Yunanistan Konsoloslukları - Schengenvize.net
Yunanistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Yunanistan Konsoloslukları

Yunanistan Konsolosluğu Bilgileri

Yunanistan’a çeşitli amaçlarla seyahat etmek isteyen vatandaşların Yunanistan Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Kanada Vize İşlemleri Adana

Yunanistan Konsoloslukları ülkemizde yaşayan ya da turist olarak bulunan Yunan vatandaşlarının vize ve pasaport işlemlerini gerçekleştirmenin yanı sıra Türk vatandaşlarının da Yunanistan’a seyahat etmek için ihtiyacı olan vize işlemlerini de gerçekleştiriyor. Yunanistan’a turistik gezi, iş seyahati ve eğitim gibi çeşitli sebeplerle seyahat etmek isteyen vatandaşların Yunanistan Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Vize başvurusu yapacak kişinin öncelikle seyahat amacını ve seyahatin süresini belirlemesi gerekiyor. 90 günden daha az sürecek seyahatler için kişinin Yunanistan Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor.

Schengen vizesine sahip bir kişi, seyahati Yunanistan’dan başlamak üzere diğer Schengen ülkelerine de bu 90 günlük süre içerisinde seyahat edebiliyor. Schengen vizesine başvuru yapabilmek için kişinin öncelikle Yunanistan Konsoloslukları ya da büyükelçilikten vize başvurusu için randevu alması gerekiyor.

Yunanistan Konsoloslukları
Yunanistan Konsoloslukları
Planlanan seyahat 90 günden daha uzun sürecekse kişinin seyahat amacına göre turistik vize, eğitim vizesi ya da ticari vize gibi vize türlerinden seyahatine uygun olan vize için başvuru yapması gerekmektedir.

Kişinin seyahat amacı ile başvuru yaptığı vize türünün farklı olması gibi durumlarda, vize başvurusu Yunanistan Konsoloslukları tarafından reddedilmektedir. Vize başvurusunun reddedilmesi gibi durumlarda kişilere başvuru ücretinin geri ödemesi yapılmıyor. Reddedilen başvurunun ardından tekrar başvuru yapacak kişilerin vize başvuru ücretlerini tekrar ödemesi gerekiyor.

Yapılan vize başvurusuna kişinin en geç 28 gün içerisinde itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu süre içerisinde vize reddine itiraz eden kişinin, başvurunun reddedilmesine yol açan evrakları yeniden düzenlemesi ve tekrar başvuru yapması gereklidir. Başvuru sırasında kullanılan evraklarda eksikler ya da verilen bilgilerdeki birbiri ile çelişme durumları vize başvurusunun reddedilmesine yol açmaktadır. Kişinin seyahati karşılayacak maddi gücünün olmaması ya da seyahat sigortası yaptırmamış olması gibi durumlarda da vize başvurusu Yunanistan Konsoloslukları tarafından reddedilebilmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu Nerelerde Var?

Yunanistan konsolosluğu İstanbul’da ve Ankara’da bulunmaktadır. Fahri konsolosluk bulunan şehirlerden biri de İzmir’dir. Başvuru sahiplerinin konsolosluğa gitmesi gerekmektedir.

Yunanistan Istanbul Başkonsolosu Kimdir?

Yunanistan baş konsolosu Geırgina Soultanapoulou’dur. Konsolosluk işlemlerini yürütmekte olan uluslararası görevlidir.

Yunanistan İzmir Başkonsolosu Kimdir?

izmir Başkonsolosluk işlemlerinin sorumlusu İstanbul konsolosluğunda görev yapmakta olan Georgine Soultanapulou’dur.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×