Almanya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Almanya Vize Merkezi, Mersin

Mersin ili sınırı içerisinde ikamet eden ve yurtdışına çıkmak isteyen kişiler, direkt olarak Mersin vize merkezine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Almanya vize merkezi Mersin, başvuruda bulunacak olan kişiler için konsolosluk adına iletilecek olan vize için aracılık konumu taşımaktadır ve bunun beraberinde başvuruda bulunacak olan kişinin Almanya vizesi alabilmesi adına gereken tüm desteği ve hizmeti profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Almanya vizesi başvuruları için Mersin ilinde ikamet eden ve Mersin’den Almanya Schengen vizesi için başvuruda bulunacak olan kişiler için hazırlanmıştır. Talep edilen Almanya vizesinin Mersin ilinden kolay bir şekilde alınması adına tüm bilgileri sizler için derledik.

Mersin’den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin ili içerisinde ikamet eden ve Almanya Schengen vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler sırası ile şu adımları izlemesi gerekmektedir;

  1. Adım: Başvuruda bulunacak olan kişilerin ilk adıma olarak çağrı merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
  2. Adım: Ofis tarafından kişinin aktif mailine bildirilmiş olan evrakların hazırlanması gerekmektedir.
  3. Adım: Başvuru sahibi tarafından hazırlanan evraklar, yetkili başvuru merkezin ulaştırılması gerekmektedir.
  4. Adım: En son adım olarak başvuru süreci hakkında kişiler merkez ile iletişime geçerek en son pasaportunu teslim alması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Mersin Başvurusunda Hazırlanması Gereken Evraklar

Almanya ülkesine seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler, seyahat nedenlerine ve seyahat zaman tarihlerine göre hazırlaması gerekli olan evraklar değişkenlikler göstermektedir. Bu nedenle, Mersin ilinde Mersin vize başvuru merkezine müracaat edecek olan kişiler, başvuruda bulunmadan önce internet üzerinden konsolosluğun resmî web sitesinden ya da merkez ile iletişime geçilerek kendisine en uygun olan gerekli günce evrak listesine ulaşabilme hakkınsa sahiptir.

Seyahat Tarihlerinizden Emin Olun

Başvuruda bulunacak olan kişiler, ilk adıma olarak seyahat tarihlerinin net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Seyahat tarihine ve yapılacak olan seyahat türüne evraklar, bunun beraberinde de vize sonuçlanma süreci farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle kişiler Mersin vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek en doğru yol haritasını seçmesi tavsiye edilmektedir.

 

Almanya Vize Merkezi Mersin

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Almanya vizesi için Mersin veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Almanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye