Yunanistan Vizesi Adana Vize Merkezi

Yunanistan Vize Merkezi, Adana

Yunanistan Vize Merkezi, Adana ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Yunanistan Schengen vizesi müracaat işleminde bulunmak isteyen kişilere gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile makamlar tarafından görevlendirilen bir kurumdur.

Ayrıca, sadece Adana ili içerisinde ikamet etmek olan değil, Adana ilinin çevre illerinde de ikamet etmek olan başvuru sahipleri için gereken hizmeti ve desteği profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Adana

Yunanistan vize başvuru işlemlerine başlamadan önce, vize başvuru sahibinin ilk adım olarak seyahat amacını net bir şekilde belirleyerek temsilcilere aktarması gerekmektedir.

  1. Başvuru sahibi, Schengen vizesi müracaatında vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek Yunanistan sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat amacını net bir şekilde belirlemesi ve belirtmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezi temsilcileri ise başvuru sahibine gerekli evrak listesini ve ek bilgilendirme metnini e-mail adresine göndermektedir.
  2. Başvuru sahibi mail adresine gelen bilgileri ve güncel evrak listesini hazırlayarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir. Gerekli evrakların hazırlanmış olduğu dosya kurye, kargo yolu ile ya da direkt olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru dosyası merkeze geldikten daha sonra, başvuru sahibi kendisi için en uygun olarak belirlediği randevu tarihi itibari ile Schengen vize prosedürü doğrultusunda biyometrik verilerini merkeze şahsen gelerek beyan etmesi gerekmektedir. Ancak başvuru sahibi daha önce bir Schengen vizesi almış ise (en son 5 yıl) tekrardan talep edilmediği müddetçe parmak izi beyanında bulunmasına gerek yoktur.
  4. Başvuru sahibi gerekli olan tüm bilgilerin beyanında bulunduktan daha sonra başvuru yaptığı Yunanistan Schengen Vizesi direkt olarak işleme alınmaktadır. İşleme alındıktan daha sonra süreç hakkında bilgilendirmede bulunan uzman vize merkezi yetkilileri, kişi ile irtibata geçerek bilgilendirmede bulunmaktadır.
  5. İlgili ülkenin konsolosluğu başvuru sahibinin yapmış olduğu vize müracaatına onay verdikten daha sonra, başvuru sahibinin pasaportu vize başvuru merkezine ulaştırılmaktadır. Daha sonra, başvuru sahibi dilerse bizzat, diler ise kargo ya da kurye aracılığı ile başvuru merkezinden pasaportuna ulaşabilmektedir.

 

Yunanistan Vize Merkezi Adana

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Yunanistan vizesi için Adana veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Yunanistan vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye