Avusturya Vize Başvuru Formu İşlemleri | Schengen Vize
Avusturya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Avusturya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Avusturya Vize Başvuru Formu 2021

Avusturya Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Avusturya seyahati planlayanların hazırlaması gereken birden fazla belge bulunmaktadır. Bunların arasında vize başvuru formu en önemli belgelerden biridir.

Avusturya Vize Dilekçe

Avusturya vize başvuru formu seyahat edecek kişinin el yazısı ile yazılmalıdır. Vize başvuru formunun olumlu sonuçlanması için bilgilerin gerçekliğinden emin olmalısınız. Aksi halde başvuru süreciniz reddedilecektir.

Vize başvuru formunu doldurma işlemi oldukça önemlidir. Form yazılacağı zaman büyük harfler kullanmaya dikkat edilmelidir. Ayrıca yazının tükenmek kalem ile yazılması gereklidir. Aynı zamanda Türkçe başvuru formunda Türkçe karakterler (ö,ğ,ç,ş,ı,ü) kullanabilirsiniz.

Avusturya vize başvuru formunda hatalı bilgi vermemelisiniz. Tüm bilgileri eksiksiz ve net bir şekilde aktarmalısınız. Aksi taktirde başvurunuz Avusturya Konsolosluğu tarafından iptal edilecektir.

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuruları yetki bölgesi ayrımı yapılmadan konsolosluk ve yetkilendirilen vize başvuru merkezi aracılığıyla yapılmaktadır.

Avusturya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Avusturya vize başvuruları için seyahat tarihinden en geç 15 gün önce, en erken 2 ay önce başvuru yapılmaktadır. Dolayısıyla Avusturya vize başvuruları başvuru sahipleri için açıktır.

Avusturya D Tipi Vize Nedir?

Ulusal vize kategorisinde yer alan Avusturya D tipi vize 6 aydan daha uzun süre ülkede kalmak ya da ülkeye yerleşmek isteyenlerin müracaat ettiği vize türüdür.

Tüm bunları göz önüne alarak form doldurma işlemini titizlikle yapmalısınız. Formun son aşamasında ise imza atmalısınız. Attığınız imzanın pasaporttaki ile aynı olmasına özen göstermelisiniz.

Avusturya Vize Başvuru Formu İşlemleri
Avusturya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Son olarak formda eksik kısımları kontrol etmelisiniz. Eğer eksik bölümler varsa yeniden düzenleme yapmak imkanına sahipsiniz. Fakat formu imzaladıktan sonra düzenleme gibi bir imkanınız olmayacaktır.

Avusturya vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/avusturya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?Başvuru formunu doldurmak için seyahat hakkında gerekli bilgilere sahip olmalısınız. Aynı zamanda vize başvuru formunda kişi ile ilgili detaylı bilgi verilmelidir.

Vize başvuru formu her bir ülkenin istediği kriterlere uygun doldurulmalıdır. Avusturya Schengen vize ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle başvuru formu Schengen vize kriterlerine uygun bir şekilde yazılmalıdır.

Eğer boşanma veya evlilik gibi durum varsa, geçerli pasaport bilgilerine uygun olarak düzenleme yapılmalıdır.

Bu gibi durumlarda kimlik ve pasaportun değiştirilmesi şarttır. Bu işlemi seyahat başvurusu yapmadan önce gerçekleştirmelisiniz.

Başvuru formunu yenilenen evraklara uygun bir şekilde doldurmalısınız. Formda sorulan tüm sorulara net cevaplar vermelisiniz. Kısaca seyahat edecek kişi net bir şekilde ifade edilmelidir.

Formu Konsolosluğa takdim ettikten sonra değişiklik yapamazsınız. Ayrıca başvuru formuna biometrik fotoğrafınızı eklemelisiniz. Fotoğrafların ise son 90 gün içerisinde çekilmiş olması gereklidir. Fotoğrafta beyaz arka fon kullanılmalı ve seyahat edecek kişinin yüzü net bir şekilde gözükmelidir.

Avusturya Vize Başvuru Formu İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

 

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Avusturya vize şartları 2021 yılında aynı şekilde geçerliliğini sürdürmektedir. Ülkede kalmak istediğiniz zaman aralığına göre vize türüne karar vermelisiniz. C türü vize 90 günden az kalacak olan kişiler için uygunken, D türü vize 90 günden fazla kalacak olan kişiler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu vize ile beraber oturum izni de talep etme hakkınız vardır.

  2. Avusturya vize veriyor mu 2021; pandemi döneminde de eğitim için vize sunulmaya devam edilmektedir. Eğitim maksadı ile ülkeye gelecek olan kişilerin hangi okuldan kabul aldıklarına dair detaylı bilgi vermeleri gerekir.

  3. Avusturya vize evrakları hazırlanırken bireysel olarak değil danışmanlık ile hareket etmenin daha hızlı sonuç verdiğini düşünüyorum. Tavsiye ederim.

  4. Avusturya vize reddi itiraz aşamasında sadece konsolosluklar üzerinden bizzat itirazınızı iletmenize imkan verilmektedir. İtiraz adımının iletilmesinde konsoloslukların belirlediği günlere dikkat etmeniz gerekir.

  5. Avusturya vize ücreti ödeme sürecinin akabinde ödendiğine dair tarafınıza verilen makbuzu saklamanız gerekmektedir. Ödeme adımları dijital olarak da kayıt altına alınsa da makbuzu saklamanız da nitelikli bir seçim olacaktır.

  6. Avusturya vizesi gerekli evraklar hazırlanırken özellikle hangi amaca yönelik vize istendiğine göre talep edilecek olan belgeler de değişim arz edebilmektedir. Örneğin aile birleşimi için vize isteyen kişilerin öncelikli olarak evliliklerini resmi olarak belgeledikleri bir doküman sunmaları lazımdır.

  7. Avusturya vize alma aşamasında kişilerin eğitim durumlarına dair detaylı bir biçimde analiz adımının tamamlanması gerekir. Vize talep işlemlerinde yenileme aşamasına da dikkat edilmelidir. Süre dolması durumunda ülkedeki durumunuzun kaçak statüsünde olacağı da unutulmamalıdır.

  8. Avusturya vizeleri ne zaman açılacak 2021; vize talep ederken kişilerin öncelikli olarak kalacakları sürenin temel kıstas olarak alınması gerekiyor. 90 günden uzun kalacak olan bireylerin D türü vize alması daha mantıklı olacaktır. Bunun yanı sıra ek olarak oturum talep etme hakkınız da vardır.

  9. Avusturya vize başvurusu 2021 adımlarında pandeminin etkisi ile bazı adımların online olarak tamamlanmasına da imkan verilmektedir. Online olarak hangi adımların gerçekleştirilebileceğine dair konsolosluklardan bilgi alma hakkınız vardır.

  10. Avusturya vize için gerekli evraklar 2021 temin edilirken kişilerin ülkede bulundukları süre boyunca geçimlerini hangi birikim ile tamamlayacaklarına dair de bilgi sunmaları gerekmektedir. Öğrencilerin dahi öğretim masraflarının hangi burs tarafından karşılanacağına dair bilgilendirme anında yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×