Yunanistan vize işlemleri - Schengenvize.net
Yunanistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Yunanistan vize işlemleri

Yunanistan Vize Başvuru İşlemleri 2021

Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşları Yunanistan`a Turistik seyahat yapmak için vize almalıdır. Fakat Siyah, Yeşil ve Gri pasaport sahibi kişiler 6 ay içerisinde 3 ay vizesiz ikamet edebilir.

Yunanistan Vize Formu

Schengen vizesine sahip olan kişiler, Yunanistan Turistik vizesi olmadan seyahat yapabilir. Schengen vizesi sayesinde 90 gün konaklama şansına sahipsiniz. Ancak ilk defa Schengen vizesi başvurusu yapanlara 1 haftalık vize süresi verilmektedir. Vize süresi zamanla kademeli bir şekilde 90 güne kadar çıkabilmektedir.

Yunanistan vizesi almak isteyenler ilk önce seyahat amacı belirlemelidir. Seyahat amacı belirlendikten sonra vize tipleri arasında seçim yapılmalıdır. Vize tipi seyahat amacınıza uygu seçilmelidir.

Vize tipini seçtikten sonra gerekli evrakları hazırlamaya başlamalısınız.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi almak isteyenler gerekli evrakları hazır hale getirmelidir. Ardından vize merkezine sunmalıdır. Belgelerin eksiksiz ve gerçek bilgilerle hazırlanması gereklidir.

Yunanistan`a turistik amaçlı bir seyahat planlıyorsanız Turistik vize almanız gereklidir. Turistik vize için gerekli evraklar ise şu şekildedir.
Yunanistan vize işlemleri
Yunanistan vize işlemleri
 • Pasaport – Pasaportun bitiş tarihinden sonra 3 ay geçerlilik süresi olmalıdır. İçerisinde 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf – Biometrik fotoğraf 3.5×4.5 cm boyutunda olmalıdır. Fotoğrafta arka fon beyaz olmalı ve yüz net görünmelidir. Fotoğraf daha önce pasaportta kullanılmamış olmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı – Pasaport ve kimlik belgesindeki bilgiler aynı olmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi – Yunanistan Vize Talep Dilekçesi konsolosluk ve büyükelçiliğe hitaben yazılmalıdır. Dilekçede seyahate ait tüm detaylara yer verilmelidir.
 • Banka Hesap Dökümü – Banka hesap özetini belge halinde sunmalısınız.
 • Ulaşım ve Otel Rezervasyonu – Yunanistan turistik seyahat için konaklama belgesi sunmalısınız. Aynı zamanda ulaşım rezervasyon belgeleri sunulmalıdır.
Şirket sahipleri ve çalışanların hazırlaması gereken evraklar ise aşağıdaki şekildedir.
 • Firma Yazısı – Başvuru yapan kişi bağlı olduğu şirketten izin kağıdı almalıdır. İzin yazısı şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır.
 • Firma Belgeleri – Vergi levhası, imza sirküleri ve ticari sicil gazetesi belgeleri. Sunulan evraklar 3 aydan eski olmamalıdır.
 • SGK İşe Giriş Evrakları
 • 4A Hizmet Dökümü
 • Maaş Bordrosu – Son 3 aya ait maaş bordosu ibraz edilmelidir. Bordro kaşeli ve ıslak imzalı sunulmalıdır.

Öğrenci kişilerin hazırlaması gereken evrakları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Öğrenci Belgesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Muvafakatname – 18 Yaşını doldurmayan kişilerin velileri tarafından imzalanmalıdır. Ayrıca noter onaylı olmalıdır.
 • Sponsor Belgeleri – Masrafların karşılanması ve diğer bilgileri içerek sponsor dilekçesi yazılmalıdır.

Yunanistan vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/yunanistan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan Vize Başvuru FormuYunanistan başvuru formu seyahat edecek kişiye tanımaya yönelik belgeler arasında yer almaktadır. Vize başvuru formu dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunun resmi bir belge olduğu unutulmamalıdır.

Yunanistan vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgilere yer verilmelidir. Aynı zamanda seyahat amacı ile ilgili sorular sorulmaktadır. Forumda sorulan soruları eksiksiz bir şekilde yanıtlamalısınız.

Yunanistan vize başvurusunun diğer gerekli evraklar ile tutarlı olması gereklidir. Vize başvurusunda verilen bilgilerde tutarsızlık olduğu taktirde süreç olumsuz sonuçlanacaktır.

Başvuru formunun büyük harflerle anlaşılır şekilde yazılmalı gereklidir. 18 Yaşından küçük olan bireyler ise başvuru formunu doldurduktan sonra ebeveynler tarafından imzalanmalıdır.

Yunanistan vize başvuru formunu indirmek için vize şirketinizin sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru formunu hem Türkçe hem de İngilizce indirebilirsiniz.

Başvuru formu hatasız doldurulmalıdır. En ufak hata bile başvurunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Ayrıca forumu Türk dilinde doldurduğunuz zaman Türkçe karakterler kullanabilirsiniz.

Yunanistan başvuru formunu doldurmak hakkında bilgi sahibi değilseniz destek alabilirsiniz.  Başvuru formu için vize acentelerinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti sayesinde vize başvurunuzu hızlı ve doğru bir şekilde hazırlatabilirsiniz.

Vize başvuru formu, Yunanistan vizesi almak isteyenlerin doldurması gereken zorunlu belgelerdendir.

Yunanistan güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/yunanistan-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Vize RandevusuYunanistan vize sürecini tamamlamak için randevu almanız gereklidir. Randevu alarak başvuru sürecini başlatmalısınız. Randevu almak için vize danışma merkezlerinden veya vize şirketlerinden faydalanabilirsiniz.

İlk defa Schengen vizesi alacaksanız randevuya bizzat kendiniz gitmelisiniz. Sonrasında parmak izi vermelisiniz. Aynı zamanda uzun süreli vize başvuruları da şahsen başvuru sahibi tarafından yapılmalıdır. Yunanistan vize randevusu almadan vize başvuru yapmanız mümkün değildir.

Randevu seyahat tarihinden en az 1 ay önce alınmalıdır. Çünkü randevu talep ettiğiniz zaman resmi tatiller ve bayramlar sebebiyle gecikme yaşanabilir. Randevuları seyahat tarihinden en geç 2 hafta önce almış olmanız gereklidir.

Başvuru yapan kişiler ikamet ettikleri şehre uygun olarak İstanbul, İzmir veya Edirne Yunanistan Başkonsolosluğuna yönlenebilir.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Vize ÜcretiYunanistan vize ücreti alınan vize tipin göre farklılık gösterebilir. Vize ücretleri konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezlerinin ücretini kapsamaktadır.

6 Yaş atlında olan çocuklardan herhangi vize ücreti talep edilmemektedir. Yunanistan vize ücreti vize süresine uygun olarak değişmektedir. Turistik, aile ziyareti ve ticari vizeler gibi kısa süreleri vizeler daha ucuzdur. Fakat D tipli uzun süreli vize fiyatları nispeten daha pahalıdır.

Yunanistan vize ücreti ödemeden önce Yunanistan Konsolosluğu ile teyit almanız önerilmektedir.

2020 Yılında Yunanistan vizesi almak için vize ödemeniz gereken ücretler aşağıdaki şekildedir.

 • Ticari Vize – 100 Euro
 • Kültürel Vize – 100 Euro
 • Turistik Vize – 100 Euro
 • Ziyaret Vizesi – 100 Euro
 • Eğitim Vizesi – 100 Euro
 • 0 ila 12 Yaş arası çocuklar için Vize – 30 Euro

Bunların dışında Erasmus ve diğer vize tipleri için ödemeniz gereken ücretler hakkında bilgi almak için vize şirketiniz ile görüşebilirsiniz.

Eğer başvuru sürecinin daha kolay ilerlemesini istiyorsanız danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 30 Euro ücret ödeyerek aşağıdaki gibi daha birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.

 • Karşılama hizmeti,
 • Kişiye özel evrak listesi,
 • Randevu alma hizmeti

Yunanistan vize harç ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel Yunanistan vize ücretleri için>> schengenvize.net/yunanistan-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?Yunanistan vizesinin sonuçlanma süresini birçok unsur etkileyebilir. Bu nedenle sonuçlanma süresi her zaman için farklı olabilir.

Peki, Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Yunanistan vizesi en fazla 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı istisnai durumlarda bu süre uzayabilir.

Başvuru sürecinin uzama sebeplerini aşağıdaki şekilde ifade edebiliriz.

 • Belgelerde eksiklik olması,
 • Kişinin şüpheli biri olması (bu durumda ek evrak talep edilir),
 • Bayram günleri ve resmi tatiller,
 • Konsolosluğun yoğun olması,

Yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı süreç uzayabilir. Seyahat planınızda herhangi aksama yaşanmaması için tüm işlemlere 30 gün öncesinde başlamanız önerilir. Bu süre uzun süreli vize alacağınız zaman daha da uzayabilir. Uzun süreli vize almayı planlıyorsanız en az 40 – 50 gün önce başvuru yapmanız önerilmektedir.

Yunanistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yunanistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi GerekenlerYunanistan seyahati için gerekli vizeye sahip olmak için elçilik veya konsolosluktan randevu almalısınız. Randevuyu en az 2 hafta önce almış olmalısınız.
 • Başvuru evrakları vize türüne uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • Pasaportun en az 3 ay geçerlilik süresi olmalı ve 2 boş sayfası olmalıdır.
 • Konsolosluğa sunulan belgelerin 3 aydan eski olmaması gereklidir.
 • Vize başvurusunda parmak izi vermelisiniz. Parmak izinin geçerlilik süresi ise 5 yıl olacaktır.
 • Vize başvuru formu eksiksiz ve diğer evraklar ile uyumlu bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Yeni bir vize başvuru yapmak için yeniden parmak izi vermelisiniz.

 

Yunanistan Vize Veriyor Mu?

Yunanistan vize işlemleri için konsolosluk üzerinden eksiksiz evrak düzenlemesi yaparak, vize başvuru işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Türkiye’den vize alınabilir.

Yunanistan Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Yunanistan vize başvuru işlemleri hafta içi saat 9.00 ile 17.00 arasında başlamıştır.

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Yunanistan vize ücretleri 2021 harç bedeli olarak 60 Euro’dur. Ayrıca 30.000 sağlık sigortası teminatı bulunmaktadır.

Yunanistan Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×