Gaziantep Yunanistan Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Yunanistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Yunanistan Vize İşlemleri

Gaziantep Yunanistan Vize Başvuru İşlemi

Yunanistan vizesi için Gaziantep ve çevre bölgelerden başvuruda bulunmak isteyen misafirler, Gaziantep şehir merkezinde bulunan Schengen Vize ofisimizi ziyaret etmelidir. Ofisimizde tüm işlemler eksizsiz olarak, alanında uzman ve yetkin kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Siz değerli misafirlerimizin herhangi bir sorun yaşamaması için oldukça özen göstermekteyiz.

Gaziantep Rusya Vize İşlemleri

Yunanistan Vize Evrakları

Yunanistan’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gidiş amacına göre belirlenen vize evraklarını hazırlamalıdır. Bu konuda Yunanistan vizesi için gereken evraklar, gidiş amacına göre farklılık göstermektedir. Ancak aşağıda belirtilen evraklar gidiş türünden bağımsız herkesin hazırlaması gereken evraklardır, söz konusu evraklar hazırlandıktan sonra Yunanistan vizesi Gaziantep vize merkezi aracılığıyla işlemler başlatılabilir. ^

Söz konusu evraklar ise şöyledir;

 • Pasaport: En az 3 ay geçerliliği olmalı ve en az 2 sayfası boş olmalı
 • Fotoğraf: 2 adet 3.5 ve 4.5 oranlarında biyometrik fotoğraf
 • Kimlik Fotokopisi
 • Otel ve Uçak Rezervasyonu
Gaziantep Yunanistan Vize İşlemleri
Gaziantep Yunanistan Vize İşlemleri

Yukarıda belirtilen evraklar Yunanistan vizesi için herkes tarafından karşılanması gereken evraklardır.

Yunanistan vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/yunanistan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vize İşlemleri

Yunanistan’a turist seyahat amacıyla gitmek isteyen kişiler başvuru evraklarını, iş durumu ve pozisyonu doğrultusunda ayarlamalıdır, bu konuda turistik vize işlemlerinde istenilen evraklar ve yapılması gereken işlemler biraz karışık olabilir, ancak Yunanistan vizesi Gaziantep vize merkezi aracılığıyla tüm işlemler ve evraklar kolaylıkla halledilebilir.

Turistik vize işlemleri ve gerekli evraklar ise şöyledir;

 • Vize Talep Dilekçesi: Yunanistan konsolosluğuna, Türkçe ya da İngilizce seyahat amacını içeren dilekçe yazılmalıdır.
 • Şirket Evrakları: Faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopisi
 • Hizmet Dökümü: SGK’dan veya E-Devletten alınmış barkodlu hizmet dökümü
 • Hesap Dökümü: Banka hesabınızda en az 5000 TL bulunduğunu gösteren hesap özeti

Yukarıda belirtilen evrakların eksiksiz olarak karşılanması gerekmektedir, aksi halde sorunlarla karşılanabilir. Bu sebeple söz konusu işlemlerin ve evrakların karşılanması alanında uzman kişilerce yapılmalıdır, tam da bu konuda Yunanistan vizesi Gaziantep vize merkezi olabilecek en doğru seçimdir.

Yunanistan vizesi en kolay ne şekilde alınır; >> schengenvize.net/yunanistan-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücreti

2020 yılına göre belirlenen Yunanistan vize ücretleri, 12 yaş ve üstü Türk vatandaşları için 60 Euro’dur. Bunun dışında konsolosluk harcına ek olarak 20 Euro başvuru merkezi ücreti ödenmelidir. Ücretler konusunda detaylı bilgiye Yunanistan vizesi Gaziantep vize merkezi aracılığıyla ulaşmak mümkündür.

Yunanistan vize ücreti yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücreti için>> schengenvize.net/yunanistan-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Gaziantep Yunanistan Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Yunanistan Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de tatil yapmakta ya da ikamet etmekte olan Yunan vatandaşlarının işlemleri hususunda yetkili olup vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Yunanistan vizesi başvuru işlemleri için sadece vize merkezleri yetkilidir. Gaziantep Vize merkezimiz de Yunanistan vize başvurularını yapmakta ve takip sürecinde başvuru yapan vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır.

Gaziantep Yunanistan Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Yunanistan vize merkezimiz bir Avrupa Birliği üyesi olan Yunanistan için gerekli vize başvurusu işlemlerini yapabilmektedir. Gaziantep vize merkezi tarafından Online Yunanistan Schengen Vizesi için başvuru yapılabilmektedir.

Daha önce Schengen Vizesi başvurusunda bulunduysanız işleminize vize merkezimizden devam etmeniz mümkündür. Fakat daha önce vize başvurunuz bulunmuyorsa biyometrik verilerinizi ibraz etmek adına Yunanistan Konsolosluğu üzerinden başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Ülkemizde vize başvuru hizmeti veren Yunanistan Konsoloslukları İstanbul, Ankara, İzmir ve Edirne kentlerimizde bulunmaktadır. Bu süreçte de vize merkezimizden yardım alabilir ve sürecin kolay geçmesini sağlayabilirsiniz.

Gaziantep Yunanistan Vizesi Hakkında

Gaziantep Yunanistan vize merkezimiz Yunanistan vizesi için gerekli olan tüm işlemleri yerine getirmektedir. Vize merkezimiz ile yapmış olduğunuz Yunanistan vize başvurusunun sonuçlanması ortalama 7 ile 10 gün arasında sürebilmektedir. Tatil veya yoğunluk olması halinde Yunanistan vize başvurusunun sonuçlanması daha uzun sürebilir. Böyle bir aksilik durumuna önlem olarak Yunanistan seyahat planınızı yaparken vize başvurunuzu 1 ay öncesinden yapmaya özen göstermelisiniz.

Gaziantep Yunanistan Vize Çeşitleri

Gaziantep Yunanistan vize merkezimiz, Avrupa Birliği üyesi Yunanistan için gerekli olan her vize çeşidine başvuru yapma imkanı sağlıyor. Vize başvurusu yaparken Yunanistan’a neden seyahat edeceğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Çünkü Yunanistan seyahat gerekçeniz vize çeşidini belirlemektedir.

 • Yunanistan Schengen Vizesi ile ülkeye 90 güne varan bir seyahat rotası oluşturabilirsiniz.
 • Yunanistan Uzun Süreli Vize ile çalışma ve oturma izni de elde etmiş olursunuz.

Gaziantep Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Yunanistan vize merkezimiz ile başvuru yapan herkes gerekli belgeler konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirilmektedir. Yunanistan Schengen Vizesi için talep edilen belgeler diğer Avrupa Birliği ülkeleri ile benzerlik taşımaktadır. Standart Schengen Vizesi belgeleri arasında pasaport, kimlik, nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, gelir belgesi, biyometrik fotoğraf, seyahat bilgilerini içeren belgeler, konaklama detayları ve vize başvuru harcının ödendiğini kanıtlayan banka dekontu mutlaka yer almaktadır.

Yunanistan vizesi için talep edilen belgeler vize çeşidine göre de değişiklik gösterebilir. Aile ziyareti vizesi, ticari vize ya da eğitim vizesi gibi alt başlıklarda seyahat amacı ile alakalı ekstra belgeler istenmesi mümkündür.

Yunanistan uzun süreli vize çeşitleri için de Yunanistan Hükümeti tarafından belirlenen belgelerin ibraz edilmesi zorunludur.

Yunanistan Vizesi Ücretleri:

 • Yunanistan Schengen Vizesi: 80 Euro (Bu ücret güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.)
 • Uzun Süreli Vize için de Yunanistan Hükümeti’nin belirlediği meblağ baz alınır.

Yunanistan Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Yunanistan vize merkezi aracılığı ile Online Yunanistan vize başvurusu gerçekleştirmeniz mümkündür. Yunanistan vize işlemlerinizin başlatılması ve takibi hususunda Gaziantep vize merkezimizin çağrı merkezini arayarak randevu talep edebilir ve Yunanistan vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İlk defe Yunanistan vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin şahsen Yunanistan konsolosluklarına başvuru yapması gerektiğinden Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizden konsolosluk vize randevusu için talepte bulunabilirsiniz.

Yunanistan Gaziantep Vize Başvuru Reddi

Gaziantep Yunanistan vize merkezi aracılığı ile gerçekleştirilen Yunanistan vize başvurularının çoğunluğu olumlu olarak sonuçlansa da bazı başvurular farklı nedenler ile olumsuz sonuçlanabilmektedir. Yunanistan vize başvurusunun reddedilmesi tamamen Yunanistan konsolosluğunun iradesinde olup vize merkezimizin bu konuda bir yetkisi maalesef bulunmamaktadır. Yunanistan vize başvurusunun reddedilmesi halinde ödenmiş olan vize ücretleri işlem masrafları olarak kaydedildiği için geri iadesi mümkün olmamaktadır.

Yunanistan vize reddi kararı için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/yunanistan-vize-reddi sayfasında paylaşmıştır.

Yunan Vize Veriyor Mu?

Yunanistan, Türk vatandaşları için vize verir. Vizeden muaf tutulan pasaport türleri, farklılık sağlayabilir.

Kosmos Vize Veriyor Mu?

Kosmos vize hizmetleri, Ankara ve Gaziantep’te bulunan konsolosluktan vize verilir.

Yunanistan Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

Yunanistan vizesi için başvurular, Yunanistan konsolosluğuna ya da Yunanistan büyükelçiliğine yapılır.

Gaziantep Yunanistan Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×