Yunanistan Vizesi İzmir Vize Merkezi

Yunanistan Vizesi İzmir Vize Merkezi

Yunanistan Vize Merkezi, İzmir

Yunanistan Vize Merkezi, İzmir ili ve çevre illerinden başvuruda bulunacak olan kişiler için gerekli olarak talep edilen tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görevlendirilen aracı kurumdur.

Vize başvuru merkezleri Schengen vizesi müracaatları gibi, C tipi (kısa süreli) vize başvurularını kabul etmek amacı ile yetkili makamlar tarafından görevlendirilmiştir.

Yunanistan Schengen Vizesi Mi? – İzmir

Yunanistan Schengen Vizesi, kısa süreli olarak geçen C tipi vize başvuru kategorisine tabi tutulmaktadır. Yunanistan ülkesi de Avrupa Birliği sınırları içerisinde olması nedeni ile Schengen vize prosedürünü uygulamaktadır.

Schengen vize prosedürü ise 180 günlük bir periyotta 90 gün olacak şekilde yapılacak seyahatlerden oluşmaktadır. Vize başvuru merkezleri de sadece Schengen vize başvuru işlemlerini kabul etmektedir.

Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyaretleri olmak üzere, bu kategori sınıfından vize başvurusunda bulunacak olan kişiler direkt olarak vize başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir.

Daha uzun sürecek olan D tipi, yani ulusal vize başvuruları ise direkt olarak şahsen konsolosluğa ya da büyükelçiliğe giderek yapılması gerekmektedir. D tipi vize başvuruları için vize başvuru merkezleri müracaat işlerini kabul etmemektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi VIS – İzmir

Yunanistan Schengen vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan vatandaşların muhakkak şahsen vize başvuru merkezinde bulunarak, biyometrik beyanda (parmak izi) bulunması gerekmektedir.

Ancak, başvuruda bulunacak olan vatandaş en son beş yıl içerisinde bir Schengen vizesine sahip olmuş ise ve yetkili makamlar tarafından gerekli bulunmadığı takdirde yeniden parmak izi beyanında bulunmasına gerek yoktur.

Yunanistan Vize Ücreti 2020 – İzmir

Yunanistan vize ücreti, başvuruda bulunacak olan kişilerin Yunanistan seyahat amaçlarına göre değişkenlikler sergilemektedir. Ayrıca Yunanistan vize ücreti de Euro para cinsi olmak üzere başvuru sahibinden tahsil edilmektedir.

Koordinasyon ve beraberinde de konsolosluk harç ücretlerinden oluşan Yunanistan Schengen vize ücretleri, Yunanistan Schengen vize başvuru formunu doldurma, seyahat sağlık sigortasını yaptırma, randevu talep etme gibi vize ile alakalı pek çok işlemi bünyesinde barındırmaktadır.

Bu nedenle Yunanistan Schengen vize ücreti yatırılmadan önce, vize başvuru sahibi bu konu hakkında firma ile iletişime geçebilir ve yanı sıra resmî web sitesi üzerinden de vize ücreti hakkında gerekli tüm bilgiye sahip olabilmektedir.

 

Yunanistan Vize Merkezi İzmir

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Yunanistan vizesi için İzmir veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Yunanistan vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye