yunanistan-oturum-vize-evraklari-ucreti

Yunanistan oturum izni için gerekli evraklar

Yunanistan Oturum İzni için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru yapacak kişilerin evraklarını hazırlarken nelere dikkat etmesi gerekir?

Yunanistan’da eğitim, çalışma ve aile kurma gibi çeşitli nedenlerle yaşamak isteyen Türk vatandaşlarının Yunanistan Konsolosluklarına başvurarak Yunanistan Oturum İzni için başvuru yapması gereklidir. Yunanistan oturum izni için gerekli evraklar ise konsolosluklar tarafından belirlenmekle birlikte, uygun görülen durumlarda kişilerden ek evraklar da talep edilebilmektedir.

Oturum izni için başvuru yapmak isteyen vatandaşların öncelikle bazı kriterleri yerine getirmesi gereklidir. Yunanistan, Avrupa Birliği üye ülkeleri arasında yer almaktadır. Avrupa Üyesi olmayan ülkelere bağlı vatandaşların ise Yunanistan ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinde oturum hakkı ancak vizeler ile sağlanmaktadır.

Yunanistan oturum izni için başvuru yapmak isteyen vatandaşların, Yunanistan’da eğitim almış olması, Yunanistan vatandaşı ile evli olması, Yunanistan’da doğmuş olması ya da Yunanistan’da herhangi bir şirket ya da mülk için en az 250 bin Euro değerinde yatırım yapmış olması gerekmektedir. Oturum izni başvurusunun kabul edilebilmesi için kişinin Yunanistan Oturum izni için gerekli evraklar arasına, sağladığı durumları kanıtlayan evrakları da eklemesi gerekmektedir.

Yunanistan’da şirket kurmak isteyen ya da en az 250 bin Euro değerinde mülk yatırımı yapan kişilere Yunanistan Devleti tarafından 5 yıl süre geçerli oturum izni verilmektedir. Mülk satın alan kişinin oturum izni başvurusu sırasında sahip olduğu mülk bilgilerinin yanı sıra adli sicil kaydı, biyometrik parmak izi gibi evrakları da teslim etmesi gereklidir. Yunanistan Oturum İzni için gerekli evraklar hem Türkçe hem İngilizce hem de Yunanca olarak teslim edilmelidir. İngilizce ve Yunanca teslim edilmesi gereken evraklara yapılan çevirilerin yeminli tercüman tarafından yapılması ve tercümeyi yapan kişinin kimlik ve iletişim bilgileri ile birlikte imzası ve çevirinin yapıldığı tarihin de yer alması gerekiyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye