Avusturya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Avusturya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Avusturya Vize Merkezi, Hatay

Avusturya vize başvurularınız için ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, sizlere Hatay üzerinden Avusturya ziyaretlerinizi yapabilmeniz için yardımcı olması amacıyla oluşturulmuştur. Avusturya Schengen vizenizi Hatay üzerinden rahat bir şekilde alabilmeniz için aşağıdaki bölümlerde belirtilmiş olan adımları dikkatli bir şekilde okumalısınız. Dikkatli bir şekilde okumanız ve uygulamanız vize işlemlerinde sıkıntı yaşamamanızı sağlayacaktır.

Hatay Üzerinden Avusturya Vizesi İçin Uygulanması Gerekli 5 Adım

Avusturya vize başvuru merkezi Hatay özelinde yapacağınız Schengen vize başvurularında sizler için hazırlanmış olan 5 adımlık takip listesiyle herhangi bir zorlu durumla karşılaşmadan vizenizi alabileceksiniz. Bu 5 adımlık takip listesi, Avusturya Schengen vize başvurularınızda sizlerin en büyük yardımcısı olacaktır.

  1. Adım: Avusturya Schengen vize başvurusu için, Gaziantep vize başvuru merkezinin çağrı biriminin aranması.
  2. Adım: Çağrı birimi araması sırasında sizlere belirtilmiş olan ve aynı zamanda bilgilendirme mailiyle atılan vize başvuru evraklarının hazırlanması.
  3. Adım: Hazırlanması istenen vize başvuru evraklarının hazırlanmasının ardından, bu evrakların teslim edilmesi gerekmektedir. Bu teslim edilme işlemi, 3 farklı yolla yapılabilir. Kargo, kurye ve şahsen.
  4. Adım: Vize başvuru görüşmeleriniz için başvuru merkezinden randevu alınması ve alınan bu randevunun gün ve saatinin sizler tarafından onaylanması gerekmektedir. Bu onaylama ardından randevu saati geldiğinde biyometrik verilerinizi vize başvuru merkezine beyan etmelisiniz.
  5. Adım: Vize randevusu da tamamlandıktan sonra artık bekleme dönemine geçiş yapılacaktır. Bu bekleme döneminde vize başvuru merkeziyle iletişime geçilerek, vize başvurunuz hakkında bilgiler alabilirsiniz. Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı zaman, merkeze giderek Avusturya Schengen vizesine sahip pasaportunuzu alabilirsiniz.

Hatay Üzerinden Yapılacak Avusturya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Hakkında Bilgilendirme

Avusturya vize başvuru merkezi, Hatay özelinde yapılacak olan Schengen vize başvurularında hazırlayacağınız belgeleri, hangi meslek grubunda yer alıyorsanız ona göre yapmanız oldukça önemlidir. Bu durumun sebebi ise, verilecek olan Schengen vizesinin, vizeye başvuru yapan kişinin bulunduğu mesleğe göre verilmesidir.

Vize başvuru belgeleri hazırlanırken, vize başvuru formuna çok dikkat edilmelidir. Çünkü o form, sizlerin vize başvurularında olumlu sonuç almanızdaki en önemli etkendir.

 

Avusturya  Vize Merkezi Hatay

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Avusturya  vizesi için Hatay veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Avusturya  vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye