Yunanistan Aile Birleşimi Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Yunanistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Yunanistan Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Başvurusu

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi vizesi evlilik ile birlikte başvuru yapılacak vize türleri arasında yer alır. Sadece Türk vatandaşları ile ülke yasalarına uygun şekilde yapılacak evlilikler konsolosluk içinde yapılmaktadır. Evliliği gerçekleştirecek kişilerden herhangi birinin çifte uyruklu vatandaş olması ile evlilik, Başkonsolosluk içinde yapılmamaktadır.

Yunanistan Çalışma İzni Vize İşlemleri

Başkonsolosluklarda yapılacak nikah işlemleri bina içinde gerçekleştirilir. Yunanistan sınırları içinde evlilik yapmak isteyenler bazı şartları yerine getirmelidir.

Türk vatandaşları Yunanistan Türkiye Başkonsolosluğuna şahsi olarak başvuru yapmalıdır. Çok dilde yazılan doğum kayıt örneği burada yer almalıdır. Başvuranların bekar oldukları ve evlilik için manilerinin bulunmadığı ispatlanmalıdır.
Yunan makamları tarafından genelde evlenmeye engel olmadığına dair resmi belge istenir. Doğum belgesi için valilikler ve kaymakamlık tarafından verilen apostil kaşesi bulunmalıdır. Apostil belgesi ülkeler arasında resmi geçerliliği olan belgedir.

Yunanistan aile birleşimi vizesi için apostil tasdiki için belgeler gerekir. Doğum belgesi, evlilik cüzdanı, medeni durum belgesi, evlenme ehliyeti, eğitim belgeleri ve vekaletname ile muvafakat name bu belgelerdendir. Apostil mühründe ise

Yunanistan Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Yunanistan Aile Birleşimi Vize İşlemleri
  •  Evrak menşei ülkesi
  • Belgenin tarihi
  • Belgelendirme yeri
  •  Belgeyi tanzim eden makam ve bu makamın mührü
  •  Belge numara bilgileri
  • İmza atan kişinin sıfatı

Bu belgeler ve vize için istenen belgeler ile başvuru gerçekleşir. Başvuru ardından yerleşim yapılacak bölgeye göre süreç 2 ile 5 ay arasında tamamlanacaktır. Yunanistan Aile vizesine dair bütün detaylar yukarıda olduğu gibidir.

Yunanistan vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/yunanistan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

Yunanistan aile birleşimi vize işlemleri, 7 ila 15 iş günü içerisinde tamamlanır. İşlemlerin tamamlanması için Yunanistan ziyaretinin yaklaşık 1 ay öncesinde, aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunulmalı.

Aile Birleşimi Vizesi Kimlere Verilir?

Aile birleşimi vizesi;

  • Evlilik
  • Ziyaret
  • Akraba yanına yerleşme gibi etmenlerden dolayı verilir.

Aile birleşimi vizesi amacının veriliş nedenleri, ülkelere göre farklılık sağlar.

Aile Birleşimi Vizesi Kaç Aylık?

Aile birleşimi vizesi en kısa 3 aylık süreç için verilir. Sürecin uzamasında ise 180 güne kadar çıkabilir.

Yunanistan Aile Birleşimi Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×