yunanistan-vize-ucretleri

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan 2020 Vize Ücretleri

Yunanistan 2020 vize ücretlerinin en güncel halini Eray Tur’ da bulabilmeniz mümkündür. Bu sayede Yunanistan vizesine ait bütün gelişmeleri internet sitemizden takip edebildiğiniz gibi, kısa süreli veya uzun süreli Yunanistan seyahatlerindeki vize ücreti farklılıklarını da detaylı bir şekilde görebilirsiniz

Yunanistan vize işlemlerine başvuru gerçekleştirdikten sonra vize ücreti yatırılmalıdır. Yatırılan vize ücretleri vize reddi yaşanması durumunda iade edilmemektedir. Sizler de en güncel vize bilgilerinden yararlanmak ve Yunanistan Konsolosluğu ile iletişime geçmek istiyorsanız Eray Tur ile çalışmalarınıza en kısa sürede başlayabilirsiniz.

Yunanistan’a çeşitli sebepler ile seyahat etmek için vize başvurusu yapan kişilerin ödemesi gereken Yunanistan Vize Ücreti ve diğer masraflar için kişilerin ne kadar ödemesi gerekiyor?

Yunanistan’a 90 günden daha kısa süreli seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahat amacı ve süresini belirten dilekçe ile Yunanistan Konsolosluklarından vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Randevu tarihine kadar konsolosluk tarafından kendisinden istenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlayan ve seyahate uygunluğunu kanıtlayan kişilere ise Yunanistan Schengen vizesi veriliyor. Schengen vizesine sahip bir kişi ise 90 günlük seyahat süresi boyunca, seyahati Yunanistan’dan başlamak şartı ile diğer ülkelere de seyahat edebiliyor. Yunanistan Vize ücreti ise direkt olarak başvuru sırasında konsolosluklara ödeniyor ve kişinin başvurusu reddedilirse bu tutar kişiye ödenmiyor. Vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmak için vize ve vatandaşlık başvurularında profesyonel destek veren çeşitli şirketlerden de hizmet alınabiliyor.

Yunanistan vize ücreti 3 Şubat tarihinde yeniden düzenlenen yasa ile birlikte 80 Euro’dan 100 Euro’ya çıkartıldı. Bununla birlikte, Yunanistan Schengen, turistik ve ticari vizeleri için başvuru yapacak kişilerin başvuru öncesinde 100 Euro’luk vize harç ücretini konsolosluklara ödemesi gerekiyor. Ancak vize başvurusu için başka firmalardan destek alan kişilerin ise bu firmalara yaklaşık 20 ile 50 Euro arasında danışmanlık ücreti de ödemesi gerekiyor.

Yaptığı vize başvurusu reddedilen kişilere konsolosluk tarafından Yunanistan vize ücreti geri ödenmiyor. Vize başvurusu reddedilen kişilerin ise en geç 28 gün içerisinde vize reddi kararına itiraz etmesi gerekiyor. Vize reddine itiraz etmeyen kişiler, vize ücretinin geri ödemesini alamadığı için tekrar yapacağı vize başvurularında da Yunanistan vize ücreti ve diğer ücretleri de tekrar ödemesi gerekiyor. Vize reddine itiraz eden kişilerin ise kendisine verilen yeni randevu tarihine kadar ret kararına neden olan evrakları yeniden düzenlemesi ve tekrar vize başvurusu yapması gerekiyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye