Yunanistan Vizesi Adana

  Yunanistan Vizesi, Yunanistan Vizesi Adana

  Yunanistan’a seyahat edecek kişilerin, kendine en yakın Yunanistan Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Yunanistan Vizesi Adana ve çevre illerden nasıl alınıyor?

  Yunanistan’a sağlık, eğitim, çalışma veya iş gezisi ve turistik amaçlarla seyahat etmeyi düşünen kişilerin kendisine en yakın Yunanistan Konsolosluğu ya da Yunanistan Büyükelçiliği ile iletişime geçerek vize başvurusu yapması gerekiyor. Vize başvuruları sadece konsolosluk ve büyükelçilik tarafından kabul edilmektedir. Ülkemizde hizmet veren fahri konsolosluklar ise sadece hizmet verdiği ülkenin kendi vatandaşlarına vize, pasaport ve çeşitli evrak işlerinde yardımcı olmak için çalışıyor. Ancak ülkemiz vatandaşlarına vize ve diğer evrak işlerinde bilgi vermek dışında resmi işlem yapma hakkı bulunmuyor.

  Bu kapsamda, Yunanistan vizesi Adana ve çevre illerden alınacaksa kişinin Adana Yunanistan Fahri Konsolosluğu yerine ülkemizdeki diğer Yunanistan Konsolosluklarına vize başvurusuna randevu almak için dilekçe vermesi gerekiyor. Verdiği dilekçe sonucunda vize başvurusu için randevu alan kişinin ise kendisine verilen tarihe kadar istenilen evrakları hazırlaması ve dosya şeklinde konsolosluğa iletmesi gerekiyor.

  Vize başvurusu yapan kişinin, evraklarında herhangi bir eksiklik ya da birbiri ile çelişen bilgiler olması halinde ise yapılan vize başvurusu konsolosluk tarafından reddedilebiliyor. Vize başvurusunun reddedilmesi hem süreci uzatmakta hem de Yunanistan vizesi Adana ve çevre illerden yapılıyorsa ulaşım masraflarını da arttırmaktadır. Yapılan vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmak ve süresini azaltmak isteyen vatandaşların ise konu üzerine profesyonel hizmet veren firmalar ile iletişime geçerek evrak hazırlama işlemlerinde destek almaları gerekiyor.

  Vize başvurularında kişinin dikkat etmesi gereken en temel nokta ise yapılan başvurunun onaylanma ihtimalini arttırıcı diğer evrakları da başvuru dosyasına eklemektir. Planlanan seyahatin masraflarının karşılanabileceğine dair kredi kartı ve banka hesabı gibi bilgilerin de başvuru dosyasına eklenmesi, başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Yunanistan vize başvurusu yapan kişilerin, başvurularının onaylanma süresi ise 5 ile 15 gün arasında değişmektedir. Ancak vize başvurularında yoğunluk yaşanması durumlarında ise bu süre uzayabilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir