yunanistan-aile-birlesimi-vize-evraklari-ucreti

Yunanistan Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi vizesi evlilik ile birlikte başvuru yapılacak vize türleri arasında yer alır. Sadece Türk vatandaşları ile ülke yasalarına uygun şekilde yapılacak evlilikler konsolosluk içinde yapılmaktadır. Evliliği gerçekleştirecek kişilerden herhangi birinin çifte uyruklu vatandaş olması ile evlilik, Başkonsolosluk içinde yapılmamaktadır. Başkonsolosluklarda yapılacak nikah işlemleri bina içinde gerçekleştirilir. Yunanistan sınırları içinde evlilik yapmak isteyenler bazı şartları yerine getirmelidir.

Türk vatandaşları Yunanistan Türkiye Başkonsolosluğuna şahsi olarak başvuru yapmalıdır.

 Çok dilde yazılan doğum kayıt örneği burada yer almalıdır.

Başvuranların bekar oldukları ve evlilik için manilerinin bulunmadığı ispatlanmalıdır.

 Yunan makamları tarafından genelde evlenmeye engel olmadığına dair resmi belge istenir. Doğum belgesi için valilikler ve kaymakamlık tarafından verilen apostil kaşesi bulunmalıdır. Apostil belgesi ülkeler arasında resmi geçerliliği olan belgedir.

Yunanistan aile birleşimi vizesi için apostil tasdiki için belgeler gerekir. Doğum belgesi, evlilik cüzdanı, medeni durum belgesi, evlenme ehliyeti, eğitim belgeleri ve vekaletname ile muvafakat name bu belgelerdendir. Apostil mühründe ise

 Evrak menşei ülkesi

Belgenin tarihi

Belgelendirme yeri

 Belgeyi tanzim eden makam ve bu makamın mührü

 Belge numara bilgileri

İmza atan kişinin sıfatı

Bu belgeler ve vize için istenen belgeler ile başvuru gerçekleşir. Başvuru ardından yerleşim yapılacak bölgeye göre süreç 2 ile 5 ay arasında tamamlanacaktır. Yunanistan Aile vizesine dair bütün detaylar yukarıda olduğu gibidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye