avusturya-vize-basvuru-formu

Avusturya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Avusturya vize başvuru formu, seyahati gerçekleştirecek olan kişi tarafından doldurulmalıdır. Vize başvurusunu olumlu bir şekilde etkilemektedir. Başvuru formunda yer alan her bilgi evrakları desteklemeli ve vize evrakları ile uyumlu olmalıdır. Aksi halde hatalı ve eksik evrak sonucu vize başvurusu reddedilebilir. Bu nedenle form doldurma aşaması oldukça büyük önem taşımaktadır. Form doldurma aşamasında büyük harfler kullanmalısınız. Tükenmez kalem ile doldurulmalıdır. Form doldurma esnasında Türkçe dilinde doldurulması gereken alanlarda Türkçe karakter kullanımı yapabilirsiniz. 

Avusturya vize başvurularında hazırlanan her evrak ile Avusturya vize başvuru formu arasında hatalı bilgi aktarımı olmamalıdır. Bilgilerin doğru ve net bir şekilde aktarma yapılmalıdır. Aksi söz konusu olduğunda Avusturya Konsolosluğu tarafından onaylanacak olan vize başvurunuz onaylanmayabilir. Bu nedenle form doldurma aşamasında titiz ve dikkatli olmak önemlidir. Form son aşamasında imzalanmadan önce tekrar kontrol edilmelidir. Eksikler fark edildiğinde form üzerinde düzenleme yapılabilir. İmzaladıktan sonra bu şansınız kalmayabilir. Vizenin olumlu bir sonuç almasında formun doğru bir şekilde doldurulması büyük önem taşımaktadır.Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı?

Avusturya vize başvuru formu, seyahati gerçekleştirecek olan kişiler hakkında detaylı bilgi içermektedir. Schengen vize ülkelerinden olması nedeniyle Schengen vize kriterlerine göre düzenlemektedir. Evlilik ya da boşanma durumları söz konusu ise Avusturya seyahati esnasında kullanılan geçerli pasaport bilgilerine göre form düzenlenmelidir. Evlilik ve boşanma gibi durumlarda hem pasaport hem de kimlik için değiştirme talep etmeniz gerekmektedir. Özellikle bu işlemleri seyahat ve başvuru öncesinde yapmalısınız. Yenilenen evraklar doğrultusunda vize başvuru formu doldurulmalıdır. Formda yer alan sorulara karşı net cevaplar verilmelidir.

Form teslim edildikten sonra herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır. Vize başvuru çektirilen biometrik fotoğraflar form üzerine yapıştırılmaktadır. Fotoğraflar son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Arka fonun beyaz olması ve başvuru sahibinin yüzü net bir şekilde görünmelidir. Avusturya vize başvurularında kullanılacak olan biometrik fotoğraflar, daha önceki vize başvurularında kullanılmamış olmalıdır. Aksi takdirde vize başvurusu olumsuz etkilenmektedir. Avusturalya Konsolosluğu tarafından vize aşamalarında doldurulan form büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de detaylı bir inceleme söz konusudur.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye