Avusturya Vize Dilekçe | Schengen Vize
Avusturya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Avusturya Vize Dilekçe

Avusturya Vize Dilekçesi

Avusturya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Avusturya vize dilekçesi seyahat etmeden önce yazılması gereken önemli belgelerdendir. Vize dilekçesinin hatalı veya yanlış yazılması başvuru sürecinin olumsuz sonuçlanmasına yol açacaktır.

Avusturya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021

Avusturya vize dilekçesi yazacağınız zaman seyahat edeceğiniz tarihi belirtmelisiniz. Seyahat tarihin net bir şekilde (gidiş-dönüş) belirtmelisiniz. Ardından seyahat edecek kişilerin isimlerini ve akrabalık derecenizi yazmalısınız.

Vize dilekçesi yazacağınız zaman seyahat amacı net bir şekilde belirtilmelidir. Örnek, turist olarak ziyaret edecekseniz turistik ziyaret gerçekleştireceğinizi söylemelisiniz.

Avusturya Vize Ücreti Ne Kadar?

Avusturya vize ücreti her yıl belli dönemde İstanbul Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Başkonsolosluk Schengen ülkelerinin güncel vize ücretleri üzerinden değerlendirme yaparak fiyatları günceller.

Avusturya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Avusturya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını büyükelçilik ve konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize hizmet merkezleri aracılığı ile almaktadır.

Avusturya'ya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Avusturya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle vize alması gerekmektedir. Ardından yapılacak olan yolculuğun planlaması gerçekleştirilmelidir.

Aynı zamanda vize süresi hakkında bilgi vermelisiniz. Örnek, 5 yıllık Schengen vizesi almak istiyorsanız, 5 yıllık Schengen vizesi istediğinizi belirtmelisiniz.

Avusturya Vize Dilekçe
Avusturya Vize Dilekçe

 

Son olarak seyahat süresi boyunca ortaya çıkacak masrafların nasıl karşılanacağı hakkında detaylı bilgi sunmalısınız.

Aynı zamanda vize süresi bittiği zaman Avusturya kalmayacağınızı belirtmelisiniz. Bunun yanı sıra diğer Schengen ülkelerinde kalmayacağınızı da taahhüt etmelisiniz.

Avusturya vize dilekçesinde dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir. 

 • Vize dilekçesi resmi bir dil ile yazılmalıdır.
 • Seyahat amacı açık bir şekilde belirtilmelidir.
 • Seyahat tarihleri net bir şekilde yazılmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında bilgi verilmelidir.
 • Vize dilekçesinde verilen bilgiler ile kişinin belgelerindeki bilgiler çelişmemelidir.

Vize dilekçesini tüm bu unsurlara dikkat ederek yazmalısınız. Bu unsurlara dikkat ederek vize dilekçesini başarılı bir şekilde yazabilirsiniz. Ardından Avusturya Konsolosluğu`na göndererek beklemelisiniz. Ardından size birkaç gün içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.

Avusturya güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/avusturya-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Avusturya Vize Dilekçe Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Avusturya vize şartları 2021 yılında da sıkı bir biçimde denetimden geçirilecektir. Bu aşamada vize türünün seçimine oldukça dikkat etmelisiniz. Kısa süreli kalacak olan kişilerin C türü vize talep etmesi gerekir. Uzun süre kalacak olan kişiler için ise D türü yeterlidir.

 2. Avusturya vize veriyor mu 2021; pandemi nedeni ile turistik ziyaretler aksamıştır. Bu ziyaretlerin ne zaman açılacağına dair bilginizi var mı?

 3. Avusturya vize evrakları arasında seyahat sigortasının bulunmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde yolculukta çıkan sorunların çözüme kavuşması çok daha kolaydır.

 4. Avusturya vize reddi itiraz adımlarında kişilerin olumlu yanıt almaması durumunda ödedikleri vize harcının kendilerine iade edilmesi söz konusu değildir.

 5. Avusturya vizesi gerekli evraklar arasında eğitim durumunuzu kanıtlayan evraklar da önemli yer tutmaktadır. Özellikle çalışma izini alınırken çok daha hassas bir biçimde tüm belgeleri eksiksiz sunmanız gerekir.

 6. Avusturya vize talep aşamasında başvuru formunu doldururken talep ettiğiniz vizeye özel olarak hazırlanan ve konsolosluk sayfasında yer alan başvuru formunu kullanmaya özen göstermelisiniz.

 7. Avusturya vizeleri ne zaman açılacak 2021 kategorisinde aile birleşimi başvuruları devam ediyor mu? Aile birleşimi başvuruları için hangi evraklar gerekiyor? Bilen varsa açıklayabilir mi?

 8. Avusturya vize başvurusu 2021 kategorisinde aile birleşimi fırsatından faydalanmak isteyen kişilerin evliliklerini resmi olarak onaylayan bir dokümanı yeminli tercümana çevirtmek sureti ile sunması gerekir.

 9. Avusturya vize için gerekli evraklar 2021 derlenirken başvuru formunuzu konsolosluktan bizzat almanıza gerek olmayacaktır. Online olarak konsolosluğun sayfasından tüm ek dokümanları alabilirsiniz.

 10. Avusturya vize ücreti iadesi mümkün olmayacaktır. Vize talebi reddedilirse yatırdığınız tutar yanmış olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×