Yunan Adaları Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Yunan Adaları Vize İstiyor Mu?

Yunan adalarına geçmiş senelerde tüm seyahat belgesi sahipleri günübirlik olmak kaydı ile vizesiz giriş yapabilmekteydi. Fakat yapılan değişiklikler ile umuma mahsus olan pasaport sahiplerinin vize zorunluluğu başlamıştır. Kişilerin günübirlik vize işlemlerini oldukça kolay şekilde tamamlamaları mümkündür. Temel belgeler üzerinden ülkenin adalarına giriş yapabilirsiniz.

Yunan Adaları Kapı Vizesi Ne Kadar?

Yunan adaları vize istiyor mu; kapıda vize uygulaması genel olarak komşu ülkelerde geçerliliğini sürdürmektedir. Kapıda vize almak isteyen kişilerin daha öncesinde Yunanistan’dan sınır dışı edildiği fark edilirse bu vize de iptal edilecektir.

Yunan adaları kapı vizesi ne kadar; kapıda vize almak istemeyen ve alınan vize ile farklı Avrupa ülkelerini de dolaşmak isteyen kişilerin Schengen vizesini tercih etmesi gerekir. Schengen vizesini 180 günlük zaman diliminde ortalama 90 gün kullanmanıza izin verilecektir. Almış olduğunuz Schengen vizesi ile bu ortak vize programına dahil olan diğer ülkeleri de ziyaret etmenize olanak tanınır.

Hangi Yunan Adaları Vizesiz?

Yunan adaları vize istiyor mu; umuma mahsus pasaportu olan kişilerin adaşlara giriş yaparken vize alması gerekmektedir. Ulusal Yunanistan pasaportu talep ederek tüm adaları ve ana karayı sorunsuz gezme hakkınız olacaktır.

  • Vize talep aşamasında sunulan pasaportun geçerliliğinin en az 3 ay daha devam eder durumda olması gerekir.
  • Vize başvuru sürecinde seyahat ve sağlık sigortasının aktif olmasına büyük önem verilir.
  • Vize talep ederken suç kaydınız ve ikamet belgeleriniz de sizden talep edilir.

Hangi yunan adaları vizesiz olarak giriş yapma konusunda sadece yeşil, siyah ve gri pasaport sahiplerine izin vermektedir.

Yunan Adalarına Gitmek İçin Ne Gerekli?

Yunan adaları vize istiyor mu; yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan kişilerin bu ziyaretler için vize başvurusunda bulunmasına gerek olmayacaktır. Vize başvuru adımlarını yerine getirirken bireylerin özellikle sunulan belgelerin eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

Yunan adalarına gitmek için ne gerekli; vize başvurusu yapmak için dileyen kişilerin vize danışmanlık firmalarından destek almasına da olanak tanınmaktadır. Bu danışmanlık firmalarında bireylerin vize harcının yanı sıra bir de firmalara komisyon ödemesi yapması istenecektir. Aracı firmalar sayesinde işlem akışında herhangi bir evrak temini ya da prosedür takibi ile uğraşmadan süreç yerine getirilecektir.

Yunan Adalarına Giriş Var Mı?

Yunan adaları vize istiyor mu; pandemi sebebi ile adalara giriş konusunda bazı aksaklıklar meydana gelse de hali hazırda tedbirler gevşemiş durumdadır. Bu nedenle turistik amaç ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. Giriş sürecinde PCR testinizin negatif çıkması yeterlidir. İlerleyen aylarda aşı sertifikası zorunluluğunun getirileceği tahmin edilmektedir.

Yunan adalarına giriş var mı; Avrupa ülkelerinde aşısı olmayan kişilerin ya da Avrupa’da aşı olarak Green Pass almamış olan bireylerin restoranların kapalı mekanlarına oturmalarına dahi izin verilmemektedir. Bu noktada bazı düzenlemeler yapılarak Green Pass sınırlarına diğer ülkelerde yapılan WHO onaylı aşıların da ekleneceği tahmin edilmektedir. Tabi ki yapılan bu uygulamalara karşı çıkan bir grubun da mevcut olduğu bildirilmelidir.

Günübirlik Yunan Vizesi Ne Kadar?

Yunan adaları vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında belgelerinizin dikkate alınması ve başvurunuzun dikkatle incelenmesi için kesinlikle vize harcını da yatırmanız istenecektir. Vizenin geçerlilik süresi ve senelik zamlara göre ödemeniz gereken tutarda değişim söz konusu olacaktır. Yunan vizesi almak için başvuru yaparken yatırdığınız bu tutar vizenizin ret yanıtı alması durumunda iade edilmeyecektir.

Günübirlik Yunan vizesi ne kadar; vize başvuru adımlarında istenen harç gibi pasaport talep adımlarında da harç alınabilmektedir. Pasaport başvuru adımlarında hem pasaport harcı hem de pasaport defter bedeli sunulması istenmektedir. Pasaport almaktan vazgeçmeniz durumunda talep etmeniz durumunda bu tutarın hesabınıza yeniden yatırılması sağlanacaktır. Fakat vize başvuru ve harç sürecinde bu tür bir prosedür söz konusu değildir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği
Adres
Zia Ur Rahman cad 9-11, Gaziosmanpaşa 06700 Ankara

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/ankara

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği
Adres
Zia Ur Rahman cad 9-11, Gaziosmanpaşa 06700 Ankara

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/ankara

Edirne’deki Yunanistan Büyükelçiliği
Adres
Şükrüpaşa Mah. Sok. 123, No:2-Edirne

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/edirne

İstanbul’daki Yunanistan Büyükelçiliği
Adres
Turnacıbaşı Sokak 22, 34433 Beyoğlu, İstanbul

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/istanbul

Yunanistan Büyükelçiliği İzmir
Adres
Atatürk Caddesi 262, Alsancak-35220 İzmir

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/izmir

Vize başvurularında pasaport istenir mi?

Vize başvuru adımlarında güncel tarihli pasaportunuzu sunmanız gerekmektedir.

Vize talep adımında sunulan resim biyometrik mi olmalıdır?

Adalara günübirlik giriş için belge talep ederken sadece vesikalık sunmanız yeterlidir. Biyometrik olma zorunluluğu yoktur.

Vize başvuru adımlarında neden ret yanıtı alınır?

Vermiş olduğunuz belgelerin güncelliğinde sorun olması ret yanıtı almanız için geçerli bir sebeptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×