Almanya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Almanya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Almanya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Almanya vizesi gerekli belge işlemleri, Schengen prosedürü kapsamı içerisinde uygulandığından dolayı başvuru sahibinin yapacak olduğu seyahat amacına göre farklılıklar sergilemektedir. Bu nedenle, kişiler başvuruda bulunmadan önce seyahat amacını net bir şekilde belirleyerek vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Almanya Vize İşlemleri İçin Ortak Belge Listesi

  • Pasaport

Konsolosluk ya da büyükelçilik tarafınca talep edilen pasaportun, Almanya seyahatinin dönüş tarihi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin bulundurulması gerekmektedir. Almanya, Schengen prosedürü kapsamı içerisinde yer almasından dolayı pasaportun içerisinde en az 2 adet sayfanın Schengen vizesinin basılması için boş bulundurulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra mevcut pasaportun yırtık ya da deforme olmaması gerekmektedir. Yırtık, deforme olmuş ve beraberinde de 10 yıldan daha eski olan pasaportlar ile Schengen vizesinin alınamadığı gibi diğer vize başvurularında da bulunulması söz konusu değildir.

·         Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuruda bulunacak olan kişinin, başvuru evraklarını hazırlar iken kesinlikle bir seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir. Bu seyahat sağlık sigortası ise Euro para birimi üzerinden 30.000 Euro olması mecburidir. Bunun yanı sıra seyahat sağlık sigortasının üzerinde de tüm Schengen ülkeleri kapsamı içerisinde geçerliliğini gösterecek bir ibarenin olması şarttır. Seyahat sağlık sigortası, kişinin tüm seyahat tarih aralıklarını kapsaması gerekmektedir.

·         Rezervasyon Bilgiler

Başvuru sahibinin, Almanya Devleti sınırları içerisinde seyahat süresi kapsamı içerisinde konaklama yapacağı yerin ve uçak biletinin gidiş ve dönüşüne ait bir rezervasyon belgesinin fotokopisini de yetkili makama sunması gerekmektedir. Otel ve uçak biletinin rezervasyon yapılması yeterli olacaktır ancak; konsolosluğun ya da büyükelçiliğin talep etmesi üzerine satın alımının da gerçekleştirilmesi gerekebilmektedir.

·         Biyometrik Fotoğraf

Başvuru sahibinin son 6 ay içerisinde çekilmiş ve en güncel halini yansıtan 2 adet biyometrik fotoğrafın da yetkili dosya içerisinde barındırılması gerekmektedir.

·         Başvuru Formu

Başvuru formu içerisinde tüm bilgilerin başvuruda bulunan kişi tarafından doldurularak, gerçek ile tutarlı olmasının akabinde imzalaması gerekmektedir. Almanya Schengen vizesinin başvuru formu içerisinde verilecek tüm bilgilerin kesinlikle doğru olması ve gerçek ile tutarlı olması gerekmektedir.

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye