Yunanistan Schengen Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Yunanistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Yunanistan Schengen Vize İşlemleri

Yunanistan Schengen Vize Başvuru İşlemi 2021

Yunanistan Schengen Vizesi Hakkında

Avrupa’da ülkelerin bazılarında serbestçe dolaşılabilmesi için Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Yunanistan’da bu ülkeler arasında yer almaktadır. Schengen vizesi alacak olan kişilerin gerekli olan evrakları hazırlayarak başvuru yapması gerekmektedir. Bu başvurular, Ankara, İstanbul ya da Edirne’de bulunan Konsolosluk ya da Elçiliklere şahsen olarak yapılmaktadır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Yunanistan Schengen Vizesi Kimlere Verilir?

Yunanistan ülkesine gidecek olan kişileri vize almakla zorunludur. Siyah ya da yeşil pasaportlu olan kişiler vizeden muaftırlar. Fakat bunun dışıındakiler mutlaka almalıdır.

Yunanistan Schengen vizelerinin farklı türleri bulunabilmektedir. Size uygun olanın hangisi olduğunu öğrenebilmek için, danışmanlıkları arayarak bilgi alabilirsiniz. Böylece vize işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde başlamasını sağlayabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan schengen vizesi almak isteyen kişilerin bazı evrakları hazırlaması gerekmektedir.

Yunanistan Schengen Vize İşlemleri
Yunanistan Schengen Vize İşlemleri

Bu evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Başvuru yapan kişinin doldurduğu başvuru formunun imzalı hali
 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Biometrik fotoğraf gibi evrakların hazırlanması gerekmektedir.
Bu evraklar her vize tipi için ana evraklardır. Vize türü ne olursa olsun seyahat edecek olan kişiden mutlaka hazırlaması istenmektedir. Bu evraklarla birlikte seyahat edecek olan kişi belli bir tutarda paraya da sahip olmalıdır. Bu şekilde vize başvuruları tamamlanabilmektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Neden Reddedilir?

Yunanistan Schengen vizesi, bazı durumlardan dolayı reddedilebilmektedir. Gidecek olan kişilerin bu durumlara da hazırlıklı olması gerekmektedir. Başvuru formlarında eksik ya da yanlış bilgiler verilmesi, vize reddi sebeplerinden olabilmektedir. Bu nedenle doldurma aşamasında çok dikkatli olunması gerekmektedir. Ufak olarak görülen bir hata bile, vizenin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Reddine İtiraz Edilebilir Mi?

Vize türleri hazırlanırken kişilerin meslek durumları ve seyahat amaçları çok önemlidir. Verilen hatalı bilgilerden dolayı vize reddi alınsa da itiraz edilebilme imkanı bulunmaktadır. Bu durum genellikle konsolosluk tarafından yazılı olarak bildirilmektedir. Ayrıca reddetmeye itirazla alakalı bilgilerde yer almaktadır.

Böylece açık bir kapı sunulmaktadır. Sizde bu durumdan dolayı temyize gidebilirsiniz. Temyize gidilebilmesi için belirtilen son tarihin geçirilmemesi gerekmektedir. Gerekli incelemeleri yaptıktan son başvuru formu yeniden doldurularak yeniden başvuru yapılabilmektedir.

Yunanistan Schengen Vize Bilgileri

Yunanistan, schengen topluluğu üyesi ülkelerinden birisidir. Pasaportlarında geçerli schengen vizesi olmayan vatandaşlar seyahat öncesi vize sahibi olmaları gerekir. Fakat 180 gün içerisinde 90 gün seyahat edecek vatandaşlar vizeden muaf tutulurlar.

90 günden fazla kalacak vatandaşların vize almaları gerekir. Türk vatandaşları Yunanistan schengen vize işlemleri için büyükelçiliğe veya konsolosluğa başvuru yapmalıdırlar. Ayrıca konsolosluğun yetkilendirdiği vize merkezleri üzerinden de başvuru yapılabilir. Vize merkezleri üzerinden randevu almaları gerekir.

Yunanistan Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi başvurusu öncesi Türk vatandaşlarının hazırlaması gereken evraklar vardır.

Bu evraklar listelenmiştir;

 • Başvuru formu
 • asaport, en az iki sayfası boş olmalıdır,
 • Son 3 sene için Schengen vizelerin fotokopisi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • İki adet biyometrik fotoğraf,
 • Seyahat sağlık sigortası,

olarak belirlenmiştir. Yunanistan Schengen vizesi, vize türü ile ilişkili seyahatin amacına ve başvuru yapan vatandaşın mesleki durumuna göre değişiklik gösterebilir. Yunanistan Konsolosluğu, çeşitli meslek grubu ve sosyal duruma göre ek evraklar isteyebilir.

Yunanistan Vize Başvuru Ücreti

Vize başvuruları sürecinde ödenmesi gereken vize ücreti Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenir. Vize türlerine göre ücret farklılık göstermektedir. Turistik ve Ticari vize ücretleri 80 Euro. Vize ücreti, vize başvuru danışmanlık bedelini içerir. Başvuru yapılacak vize türüne be seyahat süresine göre fiyatlar değişir. Vize ücretleri Yunanistan Konsolosluğu tarafından dönemlere göre güncellenir. 12 yaş altı çocuklar İçin vize ücreti alınmamaktadır. Yunanistan D vize türleri ve Schengen vizesine ait ücretler farklılık gösterir. Bu durum için başvuru öncesinde Yunanistan Konsolosluğu ve vize merkezlerinden bilgi alabilirsiniz. Yunanistan kapı vizesi ücretleri ise başvuran vatandaşların seyahat acentalarına göre değişir.

Yunanistan Schengen Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Türk vatandaşları tarafından gerçekleştirilen schengen vize başvurusu konsolosluğa bağlı olarak 7 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmıştır. Vize başvuru merkezleri, vize başvurularını değerlendirir ve onay verir. Konsolosluğun yoğun olması, resmi tatiller, ek evrak istenme durumu ve mülakata çağrışma durumları vize başvuru sonuçlanma süresini uzatabilir. Seyahat tarihinden 3 ay önce vize başvurusu gerçekleştirmeniz sürecin daha sağlıklı ilerlemesine neden olur.

Yunanistan Turistik Vize Veriyor Mu?

Turizm amaçlı bir seyahat gerçekleştirilecekse, turist vizesi alınır. Türk vatandaşları, Yunanistan’a turizm amaçlı gideceklerse turistik vize sağlanır.

Yunanistan Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Yunanistan ya da Türkiye’de siyasi, sağlık gibi etmenlerden dolayı ülke çapında problem bulunmuyorsa vize başvuruları, yapılabilir. Güncel başlama zamanı değişkenlik gözetir.

Yunanistan Schengen Vizesi Veriyor Mu?

Yunanistan, Schengen vizesi vermemektedir. Bu durum, Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirecek olanlar için uygulanır.

Yunanistan Schengen Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×