Almanya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Almanya Vize Merkezi, Diyarbakır

Almanya vize merkezi Diyarbakır şubesi, Diyarbakır ili sınırları içerisinde Almanya vizesi için başvuruda bulunacak olan kişilere destek ve hizmet sağlamaktadır. Kolay ve sorunsuz bir şekilde Almanya Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen ve Diyarbakır ilinde ikamet eden kişiler, direkt merkeze başvuruda bulunması gerekmektedir.

Almanya Vizesi İçin Kimler Başvuruda Bulunmalıdır? – Diyarbakır

Almanya Schengen vize prosedürü kapsamında yer alan bir ülkedir. Bu neden doğrultusunda Almanya seyahati için Schengen vizesine sahip olmak isteyen diplomatik bir pasaporta sahip olan kişiler ve beraberinde de bordo pasaporta (umuma mahsus) sahip olan tüm pasaport sahipleri, 90 günlük bir seyahat süresi boyunca Schengen vize işlemlerinden ve fiyatından muaf bir şekilde tutulmaktadır.

Bunun yanı sıra, başvuruda bulunacak olan kişi bordo bir pasaport rengine sahip ise, Almanya sınırları içerisine de seyahat etmek istiyor ise 180 günlük süre içerisinde mevcut 90 günlük bir süre baz alınacak şekilde yapılacak olan seyahatler için Almanya Schengen vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Almanya Vize Başlıkları

Vize merkezi Diyarbakır başvuru merkezinin hizmet vermiş olduğu Almanya vize başlıkları şu şekilde yer almaktadır;

·         Şoför Vizesi

·         Öğrenci Vizesi

·         Erasmus Vizesi

·         Transit Vize

·         Ticari Vize

·         Aile ve arkadaş ziyareti vizesi

·         Turistik Vize

 

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya Schengen vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin planlamış olduğu Almanya Schengen vizesi için gerekli evrak listesinin en başında gelen Almanya Schengen vize başvuru formu, başvuruda bulunacak olan kişinin Almanya ülkesi sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat nedeni ve seyahat zaman aralıklarını belirtmesi gerekmektedir.

Ayrıca, bunun yanı sıra Almanya Schengen vize başvuru formu içerisinde başvuruda bulunacak olan kişi, tüm kimlik bilgilerini ve finansal durumunu da vize başvuru formu içerisinde eksiksiz olacak ve tam olacak bir şekilde yetkili makama beyan etmesi gerekmektedir.

Almanya Schengen vize başvuru formuna Diyarbakır vize başvuru merkezi tarafından ulaşılabilmektedir. Ancak, hatalı ve başvuruda bulunan kişi ile ilgili gerçeği yansıtmayacak bilgilerin beyan edilmesi halinde yetkili makam tarafından kişi hakkında cezai uygulamaların başlatılmasının yanı sıra, kişinin direkt olarak vize başvuru değerlendirme süreci olumsuz bir şekilde sonuç bularak ret kararına varılmaktadır.

Almanya Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Almanya vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Almanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye