Avusturya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Avusturya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Avusturya Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır’da bulunan vize merkezi aracılığıyla Avusturya Schengen vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerin Avusturya Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiler almanız ve başvuru işlemlerinizde hiçbir sıkıntı yaşamamanız için bu sayfa oluşturulmuştur.

Kimler İçin Avusturya Vizesi Gerekir? Diyarbakır

Avusturya vize başvuru merkezi Diyarbakır aracılığıyla vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Avusturya Schengen vize bölgesi topluluğuna dahil olan ülkelerden biridir. Bu sebeple eğer ki pasaportunuzun rengi siyah yani diplomatik, gri yani hizmet, yeşil yani hususiyse o zaman 6 aylık bir süre içerisinde 3 ayı geçmeyecek şekilde Avusturya’ya vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Bordo renkli yani umuma mahsus olarak çıkartılan pasaport sahibiyseniz o zaman, Avusturya seyahatleriniz öncesinde güncel ve geçerli olan bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Önceden alınmış olan bir Schengen vizeniz varsa ve konaklama gün sayısı geçerliyse o zaman Avusturya Schengen vizesine başvurmanız için bir sebep yoktur.

Başvurulacak Olan Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Diyarbakır

Avusturya vize başvuru merkezi Diyarbakır ile iletişime geçildiğinde vize başvurunuz için gerekli olan tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. Vize başvuru merkeziyle iletişime geçmeden önce, seyahat gün sayınızı ve seyahat amacınızı belirlemeniz oldukça önemlidir.

Avusturya Schengen vizesi 4 farklı türde verilmektedir. Bu 4 farklı vize türünden birini seçerek vize başvurunuzdaki ilk adımı tamamlamış olacaksınız.

·         Avusturya Turistik Schengen Vizesi

·         Avusturya Transit Schengen Vizesi

·         Avusturya Ticari Schengen Vizesi

·         Avusturya Aile-Arkadaş Ziyareti Schengen Vizesi

 

Yukarıda verilen 4 farklı vize türü için belli başlı farklı belgeler bulunmaktadır. Ancak, 4 farklı vize türü içinde genel olarak aynı belgeler hazırlanmaktadır. Vize türleri için gerekli olan belgelerin listesine vize başvuru merkezini aradığınızda ulaşabilirsiniz.

Vize başvuru merkeziyle iletişime geçildiğinde sizlere hazırlamanız için verilecek olan belge listesini hazırladıktan sonra, hazırladığınız belgeleri vize başvuru merkezine teslim etmeniz gerekmektedir. Bu teslimat işlemini isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak kendiniz teslim etme imkânınız yoksa o zaman, kurye veya kargoya vererek de vize başvuru belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Vize başvuru belgelerindeki en önemli detay, başvuru formunun en iyi şekilde hazırlanmasıdır.

 

Avusturya  Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Avusturya  vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Avusturya  vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye