Yunanistan Vizesi Hatay Vize Merkezi - Schengenvize.net
Yunanistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Yunanistan Vizesi Hatay Vize Merkezi

Yunanistan Vize Başvurusu Hatay Vize Merkezleri

Yunanistan seyahatlerinde kişilerin almak zorunda oldukları vize türleri vardır. Bu vizeler bu ülkeye yapılacak olan seyahatin türüne göre farklı amaçlara hizmet etmektedir. Tatil ve gezi amaçlı yapılacak olan seyahatlerde turistik vize aranırken, ticari bağlantılar kurabilmek için kişilerden ticari vize talep edilmektedir.

Yunanistan Vizesi Mersin Vize Merkezi

Gerek turistik, ticari gerekse yakın akraba ziyaretlerinde olsun mutlaka Yunanistan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu kriterlere uygun bir vizenin alınması zorunludur. Dolayısıyla Yunanistan Konsolosluğunun öngörmüş olduğu başvuru noktalarından vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken öncelikle bir vize randevusu oluşturmak olmalıdır. Vize randevunuzu seyahat tarihinizden ortalama bir ay kadar öncesine almaya özen göstermelisiniz. Yunanistan vizesi Hatay vize merkezi ofisimize gelerek bilgi edinebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Hatay Vize Merkezi
Yunanistan Vizesi Hatay Vize Merkezi

Yunanistan Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Yunanistan da bulunan akraba, yakın çevre ve aile ziyaretlerini yapabilmek için kişilerden Yunanistan Konsolosluğu tarafından aile ziyareti vizesi istenmektedir. Bu vize 90 günle sınırlandırılmış olup, 90 günü aşan ziyaretler için geçerli değildir.

Aile ziyareti vizesi işlemleri için gerekli evraklar şöyledir:

  • Pasaport
  • 18 yaşından küçük kişiler için noter onaylı muvafakatname
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Davetiye
  • Kimlik fotokopisi
  • Güncel banka hesap dökümü

Aynı zamanda kişinin yanında seyahat edecek olan kişi için 4.000 TL bakiye olmalıdır.

Yunanistan Vizesi İşlemleri 2021

Yunanistan bilindiği üzere dört mevsim popülerliğini sürdüren ve sürekli turist akınına uğrayan bir ülkedir. Dolayısıyla bu ülkeye yapacağınız seyahat öncesinde eğer vizeniz yoksa erken dönemde vize randevusu almanız gerekmektedir. Yunanistan vizesine sahip olabilmek için Yunanistan vizesi Hatay vize merkezi ofisimize gelerek vize onay süreciyle ilgili aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan’a yapılacak olan seyahatler için konsolosluğun belirlemiş olduğu vize ücretleri her yıl değişmektedir. Bu nedenle bu ülkeye yapılacak olan seyahat öncesi güncel evrakların hazırlanmış olması gerekmektedir.

Yunanistan Vize Dilekçe

Bu ülkeye yapılacak olan seyahatin türüne uygun konsolosluğa vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Bu dilekçede kişi seyahatin amacını net şekilde belirtmelidir. Yunanistan vizesi Hatay vize merkezi ofisimizden dilediğiniz an destek alabilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vize Veriyor Mu?

Yunanistan Konsolosluğu tarafından, turistik vize işlemleri gerçekleşir.

Yunanistan Vizesi Ne Kadar 2020?

Yunanistan vizesi ücretlendirme durumu, güncel olarak €100’dur.

Yunanistana Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesi için işlemler, Yunanistan Büyükelçiliği tarafından yapılmalıdır. Farklı diplomatik müdürlüklerden yapılması, kesinlikle mümkün değildir.

Yunanistan Vizesi Hatay Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×