açacaktır.

Avusturya vize dilekçesi yazacağınız zaman seyahat edeceğiniz tarihi belirtmelisiniz. Seyahat tarihin net bir şekilde (gidiş-dönüş) belirtmelisiniz. Ardından seyahat edecek kişilerin isimlerini ve akrabalık derecenizi yazmalısınız.

Vize dilekçesi yazacağınız zaman seyahat amacı net bir şekilde belirtilmelidir. Örnek, turist olarak ziyaret edecekseniz turistik ziyaret gerçekleştireceğinizi söylemelisiniz. Aynı zamanda vize süresi hakkında bilgi vermelisiniz. Örnek, 5 yıllık Schengen vizesi almak istiyorsanız, 5 yıllık Schengen vizesi istediğinizi belirtmelisiniz.  

Son olarak seyahat süresi boyunca ortaya çıkacak masrafların nasıl karşılanacağı hakkında detaylı bilgi sunmalısınız. Aynı zamanda vize süresi bittiği zaman Avusturya kalmayacağınızı belirtmelisiniz. Bunun yanı sıra diğer Schengen ülkelerinde kalmayacağınızı da taahhüt etmelisiniz.

Avusturya vize dilekçesinde dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir. 

  • Vize dilekçesi resmi bir dil ile yazılmalıdır.
  • Seyahat amacı açık bir şekilde belirtilmelidir.
  • Seyahat tarihleri net bir şekilde yazılmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında bilgi verilmelidir.
  • Vize dilekçesinde verilen bilgiler ile kişinin belgelerindeki bilgiler çelişmemelidir.

Vize dilekçesini tüm bu unsurlara dikkat ederek yazmalısınız. Bu unsurlara dikkat ederek vize dilekçesini başarılı bir şekilde yazabilirsiniz. Ardından Avusturya Konsolosluğu`na göndererek beklemelisiniz. Ardından size birkaç gün içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.

Avusturya güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/avusturya-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×