Almanya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Almanya Vize Merkezi, İzmir

Almanya Vize Merkezi İzmir ilinde ikamet eden ve başvuruda bulunmak isteyen kişilere destek ve hizmet sağlamaktadır. Aracılık konumda nitelendirilen vize başvuru merkezleri, başvuruda bulunan kişinin gerekli olan Almanya Schengen vizesi müracaatları için yetkilendirilmiştir.

Almanya Vizesinin İzmir İlinden Alınmasının Kolay Yolları

İlk adım olarak başvuruda bulunacak olan kişi çağrı merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Ardından, merkez tarafından kişinin aktif ve güncel e-mail hesabına hazırlaması gereken evraklar iletilmektedir. Kişinin bu evrakları hazır bir hale getirmesi gerekmektedir. Daha sonra hazırlamış olduğu tüm gerekli evraklar merkeze kargo/kurye veyahut bizzat merkeze gelinerek teslim işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak olan kişinin kendisine göre onaylamış olduğu randevu saati ve gününde başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Başvuru merkezine bizzat geldikten sonra VIS prosedürü gereğince biyometrik bilgilerinin beyanında bulunması gerekmektedir. Ayrıca başvuruda bulunan kişiler temsilciler ile irtibat haline geçerek başvurunun son aşaması hakkında bilgi sahibi olarak, pasaport teslimi için merkeze gelebilmektedirler.

Almanya Vizesi İzmir Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi İzmir ili için yapılan başvurular sırasında, başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat nedenine ve mesleki pozisyonuna göre evrakları hazırlaması gerekmektedir. Almanya için Schengen vizesi talebinde bulunan kişiler, Schengen vizesi için seyahat nedenini belirledikten daha sonra ilgili bölümlerden evrak listesine ulaşabilmektedir.

Almanya İzmir Vize Randevusu

İzmir ilinde yasal olarak ikamet eden kişilerin İzmir içerisinde Almanya için yapacak oldukları vize başvuruları için randevunun alınması zorunludur. Başvuruda bulunacak olan kişilerin Almanya Schengen vizesi adına randevu işlemleri ile zaman kaybetmemesi için randevu tarihi konusunda yetkililer ile iletişime geçerek tüm randevu işlemlerini temsilcilere rahatlıkla bırakabilirler.

Başvuru Evrakları Hakkında

Başvuruda bulunacak olan kişiler, Almanya Schengen vizesini sorunsuz bir şekilde alabilmek için talep edilen evrakların tam olması gerekmektedir. Eksik ya da hatalı yapılacak bir Almanya Schengen vize başvurusu, yetkili makamlar tarafından olumsuz değerlendirilerek ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

Almanya Vizesi- İzmir Ofisi

Almanya vizesi İzmir ofisi, vize merkezi ile yapılan bir iş birliği sonucunda başvuruda bulunacak olan kişilere hizmet sağlamak amacı ile kurulmuştur.

 

Almanya Vize Merkezi İzmir

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Almanya vizesi için İzmir veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Almanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye